Na topie

Robo-nowości LG dla przedsiębiorstw produkcyjnych

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Firma LG wykorzystała targi Hannover Messe, aby pokazać, z czego będą mogły skorzystać przedsiębiorstwa produkcyjne w nieodległej przyszłości, by zoptymalizować swoje działanie. Jak nietrudno się domyślić, roboty i sztuczna inteligencja grały na tej prezentacji pierwsze skrzypce.

 • Robo-nowości LG dla przedsiębiorstw produkcyjnych
A A

Południowokoreański producent pochwalił się między innymi najnowszymi maszynami. Przykładowo: Mobile Manipulator to samojezdny robot przemysłowy działający w sześciu osiach i przystosowany do wykonywania rozmaitych zadań, takich jak transport części, prowadzenie inspekcji czy nawet montaż produktów. 

LG Hannover Messe 1

Stworzone produkty będą mogły być kontrolowane pod kątem jakości także przez maszyny. Firma LG pokazała bowiem MAVIN (to skrót od Machine Learning-based Vision Inspection), czyli system wykorzystujący głębokie uczenie maszynowe w celu wykrywania wad. Producent chwali się 99-procentową skutecznością w przypadku wyświetlaczy, foto-modułów i akumulatorów. Zresztą w tym przypadku mówimy nie o przyszłości, a teraźniejszości – Koreańczycy już obecnie wykorzystują MAVIN w swoich fabrykach.

LG Hannover Messe 2

Kolejnym zaprezentowanym robotem jest SCARA (Selective Compliance Articulated Robot Arm zaprojektowany przez firmę Robostar, w której LG ma 30 proc. udziałów). To sześcioosiowe poziome ramię do transportowania, montowania i spawania podzespołów. Producent pokazał też platformę Factova automatyzującą działania zakładów produkcyjnym poprzez integrowanie sztucznej inteligencji i przetwarzania big data oraz najrozmaitsze czujniki.

LG Hannover Messe 3

„Targi Hanowerskie to doskonała okazja do zademonstrowania naszych znakomitych osiągnięć w dziedzinie technologii przemysłowej, w szczególności przełomowych inteligentnych rozwiązań dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Firma LG tworzy nową jakość w dziedzinie inteligentnych rozwiązań dla przemysłu, opierając się na zaawansowanych funkcjach, które udało nam się do tej pory opracować” – powiedział Kim Byung-yeoi, wiceprezes działu produkcji LG.

Źródło: LG News

Odsłon: 10853 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. Lister
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-04-06 00:12

  Jedni mówią, że lawina bezrobocia wynikająca z robotyzacji stanowisk pracy sypnie się dopiero za 40-50 lat, inni dają 20-25 lat, a niektórzy eksperci z Banku Światowego nawet mówią o 10 latach. Tak czy siak, to nieuniknione i na początku wzbudzi masę niepokoju... Przygotujcie się na to psychicznie :)

  Skomentuj

 2. pheonix1
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-04-08 20:06

  Mógłby Autor materiału wysłać link do tego innowacyjnego robota SCARA o 6 osiach ? Internet nawet o takim cudzie techniki nie słyszał z chęcią bym zobaczył.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!