Na topie

Microsoft rozpoczyna rezerwacje darmowych aktualizacji Windows 10

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

W obszarze powiadomień systemu spora liczna użytkowników może zauważyć już nową ikonę.

Windows 10

AA

Premiera wyczekiwanego Windows 10 zbliża się coraz większymi krokami. Microsoft rozpoczął właśnie rezerwacje darmowych aktualizacji, o czym pierwsi użytkownicy są już informowani.

Przypomnieć wypada w tym miejscu, iż osoby korzystające z systemu Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1 będą mogły bez opłat przesiąść się na Windows 10 w wersji Home lub Pro (to tylko dwie z siedmiu wersji systemu). Oferta obowiązywać ma przez rok od premiery nowej platformy i jeśli ktoś chce mieć ją na swoim komputerze dość szybko to raczej nie powinien teraz zwlekać - tak przynajmniej sugeruje producent.

W obszarze powiadomień wspomnianych systemów spora liczna użytkowników może zauważyć już nową ikonę, która umożliwia dostanie się do okna związanego z rezerwacją aktualizacji.

Windows 10 rezerwcja ikona

Po jej przeprowadzeniu (co jest swoją drogą zabiegiem bardzo prostym) i premierze Windows 10 można będzie liczyć na szybkie udostępnienie odpowiednich plików - po ich pojawieniu się producent wyśle też stosowne powiadomienie na adres email.

Windows 10 rezerwacja

Trudno twierdzić, jakie kryterium decyduje o udostępnianiu omówionych powiadomień. Nie da się wykluczyć, iż jest to proces zupełnie losowy. Jak wygląda to u was? Otrzymaliście już powyższy komunikat?

Źródło: inf. własna, winaero

Odsłon: 29053 Skomentuj newsa
Komentarze

68

Udostępnij
  1. dedeman
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2015-06-01 11:42

    Właśnie dostałem powiadomienie.

    Skomentuj

    1. mutissj
      Oceń komentarz:

      -12    

      Opublikowano: 2015-06-01 12:40

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      za darmo tego nie chce :)!

      Skomentuj

      1. Lord_Nikkon
        Oceń komentarz:

        13    

        Opublikowano: 2015-06-01 14:26

        To jest fascynujące. Jak Windows kosztował 300-600 zł to ludzie sarkali, że drogo. Mogę się z tym zgodzić bo koszt oprogramowania czasami przekracza wartość samego hardware'u. Dlatego się piraciło (sam z tego wyrosłem). Teraz kiedy MS daje aktualizację za darmo (wcześniej za małe pieniądze można było przeskoczyć z W7 na W8) to nadal jest źle. Na "drogi portalu" można kupić W7 za jakieś 200zł w wersji home. To cena gry z dodatkami. Legalna licencja, zero stresu i aktualizacja do najnowszego systemu (pytanie jak wyjdzie w praniu), ale jak widać nadal jest źle. Ja nie wiem już o co chodzi ludziom. Trzeba zapłacić - źle. Dają za darmo - źle. To może MS ma płacić nam za to, że używamy ich systemu? System kupuje się raz na kilka lat a teraz rzadziej bo nowy system dostaniemy za darmo. Za to jak gra kosztuje 150zł + to problemu nie ma choć za jakiś czas będzie kurzyć się na półce. Można nie kochać MS ale przyznać trzeba im jedno - na Windowsie jest większość programów i dlatego jest tak popularny.

        Skomentuj

        1. tocorro
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-06-01 16:43

          Sama aktualizacja może i za darmo jest. Tylko pozostaje pytanie ile potem będzie kosztować roczny abonament na ten system. Bo ponoć ma to funkcjonować na podobnych zasadach do office 365 ?

          Skomentuj

          1. baru94
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-06-01 19:30

            Nie będzie żadnego abonamentu. System aktualizujesz za darmo i masz go wraz ze wszystkimi kolejnymi aktualizacjami bezpłatnie dożywotnio.

