Na topie

Nowy, lepszy Samsung Frame TV

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Producenci: Samsung

Samsung odświeżył swój telewizor Frame TV, który „po robocie” pełni funkcję obrazu na ścianie. Wiele do poprawy nie było, ale taki lepszy efekt HDR na pewno zostanie przyjęty z entuzjazmem.

 • Nowy, lepszy Samsung Frame TV
A A

Wszystkie telewizory wyglądają dziś praktycznie tak samo. Pozytywnie wyróżnia się na tym tle Samsung Frame TV, który na ścianie prezentuje się niczym obraz. Jego urok tkwi w prostocie i „drewnianej” ramie, od której wzięła się zresztą nazwa. Musiał przypaść klientom do gustu, bo gigant z Korei Południowej zaprezentował w tym roku jego nową wersję.

Nowy Frame TV (podobnie jak stary) dostępny jest w dwóch wariantach: o przekątnej 55 oraz 65 cali. W obu przypadkach (również bez zmian) można liczyć na rozdzielczość 4K, ale efekt HDR ma być lepszy niż wcześniej, ponieważ HDR PRO zostało zastąpione przez HDR 10+. 

Samsung Frame TV obrazy

Samsung Frame TV na rok 2018 to także nowe funkcje „inteligentne”, związane przede wszystkim z łącznością Wi-Fi i komunikacją telewizora ze smartfonem. Urządzenie jest również przystosowane do obsługi akcesoriów inteligentnego domu. 

Nie zmieniło się oczywiście to, co najważniejsze. Zatem gdy nie oglądamy telewizji, na ekranie Frame TV pojawia się nieruchomy obraz – jedno z dzieł sztuki (które można dostosować na przykład do koloru ścian w pomieszczeniu). 

Samsung Frame TV rower

Zastosowany został tutaj oczywiście system montowania telewizora przy samej ścianie, co upodabnia go do wieszanych obrazów. Czujniki w ramie sprawiają zaś, że jasność ekranu jest dostosowywana do warunków w pokoju. Ceny nie uległy zmianie: za mniejszy zapłacimy ok. 10 000, za większy – 13 000 złotych.

Źródło: Samsung, The Verge, Trusted Reviews, Engadget, Digital Trends. Foto: Samsung

Odsłon: 3058 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij

Telewizory w marketplace

 1. sebmania
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-04 08:23

  Ile taka ramka zjada prądu jak wyświetla te obrazy, nie jest to przecież e-papier?

  Skomentuj

  1. PoetaX
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-07-04 12:19

   Przy cenie 10000 - 13000 zł to już chyba nie ma znaczenia :P

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!