Na topie

Panasonic pokazał nowe soundbary

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Audio

Kategoria: RTV Audio Tematyka: soundbary Producenci: Panasonic

Panasonic SC-HTB900, SC-HTB700 i SC-HTB510 to soundbary, które z powodzeniem mają zastąpić klasyczne zestawy kina domowego. Przestrzenny dźwięk, szeroka funkcjonalność i nienaganna estetyka to ich cechy charakterystyczne.

 • Panasonic pokazał nowe soundbary
A A

Soundbary nadrabiają tam, gdzie telewizory niedomagają. Te z logo Panasonica mają wywiązywać się z tego zadania bez najmniejszych problemów, a do tego zachwycać tych, którzy zdecydują się na ich zakup. W jaki sposób japoński producent zamierza to osiągnąć? Wytłumaczył przy okazji prezentowania trzech najnowszych modeli.

Podczas dużego wydarzenia we Frankfurcie przedstawiciele firmy Panasonic zaprezentowali między innymi wieże i mikrowieże z najnowszymi technologiami oraz tegoroczne telewizory OLED i LCD, ale też trzy dobrze zapowiadające się soundbary: SC-HTB900, SC-HTB700 i SC-HTB510. Według producenta są to „najbardziej kinowe i wyrafinowane muzyczne zestawy audio kina domowego w historii”.

Panasonic soundbar

Dwa pierwsze zapewniać mają kinową jakość dźwięku przestrzennego dzięki obsłudze takich (niewymagających raczej przedstawienia) technologii jak Dolby Atmos czy DTS:X – z dodatkowymi głośnikami skierowanymi w górę. Ten najwyższy model został ponadto zaprojektowany przez inżynierów Technics w taki sposób, by równie zadowalające było dla użytkowników oglądanie filmów, jak i słuchanie muzyki, przede wszystkim koncertowej. 

Panasonic SC-HTB700
Na zdjęciu: zestaw Panasonic SC-HTB700. Pozostałe wyglądają podobnie.

„Podczas oglądania filmów ożywają dźwięki głosów, przedmiotów, a nawet muzyki, a widzowie czują się tak, jakby byli w centrum akcji – nie może nachwalić się producent. – Wirtuozi z Technics tak udoskonalili zestaw SC-HTB900, by dźwięk nie tylko był najbardziej wyrafinowany z możliwych, ale również, by emitowany dźwięk doskonale uzupełniał wizualizacje i słuchacz mógł zyskać prawdziwe poczucie realizmu akustycznego”.

Panasonic SC-HTB900
Tak wygląda wnętrze soundbara Panasonic SC-HTB900.

Zestawy Panasonic SC-HTB900 i SC-HTB510 zostały wyposażone w moduł Chromecast. Pozwala to na bezproblemowe strumieniowe przesyłanie muzyki ze smartfona lub innego urządzenia mobilnego i cieszenie się jej wysoką jakością. Te dwa modele umożliwiają również nawiązanie głosowej komunikacji z Asystentem Google (o ile podłączony jest do nich inny kompatybilny sprzęt). 

Panasonic soundbar Chromecast
Funkcja Chromecast dostępna jest w modelach SC-HTB900 i SC-HTB510.

SC-HTB900 to zestaw o mocy 505 W, z 6 głośnikami średniotonowymi i 2 głośnikami wysokotonowymi Hi-Res Audio, SC-HTB700 ma moc 376 W i 3 głośniki średniotonowe, a SC-HTB510 cechuje się mocą 240 W i obecnością 2 głośników. W każdym z trzech zestawów znajduje się również 16-centymetrowy, bezprzewodowy subwoofer. Producent zwraca również uwagę na elegancką stylistykę całej trójki.

Źródło: Panasonic

Odsłon: 19778 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
  1. brigthmight
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2019-02-23 15:24

   Da sie porownac. Idziesz do salonu gdzie maja salke odsluchowa i mowisz ze chcesz posluchac. Bedziesz mial porownanie z pierwszej reki. Zlota zasada - jesli nie slyszysz roznicy nie warto doplacac. Kazdy czlowiek ma inny sluch. Jeden powie ze slyszy kolosalna roznice, drugi powie ze to jest to samo i obaj beda mieli racje.

   Skomentuj

   1. dziks
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-25 13:35

    Dokladnie tak jak piszesz! Swojego czasu mialem zajawke na dobre stereo. Obszedlem pol miasta odwiedzajac wszystkie znane mi salony muzyczne i dopiero wtedy zrozumialem, ze wybieranie naglosnienia opierajac sie na testach z www, to jak szukanie zony na tinderze - mozesz miec szczescie i trafic w swoj gust, ale mozesz tez zalowac wyboru latami ;)

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!