            Skomentuj

          2. rebus
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-06-01 20:48

            Nie do końca tak chyba będzie. Jedno z zadanych dzisiaj pytań do Microsoft Answer Desk, zajrzyjcie tutaj:

            http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-win_upgrade/uaktualnienie-do-windows-10-dzi%c5%9b-co-za-rok/128b3838-45f1-4006-8c37-db6d4825964a

            "Posiadam obecnie Windows 8.1 BOX i jak rozumiem, mam przez pewien czas możliwość darmowego zaktualizowania systemu do Windows 10. Powiedzmy, że to zrobię. Co w przypadku, gdy zajdzie konieczność ponownego zainstalowania systemu (powiedzmy np. za 2 lata)? Jeśli zainstaluję Windows 8.1 BOX z płyty i będę chciał zaktualizować do "dziesiątki", to będzie to już płatne, czy jeśli raz dokonałem aktualizacji, to w przyszłości też będzie to możliwe nieodpłatnie?"

            I odpowiedź:

            "W takiej sytuacji bedziesz zmuszony zakupic licencje Win10".

            Więc wszystko jasne. Ta "darmowa" aktualizacja to tylko przesunięcie w czasie o rok konieczności kupna Windows 10 - o ile będzie się chciało z niego korzystać. A niewykluczone, że Microsoft za rok, półtora - skończy wsparcie dla Windows 7 i Windows 8 - więc siłą rzeczy będziemy zdani na kupno Windows 10...

            Wyszło więc szydło z worka.

            Skomentuj

          3. Marucins
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-06-02 11:27

            A jaki widzisz problem?
            Instalujesz na czysto 7/8 robisz aktualizacje do 10 po czym klonujesz obraz partycji jako kopie zapasową.
            Taa daaa ;)

            Skomentuj

        2. mihas66
          Oceń komentarz:

          -7    

          Opublikowano: 2015-06-01 17:39

          I co mi z legalnego windowsa jak na kompie mam 300GB muzyki FLAC, filmówitp do rozrywki, i do pracy kilka programów typu CATIA, solidworks, autocad.... To te tańsze... Zobacz ile kolego kosztuje licencja na catie to zrozumiesz czemu nigdy jej nie kupie bo zaczyna się od ceny nowej astry w salonie a kończy na fajnym domku pod miastem... Tak więc co mi z windowsa...

          Skomentuj

          1. arczi69
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2015-06-01 18:45

            i co z tego?
            czy ktos ciebie zmusza do aktualizacji? staje nad glowa z pistoletem?
            miej pretensje do tworcow w.w. aplikacji ,ze ich oprogramowanie nie dziala z nowymi wersjami windows.

            takie zrzedzenie bym jeszcze zrozumial dyby zablokowali ci stary system ale nie .. zrzedzic to trzeba na okraglo.

            Skomentuj

          2. Lord_Nikkon
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2015-06-01 20:45

            Jeśli miałbyś dochody z tych drogich programów to byś kupił je bo jak by wpadli Ci z kontrolą i odkryli że masz nielegalne oprogramowanie to mogli by zająć konta gdyż uzyskałeś przychód w sposób nielegalny. Sama mam AutoCad'a i płakałem jak kupowałem ale mam wszystkie updaty i zarabiam tym programem. A co mają powiedzieć prawnicy który nie potrzebują wariackich maszyn ale np program do obsługi prawnej z Woltersa może kosztować nawet 6000zł miesięcznie. Poza tym jak kogoś nie stać na dane oprogramowanie (czyt nie zarabia na siebie) to powinnien chyba zmienić zawód. Znam ludzi którzy pracują jak ja w autocadzie i każdy narzeka na cenę ale potem śpimy spokojnie i też jest to wydatek raz na jakiś czas a i zarabiamy na tym.

            Z Twoich słów wynika że najlepiej pobrać kopię z sieci (pomijając fakt ile syfu z tym ściągniesz) i mieć wszystko w d... Życzę dużo szczęścia. Ja tam wolę mieć oryginały. System kupuję raz na kilka lat (ost rzadziej) a Auto Cada kupiłem za kwotę prawie 20 000 zł i już chwilę temu mi się zwrócił. Zresztą nie mówimy o takich programach a o Windows.

            Skomentuj

      2. majster-b
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-06-01 15:17

        To po co piszesz? Kogo to w ogóle obchodzi czego Ty chcesz... Zainstaluj sobie Dos-a 3.33 jak nie chcesz.

        Skomentuj

        1. mutissj
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2015-06-01 16:27

          Co mnie to obchodzi że cie nie obchodzi, i nie pisz dwa razy.

