Na topie

Masz telewizor z Android TV? Niech cię nie zdziwią reklamy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Tematyka: Google Android Na Topie Smart TV

Firma Google wystartowała z pilotażowym programem, który spotkał się z dużym sprzeciwem ze strony użytkowników. Chodzi o reklamy w Android TV.

  • Masz telewizor z Android TV? Niech cię nie zdziwią reklamy
A A

Użytkownicy nie chcą reklam, więc rezygnują z klasycznej telewizji i korzystają z systemów Smart TV. Mogą się jednak zdziwić, jeśli w ich salonach znajdują się odbiorniki z Androidem.

Posiadacze telewizorów Sony otrzymali niemiłą niespodziankę wraz z ostatnią aktualizacją systemu Android TV. Na ekranie głównym pojawiła się sekcja „Sponsored”, w której – zgodnie z tytułem – wyświetlane są (czy też: mają być) treści sponsorowane. Co gorsza, użytkownicy nie mają możliwości zlikwidowania tego okienka na stałe.

Android TV reklamy
foto: AtHeartEngineer/Reddit

Po fali (całkowicie zrozumiałej) krytyki do sprawy odniósł się rzecznik firmy Sony. Wyjaśnił on, że japoński producent nie jest odpowiedzialny za tę zmianę – wprowadzeniem tego rozwiązania, jak i dobieraniem treści w całości zajmuje się firma Google.

Rzecznik tej ostatniej również skomentował sprawę, pisząc, że wbrew wcześniejszym doniesieniom to nie jest żaden błąd, bo „Android TV dąży do optymalizacji i personalizacji domowej rozrywki” i „w ramach odkrywania nowych możliwości angażowania użytkowników, uruchomiony został pilotażowy program związany z wyświetlaniem sponsorowanych treści na ekranie domowym”.

Niestety na razie nie wiadomo, co dalej. Jest jednak nadzieja na to, że ze względu na potężną krytykę, firma Google wycofa się z tej zmiany. 

Źródło: Android Headlines, 9to5Google, ArsTechnica

Odsłon: 16735 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. .Alx.
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2019-04-05 16:07

    No i o co tyle krzyku !

    W Polshicie, czy innym TVN-ie, reklamy są przerywane filmami i nikt nie protestuje.

    Skomentuj

    1. sabaru
      Oceń komentarz:

      14    

      Opublikowano: 2019-04-05 18:29

      Grubo się mylisz. Ja już przez to dawno przestałem oglądać TV i to właśnie głównie przez reklamy. Czasem włączę żeby zobaczyć co jest w TV ale widzę że jest jeszcze gorzej. To jest mój taki mały prywatny protest.

      Skomentuj

      1. .Alx.
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-04-06 01:19

        Nie, to Ty się mylisz, a dokładniej nie zrozumiałeś ironii.

        Ja nie oglądam TV od 2009 roku, nawet telewizor oddałem potrzebującym.
        I dodam jeszcze, że była to doskonała decyzja.

        Skomentuj

        1. Kropeczka
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-04-08 14:18

          Na tym forum nie ironizuj. Nie baw się też w gry słowne.

          Wal jak chłop łopatą - inaczej zasypią Cię minusy.

          Sama sprawdzałam parę razy, to wiem ;P

          Skomentuj

  2. david_89
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2019-04-05 16:18

    Niech się Google nie zdziwi jak ludzie już nie tylko na komputerach i telefonach będą mieli adblocki, niedługo będą też instalować na TV

    Skomentuj

  3. Diuran
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2019-04-05 16:22

    Wcisną nam reklamy dla naszego dobra i w ramach odkrywania nowych możliwości angażowania użytkowników blablabla.

    Jechane google.

    Skomentuj

  4. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2019-04-05 17:13

    Sony może pisać co chce, klient kupujący ich urządzenie będzie wymagać od nich, aby nie wyświetlało reklam w systemie, albo posypie się fala zwrotów lub nawet pozwów.
    W ich dobrym interesie jest stuknięcie Google w czapkę, aby takich rzeczy nie odwalało.

    Skomentuj

  5. benutzer
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-05 17:30

    No i macie ten cały Internet darmowy. Kiedyś płaciło się za Windowsa kilkaset PLN i był święty spokój. Potem posypało się wszystko darmowe. Darmowy youtube, darmowy facebook, darmowy Android. Teraz albo roczne subskrypcje albo reklamy. Za parę lat jak google wprowadzi na rynek Waymo, to najpierw po przekręceniu stacyjki obejrzysz sobie 15 minut reklam a potem dopiero będziesz mógł podjechać do sklepu za rogiem po browara lub fajki.

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-05 17:44

      Czy jest sens jechać po browara czy fajki do sklepu za rogiem ? nie lepiej do niego pójść ? :D

      Skomentuj

      1. aendrju
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-04-05 20:29

        Ludzie do kościoła jadą 200m passatem.

        Skomentuj

        1. anarchist
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-04-06 19:32

          Ludzie robią z siebie kaleki na własne życzenie. Nie rozumiem tego ale to nie moje życie, nie mój problem. Jak nie mam przynajmniej 10km do pokonana lub sensownego ładunku do przewiezienia to do samochodu nie wsiądę. Nie widzę sensu aby się od niego uzależniać.

          Natomiast przeciwko darmowym stronom w necie nie mam nic przeciwko.

          Skomentuj Historia edycji

  6. kropak
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2019-04-05 18:24

    hahaha... Proszę bardzo mam panasonica i mnie to wisi, i powiewa. Tak się ludziska napalali na tv z androidem jeszcze wyjdzie to im bokiem ;)

    Skomentuj

  7. Lister
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-04-06 00:21

    Ale o co chodzi? Jak dobrze zrozumiałem artykuł, trzeba kliknąć te sponsorowane treści, żeby zobaczyć reklamę. Czyli wystarczy nie klikać i będzie zero reklam. A może w artykule, jak to czasem bywa, nie opisano całego zagadnienia?

    Skomentuj

  8. sebmania
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-06 17:52

    HEHE oglądasz sobie spokojnie filmy dla dzieci a tu nagle reklama "Jak powiększyć penisa ..."

    Skomentuj

  9. Blackshadow
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-07 20:24

    Całe szczęście już dawno zrezygnowałem z telewizora. Ktoś jeszcze tego używa? XD

    Skomentuj

  10. krzywyzielarz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-08 17:25

    Będziemy rootować TV i modować apki, wgrywać adblocki.

    Ja to już na routerze zacznę blokować będzie prościej.

    Skomentuj

  11. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-04-09 09:25

    Czyli metoda małych kroczków, najpierw opcja. Później bez naszej zgody będzie się pchać na ekran....

    Skomentuj

  12. tarzinio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-09 10:39

    Ja problemu nie mam. Mam globalne blokowanie reklam w sieci domowej.

    Skomentuj

    1. Kropeczka
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-11 06:38

      serio ? a następnym krokiem będzie piękny komunikat: blokujesz reklamy, my blokujemy wszystkie funkcje smart....


      ;P

      Skomentuj

  13. zielony888
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-13 15:00

    Mam nadzieję w takim razie, że i pojawią się odpowiednie AdBlocki.