Na topie

NVIDIA obiecuje, że Shadow of the Tomb Raider w wersji PC będzie piękny

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Chyba nikt nie będzie zaskoczony tym, iż firma skupiła się na swoich rozwiązaniach, ze szczególnym naciskiem na technologię NVIDIA RTX.

  • NVIDIA obiecuje, że Shadow of the Tomb Raider w wersji PC będzie piękny
A A

Tegoroczne wakacje, przynajmniej dla graczy, nie obiegają niczym od tych z poprzednich lat. Ciekawych premier brakuje, ale już we wrześniu sytuacja się zmieni, między innymi z uwagi na debiut Shadow of the Tomb Raider. W ostatnich dniach jest o nim bardzo głośno, najnowsze doniesienia do pochodna targów Gamescom 2018.

Najnowszy materiał wideo opublikował jednak nie wydawca, ale firma NVIDIA. Chwali się na nim współpracą z Eidos i Crystal Dynamics oraz staraniami mającymi na celu zapewnienie graczom korzystającym z PC jak najlepszej oprawy graficznej.

Chyba nikt nie będzie zaskoczony tym, iż firma skupiła się na swoich rozwiązaniach, ze szczególnym naciskiem na technologię NVIDIA RTX, którą szerzej opisywaliśmy już wcześniej. Swojego czasu mówiło się, że pierwszą grą robiącą użytek z tej technologii będzie Metro Exodus, ale opóźnienie premiery sprawiło, że mianem tym będzie legitymować się właśnie Shadow of the Tomb Raider.


 


Premiera Shadow of the Tomb Raider jest już blisko. Gra zadebiutuje 14 września. Dodajmy, że dostępna będzie nie tylko na PC, ale również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: NVIDIA GeForce

Odsłon: 4139 Skomentuj newsa
Komentarze

53

Udostępnij
  1. Wulfen4
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2018-08-20 23:56

    Jak na razie nie widać tego piękna.

    Skomentuj

    1. endogie
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-08-21 00:04

      a gdzie widac w takim razie?

      Skomentuj

      1. pablo11
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-08-21 14:09

        Gdzie widać ?? Hmmm trailery to raczej jak z jakiegoś indyka a nie z gry AAA. Informacja o wykorzystaniu RTXa jest nieco zabawna w odniesieniu do tego co pokazały trailery.
        To wyglądało gorzej od większości Exów od 2017 roku na PS4.
        A Nvidia próbuje sugerować, że gra będzie korzystała z ich kart w 100%... No prosze was. Na kartach 3x droższych od konsol.

        Skomentuj

        1. pablo11
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-08-21 14:11

          Ale mnie tam interesuje gameplay. Jak będzie ciekawy to grafika schodzi na 2gi plan.
          Mam nadzieje, że to nie kolejna gra, która będzie miała jakąś płytką fabułę.

          Skomentuj

          1. blebleble
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-08-21 17:05

            I może jeszcze na Pegasusie.

            Następny gimbus.

            Skomentuj

    2. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-08-21 00:33

      "Jak na razie nie widać tego piękna."

      Ty to i tak przez nastepne lata tego nie zobaczysz na swoim biedronkowym laptopiku.

      Skomentuj

      1. blebleble
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-08-21 10:18

        piotreeeek

        Nie pisz bzdur.

        Telewizor Wulfena wygeneruje mu taką grafikę i to w 860 fps przy 128K rozdzielczości :D

        Skomentuj

        1. piotreeeek
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-08-21 14:11

          I pilotem sobie włączy RTXa :DDDDDD

          Skomentuj

  2. legtom
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-08-21 00:01

    Bedzie piękny za 5600zł

    Skomentuj

    1. mutissj
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-08-21 01:25

      A na Pascalach z serii GTX10xx i starszych - będzie brzydki?