          Skomentuj

      3. majster-b
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-06-01 15:17

        To po co piszesz? Kogo to w ogóle obchodzi czego Ty chcesz... Zainstaluj sobie Dos-a 3.33 jak nie chcesz.

        Skomentuj

    2. Vako778
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-01 16:25

      ja również :)

      Skomentuj

  2. gboor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-01 11:45

    U mnie też się pojawiło :)

    Skomentuj

  3. suchy262
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-06-01 11:47

    U wszystkich się pojawi.Tylko trzeba pobrać plik z Windows Update.

    Skomentuj

    1. immpyrc
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-07 19:54

      Pobrałem ten plik i nic

      Skomentuj

  4. prime27pl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-01 11:49

    Przed chwila dostałem :D zamówione :D

    Skomentuj

  5. XaRaDaS
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-06-01 12:07

    Też mam, ale muszę się zastanowić, bo na razie w pracy na firmowym mam i nie wiem jak z kompatybilnością oprogramowania będzie.

    Skomentuj

    1. Xeinaemm
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-01 12:18

      To Cię uprzedzę żeby nie było za późno. Nie rezerwuj tego na sprzęcie firmowym bo zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej gdyż darmowa wersja służy jedynie klientowi domowemu a firma musi kupić licencje :)

      Skomentuj

      1. adamgr
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-06-01 12:34

        Masz jakies oficjalne zrodlo ze Windows 7 Pro kupiony na firme nie podlega darmowej aktualizacji do Win 10 ?
        Jesli tak, to prosze o link.

        Skomentuj

        1. prime27pl
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2015-06-01 12:39

          http://www.computerworld.pl/news/400789/Microsoft.do.firm.Nie.bojcie.sie.Windows.10.przetestuja.go.dla.was.uzytkownicy.domowi.html

          Skomentuj

          1. adamgr
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-06-01 13:01

            Przeczytalem ten artykuł i z tego co widze to chodzi raczej o wersje Enterprise bo wersji Pro nawet nie da sie kupic w otwartej licencji z SA. Wiekszosc firm SMB uzywa Windowsow w wersji Pro OEM lub BOX i tu wlasnie sie sprawa komplikuje.

            O ile latwo jest nie puszczac przez MS aktualizacji 10 do Win Enterprise to niby w jaki sposob MS chce odroznic czy Windows Pro jest umieszczony w domu czy w biurze albo czy osoba nie prowadzi na nim swojej jednoosobowej dzialalnosci gospodarczej ? Zrzucanie odpowiedzialnosci na uzytkownikow jest troche bez sensu, bo w malych firmekach jak ktos kupil Windowsa to nie wierze zeby czytal EULA do kazdej latki..

            Win 8 mialo takie licencjonowanie ze firmy trzymaly sie od niego jak najdalej i mam nadzieje ze w 10 zrobia cos prostego i jasnego.

            Jakby ktos mial jakis oficjalny artykul o updateowaniu do Windowsow Pro w wersjach OEM/BOX to prosze o zamieszczenie.

            Skomentuj

          2. Xeinaemm
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-06-01 14:22

            http://windowsitpro.com/windows-10/microsofts-windows-10-upgrade-policy-business-not-what-you-might-think

            News z lutego ale masz tam wszystko opisane. Enterprise jest wyłączone z darmowej aktualizacji a jak kończy Ci się licencja to downgrade.

            Skomentuj

          3. adamgr
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-06-01 14:44

            To ze Enterprise nie podlega aktualizacji to przeciez wiadomo od dawna bo wszedzie pisze tylko o wersji Home i Pro.
            Tylko , ze piszesz ze upgrade w firmie Pro 7->10 jest zlamaniem licencji a wlasnie tego narazie nigdzie nie mam potweirdzone w w artykule jaki podales pisze:


            "Some small to medium-sized customers read too deeply into Microsoft's message, thinking that they would be exempt from any upgrade deal. That's not the case. The important distinction here is Enterprise and Pro.
            As described in the SuperSite article, any Pro version of Windows 7 and Windows 8 (which most small and medium-sized businesses use) will get the upgrade to Windows 10 for free over Windows Update, just like those designated to quote/unquote consumers. If a larger company allows their SA contract to expire, they only need to downgrade (downgrade rights are included) to the Pro version of Windows and connect it to Windows Update to get the free upgrade."

