Na topie

Microsoft sprzedał ostatnie smartfony z Windows 10 Mobile

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Systemy operacyjne Smartfony Tematyka: Microsoft Lumia Windows 10 Producenci: Microsoft

Z oficjalnego sklepu producenta zniknęły ostatnie smartfony z Windows 10 Mobile. To symboliczny koniec tej platformy, bo brak dalszego jej rozwoju ogłoszono już wcześniej.

  • Microsoft sprzedał ostatnie smartfony z Windows 10 Mobile
A A

Już wiele miesięcy temu stało się jasne, iż Microsoft nie będzie dłużej rozwijać mobilnej wersji systemu Windows 10 (przez pewien czas pojawiać mają się tylko poprawki zabezpieczeń), a tym samym inwestować w smartfony. Teraz zakończył ich sprzedaż.

Nie była ona prowadzona na szczególnie dużą skalę, ale niektóre modele producent oferował za pośrednictwem swojego oficjalnego sklepu. Ostatnie egzemplarze zostały jednak wyprzedane i, jak się domyślacie, zapasy nie będą uzupełnione. Producent odsyła zainteresowanych do zewnętrznych partnerów, ale i u nich wystąpi zapewne identyczna sytuacja.

smartfony z Windows 10 Mobile

Co dalej? Trudno przewidzieć, jakie są dalsze plany producenta co do rynku mobilnego. Wiele wskazuje jednak na to, że nie ma on szczególnie interesujących pomysłów. Nie udało się rozwinąć mobilnych okienek, zainteresować użytkowników czymś nowym może być jeszcze trudniej. Plotki na temat Surface Phone pojawiają się od miesięcy, ale istnienie tego tajemniczego urządzenia wydaje się coraz mniej prawdopodobne.

Korzystaliście kiedyś z Windows 10 Mobile (a wcześniej Windows Phone). Jakie wspomnienia?

Źródło: phonearena

Odsłon: 7775 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
    1. Macieyerk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-23 19:18

      Miałem Lumię 625, obecnie posiada go moja mama. Całkiem fajny telefon i również z tego samego powodu przesiadłem się na Androida, po prostu miał lepsze wsparcie i więcej softu. Bardzo fajnie chodził do jednej aktualizacji po której przeglądarka potrafiła się zawiesić na amen :( .

      Skomentuj Historia edycji

  1. endrju_82
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-04-23 14:06

    Ja bardzo miło wspominam. Miałem dwa telefony. Najpierw HTC 8S z Win8.1 a potem Lumie 640 z Win10. Oba działały znakomicie i bardzo żałuję, że Windows Phone się nie utrzymał.

    Skomentuj

  2. cochinek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-23 14:53

    Mailem nokie 535. Cierpiałem. Na wieść o zakonczeniu sprzedazy telefonow z windowsem otworzylem szampana ze szczęścia.

    Skomentuj

  3. TheMaverickMX
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-23 15:32

    Szkoda, że spaprali sprawę z mobilnym windowsem. Całkiem fajny to był system pomimo niedoróbek oraz brakiem popularnych aplikacji.

    Skomentuj

  4. entropic
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-04-23 16:30

    mam lumie 635 na windowsie 8.1, bardzo zadowolony, nie zamierzam zmieniac telefonu dopoki sie kompletnie nie posypie, szkoda ze ms tak skopal sprawe z win10 na telefony

    Skomentuj

  5. baro7
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-04-23 17:02

    Zacząłem od Lumii 800, poprzez Lumię 730 do Lumii 650 - wspomnienia co najmniej dobre.
    Win10 Mobile miał potencjał, ale wyszła z tego piękna tragedia.
    Słuchawki same w sobie były super - każda z przeze mnie wymienionych miała AMOLEDA, co w tamtych czasach i w tamtej klasie nie było takie oczywiste.
    No nic, trzeba spróbować odnaleźć się w mobilnym Jing Jang.

    Skomentuj

  6. zuzannator
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-23 17:32

    amen!