      Skomentuj

      1. abukiewicz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-08-21 06:25

        nie do końca brzydki, ale nie bedzie można włączyć efektów co rtx wprowadza... trzeba było obejrzec konferencje nvidii tam byly pokazy jak wyglada z rtx wlaczonym i bez, głównie zmieniaja się cienie na ładniejsze oraz odbicia w powierzchniach

        Skomentuj

        1. MrAve
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-08-21 08:01

          To bardzo fajnie. Z marszu można wywalić 5600 złociszy za ten ficzer :|

          Skomentuj

          1. blebleble
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-08-21 09:35

            Dla ciebie to pół roku tyrania za najniższą. Dla mnie to 3 zlecenia :)

            Skomentuj

          2. Radmen
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-08-21 09:48

            props dla blebleble, jeba* nieudaczników

            Skomentuj

  3. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-21 01:14

    Natywne 4K, HDR, porzadne tekstury, teselacja, RTX...pewnie pierwsze screeny po premierze w 4K z PC pokazujące tą grafike znowu spowodują beczenie niebieskiej gimbazy buahhahahahaah
    I spodziewam sie skomasowanego ataku screenów z exów w rozciaptanej pseudo FullHD/checkboard 4K rozdzielczości buahahahahahahaha

    Skomentuj Historia edycji

    1. airborne82
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-08-21 03:21

      Jakiej niebieskiej gimbazy? Chyba czerwonej xD

      Skomentuj

    2. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2018-08-21 05:05

      Oprawę trzeba umieć zrobić a od tego są wewnętrzne studia Sony :)
      piotrusiu i nie trzeba do tego grzałki za 5 tysi hue hue.
      Wystarczy konsola za 800 stów :)))

      https://imgur.com/a/ESuWS01
      https://imgur.com/a/KsPMSH9

      https://www.gamersyde.com/hqstream_the_last_of_us_part_ii_e3_2018_trailer-42327_en.html

      Piękne gry są już od dawna a Tomb Raider niczym się nie wyróżnia i gdzie ta lepsza grafika na reaktorach pc w cenie 10 konsol. 5 rok generacji ech... Nawet nie wyobrażam sobie co pokażą na nowej generacji PS5.

      https://imgur.com/a/2r52ijY
      https://imgur.com/a/8zACbu0
      https://imgur.com/a/DY1BkGT
      https://imgur.com/a/oSxsSyO

      Skomentuj

      1. Bartek111
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2018-08-21 06:25

        Dalej lecz swoje kompleksy.

        Skomentuj

      2. blebleble
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-08-21 09:38

        PS4Ekskluzyw

        Przestań pokazywać tą grafikę z przed 5 lat i zobacz jaka grafika jest na PC.

        https://youtu.be/KJRZTkttgLw

        https://youtu.be/rpUm0N4Hsd8

        I want to put on my my my my my
        Boogie shoes :D

        Just to boogie with you, yeah :D

        I want to put on my my my my my

        Boogie shoes just to boogie with you,
        uh huh :D

        Skomentuj Historia edycji

        1. dukakabubu
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-08-21 10:53

          Fajnie to wygląda. Problem z PC jest taki, że to niestety worek bez dna. Maszyna dla entuzjastów, którym nie szkoda zapłacić nawet i 10x więcej byle by mieć najlepszą jakość. Wiem, bo jeszcze rok temu byłem takim entuzjastom. PC jest właśnie od tego żeby wyznaczać trendy i z pewnością w następnej generacji konsol znajdzie się jakiś odpowiednik technologii RTX.
          Tymczasem ja na początku zeszłego roku sprzedałem mój mega mocny PC. Kupiłem PS4 Pro + TV4K i zostało mi jeszcze 3 tysiące. To mi trochę uświadomiło, że będąc PC Master Race byłem lekko dymany przez producentów sprzętu. Zwłaszcza, że jakość na konsolach to jak ustawienia High vs Ultra. Na PC przeszedłem na koniec poprzedniej generacji z PS3ki i wtedy różnica była potężna. Teraz pod koniec obecnej generacji różnica PC vs Ps4 Pro jest znikoma. Dodać do tego mega miodne exy od Sony i zostałem kupiony. Nie żałuję.