            Czyli obojetnie czy masz Pro w domu czy w firmie to niby ma byc darmowy upgrade w ramach licencji.
            Ale co do pewnosci to i tak trzeba bedzie poczekac do lipca, choc narazie wszelkie oznaki wskazuja ze male i srednie firmy beda mialy update za darmo.

            Skomentuj

          4. Xeinaemm
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-06-01 17:43

            Tylko ja nigdzie nie twierdze, że obejmie to Win Pro :) Każda firma jest podobna i różna na swój sposób i to od niej zależy co kupi i sprzeda. Również dobrze mógłbyś mieć enterprise i o tym nie wiedzieć, że takie wymagania istnieją(co jest raczej chyba niemożliwe).

            Skomentuj

          5. adamgr
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-06-02 07:44

            Kolega XaRaDaS dostal powiadomienie wiec napewno nie na Enterprise bo tam takie cos nie przyjdzie. Dlatego mowie ze bez pewnych zrodel to pisanie ze upgrade w firmie 7/8 Pro do 10 jest nielegalne jest raczej naduzyciem :)
            Zreszta Ultimate tez ma ponoc miec darmowy upgrade.

            Ja to sie raczej zastanawiam czy np upgradowana wersja BOX bedzie nadal tak licencjonowana czy nie zostanie czasem na stale przypisana do sprzetu co juz by nie bylo takie piekne.

            Skomentuj

  6. deeveejay
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-06-01 12:13

    mam nadzieję że nie będzie jaj ze sterami i kompatybilnością, w tym gier. na wszelki wypadek zarezerwowałem :)

    Skomentuj

    1. Pepec9124
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-01 13:15

      A więc, aktualizując z 7 do 10 należy sprawdzić, czy są sterowniki do GPU, wszystko od mniej więcej 2010 roku powinno działać.

      Skomentuj

  7. vidio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-01 12:35

    od samego rana mam i się zastanawiam czy brać, w takim razie rezerwuję

    Skomentuj

  8. Franz
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-06-01 12:51

    Po co ta cała rezerwacja????
    Nie wystarczy po premierze po prostu pobrać 10 ze strony Microsoftu?

    Skomentuj

    1. Badas
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-06-01 14:25

      Chcą zwiększyć udział systemu w rynku zaraz po premierze.
      Widać obawiają się, że jak minie zauroczenie nim jako nowością i zaczną się rozpowszechniać negatywne opinie użytkowników wtedy zainteresowanie spadnie i skończy jak 8/8.1. Również darmowa aktualizacja w 1 roku ma służyć jak największemu rozpowszechnieniu systemu.
      Ogólnie wszystko zmierza do tego by 10 wyparł jak najszybciej starsze wersje i stał się jedynym Windowsem, a wtedy pewnie zacznie się zarabianie na nim.

      Sam poczekam z aktualizacją właśnie do czasu, aż inni sprawdzą system po jego premierze i będzie wiadomo jakie są plusy, a jakie minusy. Na razie zostaje na Win7.

      Skomentuj

  9. shirase
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-06-01 12:56

    Były już jakieś informacje w jaki sposób będzie wyglądała aktualizacja? Będzie można pobrać iso, czy w grę wchodzi jedynie aktualizowanie już zainstalowanego systemu?

    Skomentuj

    1. Lord_Nikkon
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-01 14:18

      Bardzo dobre pytanie. Można też jeszcze się zastanowić czy można będzie zrobić downgrade.

      Skomentuj

  10. Misio38
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-01 13:24

    Chętnie bym mój 8.1 zaktualizował, ale pewne kroki w tył jeśli chodzi choćby o interfejs i przywracanie niewygodnego menu start trochę mnie od tego odstręczają. Do tego przymusowe automatyczne aktualizacje.

    Skomentuj

  11. Barubar24
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2015-06-01 13:28

    Windows 8.1 wymieniłem na Ubuntu 14.04 i ikonki powadimienia nie dostałem.

    Sorry M$ na mnie już nie zarobicie.

    Skomentuj

      1. Barubar24
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2015-06-01 15:44

        tak zmusił mnie przez swoją głupią politykę. Wymieniałem dysk w laptopie z preinstalowanym windowsem 8. Według licencji mogę przenieść windowsa 8 na nowy dysk w tym samym laptopie tylko windowsa nijak nie mogłem przenieść, skolować czy zainstalować z pliku iso pobranego ze strony ... microsoftu. Ubuntu za to zainstalowałem bez problemu.