    Skomentuj

    1. Radiowiec
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-04-24 08:41

      Mam podobnie, tylko że model 730. Ale owszem, byłoby miło, gdyby to, że telefon akurat "ma coś na głowie", nie miało priorytetu przed budzikiem.

      Skomentuj

  7. Rufus
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-04-23 21:53

    Lumię 930 i 950 używaliśmy w domu przez 2 lata. Na plus była łatwa obsługa telefonu i jako pierwsze spotkanie ze smartfonem oceniam bardzo pozytywnie. Okazywałem duże zrozumienie dla pomniejszych problemów nowej platformy i z nadzieją oczekiwałem kolejnych aktualizacji. W ciągu tych 2 lat wyleczyłem się ze zrozumienia i straciłem wszelką cierpliwość:
    1. Aktualizacje stały się wrogiem śmiertelnym w momencie, kiedy ustawiłem budzik i zasnąłem, a ten piiiii telefon wykonał aktualizację, rano budzę się długo długo po czasie i patrzę "podaj PIN", a gdybym zaspał na egzamin? rozmowę o pracę? samolot? Odniosłem wrażenie, że zespół programistów WP10 składa się ze stada baranów.
    2. W ciągu 2 lat starałem się czytać change history każdej aktualizacji w nadziei wprowadzenia nowych rewolucyjnych rozwiązań, które sprawią, że mój super wypasiony smartfon stanie się m.o.n.s.t.e.r.k.i.l.l. smart... Pomimo długich list naprawianych błędów przeglądarka Edge nadal miała problem z wyświetlaniem stron w wersji mobilnej, brakowało blokowania telefonu na symbol, odciski palców to zapomnijcie... synchronizacja działała na L950 a notorycznie rozwalała kontakty na L930...
    3. W związku z synchronizacją na bieżąco, telefon zjadał baterię w ciągu 10-12h, czyli już wieczorem smartfon mówił "do widzenia".
    4. Na L930 notorycznie zawieszał się aparat, "trwa zapisywanie", nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi?
    5. Przez 2 lata nie doczekałem się, żeby telefon zintegrował się z desktopowym W10, czyli odczytaj/wyślij sms, rozmowy przez komputer...
    6. Coraz więcej aplikacji znikało z Microsoft Store, a ostateczną klęską był chwilowy brak endomondo i kuponów do McDonalds...

    W sumie było miło, ale sprzedałem ten wiecznie niedorobiony badziew i przeszedłem na Samsunga S9 (z dopłatą za sprzedaż starego telefonu). Wreszcie smartfon działa tak, że nie mam poczucia uczestniczenia w beta testach na mój koszt. Śmieszy mnie tylko rozprawianie, że Microsoft tak chciał dobrze, ale użytkownicy nie docenili nowej platformy WP10. To było po prostu niedopracowane dziadostwo bez wsparcia ekosystemu...

    Skomentuj

    1. gumpinoga
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-08-26 21:48

      Rufus
      ad 1,wystarczy wylaczyc automatyczne aktualizacje,problem ?
      ad2. na adroidzie dopiero bedziesz szukal kontaktow
      ad3 mam nadzieje ze do szajsunga dokupiles odrazu powerbanka
      ad4 kupiles telefon czy aparat do zdjec ?
      ad 5 z androidem zsynchronizujesz sie na amen.
      ad 6....endomondo i mc donald..... jedno z drugim pasuje jak swini siodlo, jestes pokoleniem uzaleznionych od app...bez app nie przezyjesz ani dnia !

      zatesknisz za WM i to bardzo szybko.