          Skomentuj

          1. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-08-21 14:12

            "Tymczasem ja na początku zeszłego roku sprzedałem mój mega mocny PC."

            A były w tej bajce smoki ?

            Skomentuj

          2. dukakabubu
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-08-21 15:57

            Czemu bajce, bo nie kumam?

            Skomentuj

          3. blebleble
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-08-21 17:10

            Twój wybór. Jednak nie pisz bzdur, że PlayZłom 4 ma lepszą grafikę :D

            Skomentuj

          4. dukakabubu
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-08-21 20:01

            A w którym miejscu tak napisałem? To oczywiste, że w tej chwili PC ma i będzie mieć lepszą grafikę w grach multi-platformowych. Nasiałem jedynie, że różnica jest zbyt mała w moim odczuciu aby zrekompensować różnicę w cenie sprzętu. Gier ekskluzywnych nie ma jak porównać więc to trochę jak wróżenie z fusów. Można jednak śmiało zaryzykować stwierdzenie, że gdyby ktryś z developerów Sony dostał do zrobienia grę na PC to pewnie byłaby petarda. Ja wybieram PS4 nie dlatego, że daje najlepszą jakość grafiki, ale dlatego, że pogram na niej we wszystkie interesujące mnie tytuły bez potrzeby posiadania kilku sprzetów. Dodatkowo od zawsze uważałem gry na wyłączność Sony za jedne z najlepszych tytułów w jakie dane było mi grać. Tak było na Ps2, Ps3 a teraz jest na Ps4.

            Skomentuj

        2. PS4Ekskluzyw
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-08-21 11:13

          Widać kto leczy kompleksy posiłkując się tech demami a ja proszę tylko o jedno abyś pokazał grę na pc z taką oprawą czekam.....

          Skomentuj

          1. dukakabubu
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-08-21 11:16

            Akurat Battlefield 5 to gra a nie tech demo, więc wyluzuj chłopie. Każdy kto ma PC jara się tech demami. Taka już natura PC Master Race. Sam się nimi jarałem. Wiadomo, że gry najważniejsze, ale fajnie czasem popatrzeć jak będą wyglądać za jakiś czas.

            Skomentuj

          2. blebleble
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-08-21 17:13

            Tu masz odpowiedź dlaczego nie ma takich gier na PC.


            Twórcy A Way Out porównują PlayStation 4 do 5-letniego PC. Przez konsole deweloperzy mają problemy.

            „Chcesz szczerej prawdy? Ta maszyna nie jest tak silna, jak myślisz. Sprzęt jest jak pięcioletni PC. Gdyby konsole były tak potężne jak komputery, to zobaczyłbyś zupełnie inne gry”

            http://www.ppe.pl/news/51838/tworcy-a-way-out-porownuja-playstation-4-pro-do-5-letniego-pc-przez-konsole-deweloperzy-maja-problemy.html


            Ubisoft obniża płynność gier na PC na polecenie Sony i Microsoftu?


            Ubisoft: grafika w The Division pogorszona, by konsolowcy nie byli poszkodowani.

            Przedstawiciel studia Ubisoft Massive, odpowiedzialnego za grę MMORPG The Division, której premiera odbędzie się już w marcu, z rozbrajającą szczerością stwierdził w rozmowie z redaktorem kanału Team Epiphany w serwisie YouTube, że "byłoby niesprawiedliwym, gdyby wersja przeznaczona na komputery stacjonarne była wersją bardziej zaawansowaną graficznie od wersji na konsole".

            The Division finalnie z dużo gorszą grafiką. Powtórzy się sytuacja jak z Watch Dogs?

            „Obecnie deweloperzy są pod dużym naciskiem wydawców, aby nie oferować wyraźnie różniących się doświadczeń [grafiki] od konsol, by nie pokazać, że następna generacja nie jest tak potężna jak PC. To chyba to, co się stało w Ubisoft Montreal.”