        NO MORE WINDOWS SH*T.

        Skomentuj

        1. TMStoke
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2015-06-01 19:16

          Jak się nie wie i nie umie, to każdy powód dobry... Nie bronię Ci decyzji - nie faworyzuję żadnego OS, ale zdaje się, że szukałeś pretekstu na siłę :)

          Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-06-04 08:59

          nie trzeba nic klonowac, mozna normalnie zainstalowac ale trzeba miec minimum wiedzy na ten temat.

          Skomentuj

  12. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2015-06-01 13:38

    Tylko jak to będzie działać? Posiadając licencje na 8.1 będzie tylko opcja update'u czy da się zrobić czysta reinstalke?

    Skomentuj

  13. vitapy
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-06-01 14:01

    Ciekawa jest ścieżka update:
    Windows 8.1 Pro WMC -> Windows 10 Pro
    Windows 8.1 Pro -> Windows 10 Home

    I tu się rodzi pytanie, swego czasu Microsoft rozdawał licencje MWC dla posiadaczy Win8 Pro, też to była czasowa promocja - po tym okresie klucze przestały działać, czy przypadkiem "darmowe" klucze update do Windows 10 też nie przestaną działać po tym okresie "promocji" jak w przypadku WMC ?

    Jeśli tak, to użytkownicy zostaną "final testerami", bez możliwości reinstalacji tego systemu po tym okresie - ciekawe.

    Skomentuj

    1. Lord_Nikkon
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-01 14:19

      Dlatego uważam że licencję można wziąć ale wstrzymać się jakiś czas z instalacją.

      Skomentuj

    2. marcszcz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-01 16:34

      Jakiś ponad rok temu reinstalowałem system i zastosowałem ponownie pełną ścieżkę aktualizacji. Darmowy klucz WMC dla W8 normalnie działał.

      Skomentuj

      1. vitapy
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-06-01 17:15

        To trochę koliduje z treścią tego mail-a otrzymanego z kluczem WMC:
        Windows
        Przypominamy o konieczności aktywowania klucza produktu bezpłatnego pakietu Windows 8 Media Center Pack** do 31 stycznia 2013 r. Później klucz produktu straci ważność:

        Skomentuj

        1. marcszcz
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-06-01 18:11

          O ile pamiętam to data tyczyła się pierwszej aktywacji posiadanego klucza. Po prostu zabezpieczyli się by ludzie nie nabrali się kluczy i później nimi nie handlowali jak już aktualizacja do WMC był płatna.

          Skomentuj

    3. KrzychuG
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-01 17:23

      Klucz do Windows Media Center nadal dziala. Tam przekret polegal na tym, ze klucz "legalizowal" ci nieaktywnego Windowsa i ta dziure zalatano. W rzeczywistosci powinienes miec klucz do W8 Pro i mogles sobie dodatkowo pobrac WMC za darmo przez jakis okres czasu.

      Skomentuj

  14. serkosz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-01 14:13

    Czy powiadomienie przyjdzie mi na Windowsie 10 Insider Preview build 10130 ?

    Skomentuj

  15. marcin-mw
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-01 14:23

    Mam Win7 i nie mam żadnego powiadomienia... :(

    Skomentuj

    1. Badas
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-01 14:29

      Którą wersję? Sama mam Win7 Home Premium 64-bit SP1 i powiadomienie przyszło, jest ikonka obok zegarka na pasku.

      Skomentuj

      1. stalkerpl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-06-01 14:39

        żadna, to tylko kolejna reklama

        Skomentuj

      2. marcin-mw
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-06-01 15:18

        Mam Windows 7 Ultimate x64

        Skomentuj

  16. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-01 14:38

    to jedna sciema z ta rezerwacja, kolejna reklama, kiedy pojawi sie finalna wersja ci co wpisali swój email dostana powiadomienie na poczte nic wiecej

    Skomentuj

  17. Spiff
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-01 14:55

    Wpisałem mail, ale nie dostałem żadnego potwierdzenia - też tak macie? Bo zaczynam się martwić, że jakąś literówkę dałem w adres i teraz jakiś problem z aktualizacją będzie...

    Poza tym takie techniczne pytanie, bo to będzie mój pierwszy update - czy taka aktualizacja robi czystkę na dysku/formata? Czy tak zastępuje pliki, że wszystko będzie w stanie nienaruszonym?