      Skomentuj

  8. Takamasa1106
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-23 23:42

    Wciąż posiadam Lumię 640LTE w Windows 10 Mobile na pokładzie. Telefon działał sprawnie, ale od paru miesięcy doprowadza mnie do szewskiej pasji.
    Z racji bycia studentem jestem zmuszony pozostawać w ciągłym kontakcie z grupami uczelnianymi przez Facebooka, niestety aplikacje są karygodne, albo nie działają wcale, albo szansa na ich uruchomienie graniczy z cudem. Niestety korzystanie z wersji przeglądarkowej nie działa, gdyż w kółko przekierowuje do Sklepu Microsoft.
    Wymagania aplikacji po aktualizacjach są dwukrotnie wyższe niż dostępna specyfikacja smartfona. Aplikacje jeszcze "żyjące" sypią się coraz częściej, wraz z kolejnymi aktualizacjami.
    Aplikacja aparatu działa "jak chce", zdjęcia potrafią po prostu znikać od tak.
    Dbałem o smartfona od chwili jego zakupu, nie ma nawet jednej rysy na ekranie głównym, zawsze czyściłem go z niepotrzebnych aplikacji, zostawiając tylko najbardziej potrzebne.
    Obecnie używanie go to istna katorga, ale myśl o powrocie na LAGdroida, który po dwóch miesiącach całkowicie utraci płynność, mnie przeraża. Najchętniej poczekałbym na jakąkolwiek alternatywę zanim wymienię smartfona.

    Skomentuj

    1. szczupak90
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-24 07:53

      Tylko, że Android już tak nie LAGdroiduje.

      Sam posiadałem L720, telefon robił super zdjęcia jak na tamte czasy i ówczesną cenę. W systemie się zakochałem. Potem wyszedł Windows 8.1, który pchnął życie w telefon. Byłem zachwycony szybkością działania.

      Microsoft powinien być przytaczany jako typowy przykład jak rozwalić markę. Mistrzostwo.

      No i jak inni byłem zmuszony wrócić do androida, ale już z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy czując wielką ulgę, że w końcu pozbywam się telefonu z windowsem. Android ruszył do przodu i już słuchawki za 500 zł działają bardzo szybko i nie zamulają jak to bywało kiedyś.

      Skomentuj

  9. ostryb
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-04-24 10:38

    Mnie MS bardzo rozczarował.
    Czekałem na jakiś fajny smartfon po 920 i się nie doczekałem.
    Kupiłem jakiś wynalazek 6 calowy na przeczekanie.
    Miałem cichą nadzieję że coś w 17 roku ciekawego zaprezentują.
    Ja do końca tego roku nic się nie pojawi to trzeba będzie wrócić do Samsunga i kupić Nota 9.

    Pozdrawiam.

    Skomentuj

  10. Dragon84X
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-28 10:04

    Od dłuższego czasu używam Nokie Lumia 1520 na Windows Phone 10. Przeglądarka internetowa działa świetnie,aparat robi ładne zdjęcia a sam telefon działa bez zarzutu. Oczywiście brakuje wielu aplikacji ale te które potrzebuje są więc nie jest źle.

    Skomentuj Historia edycji

  11. kameleo456
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-09 11:28

    Sama mam Lumie 920 i działa mi bez zarzutów, nie zwiesza się no i ma dobry aparat. Do tego korzystam z oferty Virgin Mobile za 19 zł, mam rozmowy i sms bez limitu, plus 9 gb internetu. Nie lubię żadnych zobowiązań, a tym bardziej wypraw do salonów operatorów, tu wszystko mogę załatwić online, bez wychodzenia z domu.

    Skomentuj

  12. gumpinoga
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-26 21:54

    zaluje ze dopiero teraz ucieklem od androida...mam pelna szuflade tego badziewia !!! i zaden nie dziala poprawnie,im wiecej ramu tym gorzej, nic na tym badziewiu nie dziala albo dziala na pol gwizdka,tel sam sie resetuje,kontakty pokazuja sie bez opisow czyli same numery !!!! i to nie tylko u mnie ! ,,aplikacje,,,,,5 mln app a przydatnych moze.. kilka ,reszta to zdublowane gówno do niczego nikomu niepotrzebne , i taka to jest sila i moc androida,narobic byle czego aby wiecej a ze to wszystko o kant dupy rozbic to nie wazne,,szczyle i tak łykna i bede uganiac sie z tel w garsci za czyms czego nie ma...pokominiarze.