            „Ale oni [Ubisoft] nie przyznają, że praktyka ta polega na obniżeniu jakości grafiki w grze. O wiele łatwiej jest powiedzieć, że usuwa się rzeczy dla stabilności, co jest często kłamstwem, a tego się powinniście spodziewać przy każdej produkcji, którą będziemy tworzyć.”

            http://pclab.pl/news58390.html



            Tak, grafika Wiedźmina 3: Dziki Gon celowo została pogorszona. Był jednak ważny powód.

            W rozmowie z serwisem Eurogamer Marcin Iwiński, współzałożyciel firmy CD Projekt przyznał, że downgrade wizualny w grze miał faktycznie miejsce. Jak łatwo było się domyślić, winę za to ponoszą konsole do gier, które mają za mało mocy obliczeniowej, by dać sobie radę z pierwotną wersję oprawy graficznej w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.
            http://www.spidersweb.pl/2015/05/wiedzmin-3-gorsza-grafika.html


            Wiedźmin 3 z gorszą grafiką przez konsole. CD Projekt przeprasza...
            http://www.pcworld.pl/news/Wiedzmin-3-z-gorsza-grafika-przez-ko

            Skomentuj

          3. dukakabubu
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-08-21 20:10

            Oczywiście, że gdyby gry były robione na PC a potem obniżane do konsol to na PC byłaby jeszcze lepsza grafika. Tylko, że developerzy tak nie robią i nie będą dopuki nie będzie im się to opłacać. Po co więc walczyć z wiatrakami?? Nie wygrasz. Dodatkowo w takim wypadku świadomie dajesz się dymać kupując za gruby hajs sprzęt, którego potęcjału nie wykorzystasz, bo nie pozwolą Ci na to developerzy. Po co więc taki kupujesz? W imię wyższej idei? Na dodatek dobrze wiesz jak wygląda sytuacja. Ja to dostrzegłem i nie zamierzam wracać na PC zanim sytuacja się nie zmieni. Na to się jednak nie zapowiada. No chyba, że jara Cię sam fakt "posiadania". Twój wybór.

            Skomentuj

    3. ygdersil
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-08-21 10:33

      A ty kup grafikę za 5,5 kafla która za 3 lata będzie się krztusić w 1080p Ultra :D

      Skomentuj

  4. PS5 to smiec
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-21 06:29

    Na PS4 bedzie najbrzydszy jak zwykle, bo tam wychodza tylko buble graficzne w formie exow.

    Skomentuj

    1. blebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-08-21 09:47

      I to jest najgorsze. Muszą tak zrobić żeby jako tako to działało na konsolach w 30 fps przez to cierpi branża PC.

      Skomentuj

  5. Chong-li
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-21 10:08

    Po obejrzeniu tego trailera powiem szczerze że ta gra robi miazgę graficzną "efekt RTX" wymiata po całości.

    Nie jestem w gorącej wodzie kąpany i nie szastam pieniędzmi bez głowy więc na pewno nie kupię karty za 5500zł poczekam aż ten cały szał na nowinki techniczne przycichnie i za 4-5 miesięcy po premierze zrobię zakup od razu przy zmianie procesora płyty i pamięci.

    Skomentuj

    1. blebleble
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-08-21 10:24

      Też mam zamiar kupić 2080Ti. Czasy renderingu w Maxie będę robił w czasie rzeczywistym.

      Skomentuj

      1. dukakabubu
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-08-21 20:16

        A ja będę w czasie rzeczywistym grał w Red Dead Redemtion 2, ale nie martw się RTX2080ti powinien zapewnić 60fps w 4K na YT. Obejrzysz sobie. Jak znajdziesz live stream to może nawet też w czasie rzeczywistym.