    Z góry dzięki za odpowiedzi.

    Skomentuj

  18. kubas246
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-01 15:45

    Czytam ten news, patrze do siebie i nie ma. Zastanawiam się: ciekawe kiedy się pojawi. No i pyk. Jest :D

    Skomentuj

  19. Barubar24
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-01 15:46

    dla napalonych na windows 10 polecam przyczytać co stracicie po aktualizacji

    http://www.spidersweb.pl/2015/06/windows-10-czego-brakuje.html

    Skomentuj

    1. feskol
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-02 10:07

      Przeczytałem cały artykuł i za niczym tęsknić nie będę. :)

      Skomentuj

  20. chinol
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2015-06-01 16:44

    Jak osoba wyżej, za darmo tego bym nie chciał!
    Mam system legalny, szybki, sprawny, bezpieczny, pozwalający się dowolnie konfigurować i to za free legalnie.
    Bo to Linux, a nie system spod znaku dolara Window$, gdzie nawet wygląd producent domyślnie utrudnia zmianę.

    Skomentuj

  21. ryhard
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-01 17:10

    "Melduje wykonanie zadania panie prezesie" ;-)

    Skomentuj

  22. TMStoke
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-06-01 17:16

    Jeżeli ktoś zastanawia się dlaczego nie otrzymał powiadomienia, to niech sprawdzi czy ma zainstalowaną zalecaną aktualizację "KB3035583" :)

    Skomentuj

  23. wofwof
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-01 19:10

    Pytanie ... Jesli bede mial juz ten Windows 10 (upgrade z Windowsa 8.1) to jesli bede chcial przeinstalowac system w okresie kiedy upgrade nie bedzie darmowy to co wtedy? Mam tylko plyte z Win8.1. Jak sobie sprawie Win10?

    Skomentuj

    1. Badas
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-01 19:33

      Tego nikt nie wie, dlatego lepiej poczekać i dopiero po premierze zdecydować czy robić upgrad, jak będzie wszystko wiadomo.

      Skomentuj

    2. tocorro
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-02 03:44

      Z wcześniejszego postu :
      http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-win_upgrade/uaktualnienie-do-windows-10-dzi%c5%9b-co-za-rok/128b3838-45f1-4006-8c37-db6d4825964a

      podsumowanie : jeśli po upgradzie i upływie roku będziesz chciał przeinstalować system, to wygląda na to że nie będzie innego wyjścia poza kupieniem licencji na win 10 ...

      Skomentuj

  24. Massacrul
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-01 20:25

    Mam W8.1 x64 N z MSDNAA - również dostałem dziś powiadomienie o możliwości rezerwacji

    Skomentuj

  25. Hakuren
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-06-02 07:17

    "Trudno twierdzić, jakie kryterium decyduje o udostępnianiu omówionych powiadomień. Nie da się wykluczyć, iż jest to proces zupełnie losowy. Jak wygląda to u was? Otrzymaliście już powyższy komunikat?"

    Kryterium jest żadne. Wszyscy i koniec.

    Jest kilka katalogów i cały szereg kluczy w rejestrze, które odpowiadają za działanie GWX. Wypada chociaż troszkę poszukać. Całe W7forum aż się gotuje. Odinstalowałem bloatware KB3035583 na wszystkich stacjach + czyszczenie rejestru. Nie mam zamiaru w ogóle nawet dotykać 10, beta testy skutecznie mnie odstraszyły, a M$ nie będzie się nade mną znęcał tymi zakichanym trojanem.

    Skomentuj

  26. Faflucy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-02 09:07

    A mnie ciekawi czy jak mam windows 7 HP wersje BOX to czy jak zaktualizuje do 10 to licencja też będzie BOX

    Skomentuj

  27. rob000
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-02 16:20

    Jak wyłączyć tą paskudą czarno-białą ikonkę rodem z Windowsa 3.0 , która się pojawiła na Windows 7 ?

    Skomentuj

    1. felson
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-02 22:16

      Odinstaluj aktualizację KB3035583, a następnie w windows update ukryj ją by Ci znów się nie zainstalowała.

      Skomentuj

  28. vieri37
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-05 21:18

    A mi to jakoś nie wyskoczyło. Patrzałem jakie mam aktualizacje i tej nie mam. Windows 7 Home Premium.