        Skomentuj

    2. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-08-21 11:09

      Nie widzę tutaj żadnej miazgi graficznej po ograniu U4/DLC Horizon ZD The Order God of War itd....

      Czym wy się podniecacie i to jeszcze na karcie za 5 koła to trzeba mieć miazgę ale w bani ech....

      Nvidia lubi takich baranków strzyc za znikomy ficzer życzy sobie 5600 tysi hue hue.

      Za tę kasę to będę miał PS5 która to pogoni plus jakiś TV 4K ech...

      Skomentuj

      1. Chong-li
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-08-21 13:35

        @PS4Ekskluzyw ciągle tylko wtrącasz kulfona w portfele innych ludzi co ciebie to interesuje kto sobie co kupi i za ile lub kto na czym gra i jak dużo musiał włożyć do pełni szczęścia.

        Jeszcze napisz że Tomb Rider wygląda brzydko to już całkiem się pogrążysz.

        Ja również mam Playstation 4 wersje Pro i uwielbiam na niej grać i gram bo tytuły które oferuje konsola są świetne fabularnie i graficznie ale to nie robi ze mnie robota który oprócz jednej platformy nie zauważa co się dzieje na innych.
        I na pewno nie jestem ślepy jak widzę taki super trailer z gry w którym grafika jest naprawdę świetna,bo jest!
        Dla mnie nie ma żadnego problemu że dobre gry wychodzą nie tylko na jedną platformę ale jak widzę ty taki problem masz.
        Twoja polityka polega na tym że krytykujesz wszystko inne co nie nosi loga sony.

        Oczywiście pomijam głupie komentarze co niektórych że gry na PS4 są brzydkie bo to wierutna bzdura a takie teksty są pisane tylko dla zaczepki konsolowców.

        Cieszę się że będziesz miał PS5 ja również będę miał jak wyjdzie ale pozwól że bez pytania się ciebie o zdanie kupię sobie także najnowszą kartę od Nvidii gdyż nie jestem ograniczony jedną platformą i w przeciwieństwie do ciebie dostrzegam różnego rodzaju usprawnienia graficzne.


        Skomentuj

        1. HardCorak
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-08-21 14:51

          @PS4Ekskluzyw

          Masz taki duży ból dupy że nawet maść tu nie pomoże.

          Pewnie mama kupiła konsolkę na wyprzedaży po setkach próśb i teraz wychwalasz jaka to piękna grafika jakie to wszystko piękne a rzeczywistość jest inna.

          Po prostu jak nie zobaczysz czegoś co jest lepsze, nie tylko do gier i logicznie droższe czyli Wydajny PC z prawdziwym 4K a nie skalowanym dalej będziesz wypisywał głupoty.

          Skomentuj

          1. PS4Ekskluzyw
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-08-21 15:38

            Sory Gregory ale U4 ma lepszą oprawę i to z konsoli za śmieszne pieniążki :)

            https://www.youtube.com/watch?v=T-DPNzhK1zA&feature=youtu.be

            Tomb Raider na karcie za 5 tysi i co mamy ech.... Żeby to jeszcze wyglądało ze dwie generację lepiej ech....
            Nawet niech to będzie na tym samym poziomie graficznym co U4 to też coś tu nie gra i śmiechu warte.
            Konsola za parę stów kontra karta grafiki za 5 tysi :) ZONK.

            Skomentuj

          2. blebleble
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-08-21 17:17

            Ubisoft: grafika w The Division pogorszona, by konsolowcy nie byli poszkodowani.

            Przedstawiciel studia Ubisoft Massive, odpowiedzialnego za grę MMORPG The Division, której premiera odbędzie się już w marcu, z rozbrajającą szczerością stwierdził w rozmowie z redaktorem kanału Team Epiphany w serwisie YouTube, że "byłoby niesprawiedliwym, gdyby wersja przeznaczona na komputery stacjonarne była wersją bardziej zaawansowaną graficznie od wersji na konsole".


            http://www.conowego.pl/aktualnosci/ubisoft-grafika-w-the-division-pogorszona-by-konsolowcy-nie-byli-poszkodowani-16475/


            The Division finalnie z dużo gorszą grafiką. Powtórzy się sytuacja jak z Watch Dogs?

            „Obecnie deweloperzy są pod dużym naciskiem wydawców, aby nie oferować wyraźnie różniących się doświadczeń [grafiki] od konsol, by nie pokazać, że następna generacja nie jest tak potężna jak PC. To chyba to, co się stało w Ubisoft Montreal.”

            „Ale oni [Ubisoft] nie przyznają, że praktyka ta polega na obniżeniu jakości grafiki w grze. O wiele łatwiej jest powiedzieć, że usuwa się rzeczy dla stabilności, co jest często kłamstwem, a tego się powinniście spodziewać przy każdej produkcji, którą będziemy tworzyć.”

            http://pclab.pl/news58390.html



            Tak, grafika Wiedźmina 3: Dziki Gon celowo została pogorszona. Był jednak ważny powód.

            W rozmowie z serwisem Eurogamer Marcin Iwiński, współzałożyciel firmy CD Projekt przyznał, że downgrade wizualny w grze miał faktycznie miejsce. Jak łatwo było się domyślić, winę za to ponoszą konsole do gier, które mają za mało mocy obliczeniowej, by dać sobie radę z pierwotną wersję oprawy graficznej w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.
            http://www.spidersweb.pl/2015/05/wiedzmin-3-gorsza-grafika.html


            Wiedźmin 3 z gorszą grafiką przez konsole. CD Projekt przeprasza...
            http://www.pcworld.pl/news/Wiedzmin-3-z-gorsza-grafika-przez-konsole-CD-Projekt-przeprasza,402061.html

            Skomentuj

      2. piotreeeek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-08-21 14:14

        "Za tę kasę to będę miał PS5 która to pogoni plus jakiś TV 4K ech..."
        To jaki ty teraz masz tv?
        Pewnie jakies guano FHD z biedronki.

        Skomentuj

        1. PS4Ekskluzyw
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-08-21 15:40

          Podałem tylko przykład że za tę kasę będzie można mieć PS5 i jakiś TV 4K w HDR. Która zmiecie w kwestii oprawy w grach na wyłączność.

          Skomentuj

      3. ncc1701
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-08-21 16:45

        Ja to ujme tak (wez pod uwage ze mam PS4 Pro, XbS, i aktualnie karte 1080 Ti):

        Kazdy kto sie chociaz troche bawil kiedys w grafike 3D i wyrenderowal chociaz kilka scenek zdaje sobie doskonale sprawe ile potrzeba pracy, zeby uzyskac przykladowo taki efekt jak w Uncharted, ktorym sie poslugujesz. Ile czasu wymaga przygotowanie sceny w ten sposob, zeby swiatla i cienie WYGLADALY realistycznie. Wlasnie tak - wygladaly - bo wszystko musi byc przygotowane wczesniej - przykladowo - w razie potrzeby podmienia sie tekstury na tekstury odpowiednio oswietlone i z gotowym cieniem.
        tylko dlatego, ze tekstury mozna podmienic szybko, a wyrenderowanie sceny odpowiednio oswietlonej wymagaloby czasu. Odpowiednie tekstury przygotowuje sie wiec wczesniej.


        Poza tym - zeby nazwac Ray Tracing "znikomym ficzerem" to trzeba byc kompletnym ignorantem w dziedzinie technik tworzenia obrazu na komputerze.

        Ray Tracing jest najdoskonalsza metoda renderowania obrazow - metoda o najwyzszej wiernosci i jakosci odwzorowania rzeczywistosci, bo polega na odtworzeniu biegu KAZDEGO promienia swiatla ktory dociera do oka odbiorcy tworzac koncowa scene.

        Jedynym powodem, dla ktorego nie byl stosowany w grach jest zapotrzebowanie na moc obliczeniowa.

        Od lat grafika komputerowa wykorzystuje tzw "shadery" - coraz doskonalsze, coraz wiecej bylo ich z kazda wersja DX i z kazda generacja kart graficznych.

        Od teraz shadery to przezytek. One mialy tylko emulowac efekt danego materialu. Teraz majac opisane cechy danego materialu (wspolczynnik odbicia swiatla, pochlaniania, rozpraszania, kolor itd.) - karta sama wyliczy sobie jak ten material wygladalby w rzeczywistosci. Zero uproszczen i zero shaderow. To jest prawdziwa rewolucja.

        Skomentuj

  6. Michał 06
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-21 12:26

    trochę buńczuczne zachowanie nvidi

    Skomentuj

  7. GunarDAN
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-21 15:30

    Nie ma czym się ekscytować. Ta ich technologia nie nadaje się do gier, bo zarzyna wydajność.

    https://www.dsogaming.com/news/nvidia-geforce-rtx-2080ti-unable-to-run-shadow-of-the-tomb-raider-with-60fps-at-1080p-with-rtx-on/

    Skomentuj

    1. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-08-21 15:54

      Ale ZONK :)

      Skomentuj

      1. blebleble
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-08-21 17:19

        PS4Ekskluzyw

        Przestań pokazywać tą grafikę z przed 5 lat i zobacz jaka grafika jest na PC.

        https://youtu.be/KJRZTkttgLw

        https://youtu.be/rpUm0N4Hsd8

        I want to put on my my my my my
        Boogie shoes :D

        Just to boogie with you, yeah :D

        I want to put on my my my my my

        Boogie shoes just to boogie with you,
        uh huh :D

        Skomentuj

    2. LuckyNumber888
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-08-21 15:55

      Dokładnie tego oczekiwałem. Zawsze pierwsza generacja kart Nv wprowadzająca jakieś innowacyjne efekty ma problemy z wydajnością. Zawsze jednak jest to jakiś progres i wraz z następnymi generacjami kart RTX od nv będzie coraz lepiej i będziesz za jakiś czas mógł odpalić tego tomb raidera w 4K i 60 fps oraz efektami RTX własnie dlatego, że teraz zrobili pierwszy krok. Nawet konsole na tym skorzystają i choć pewnie jeszcze nie PS5, o tyle PS6 będzie już pewnie korzystać z ray tracingu.

      Same natomiast cienie RTX w tym tech demku tomb raidera na mnie osobiście zrobiły duże wrażenie. Bez RTX niektóre źródła światła (jak. np. ten chłopiec trzymający świece) nawet nie miały cieni, a nie mówiąc już o tym, że cienie bez RTX były ostre jak za dnia, co jest totalnie nierealistycznym absurdem.

      Skomentuj Historia edycji

      1. PS4Ekskluzyw
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-08-21 16:17

        Od razu PS7 :)

        Zobaczysz co zrobią wewnętrzne studia w grach na wyłączność na PS5 i ten twój znikomy RTX w grach na pc to będzie smieszny jak i oprawa :)

        Nie porównuj pc do konsoli bo Sony samo załaduje własne rozwiązania technologiczne do konsoli i takie efekty będą lepiej zrobione i wykorzystane.

        Głupie tłumaczenie pierwszy krok a karta za 5 tysi absurd :)
        To powinno śmigać i to z grafiką ze dwie generację lepszą od konsol. Tak w rogi walić to tylko nvidia potrafi :) Świetny ficzer który zarzyna sprzęt na dzień dobry za drobne 5 tysi. Śmiać się czy płakać.

        Dlatego piszę lepiej te kasę przeznaczyć na nową generację konsol i podziwiać przez następne 5 lat piękną dopracowaną oprawę w grach na wyłączność.

        Oglądałeś to
        https://www.gamersyde.com/hqstream_the_last_of_us_part_ii_e3_2018_trailer-42327_en.html

        https://www.gamersyde.com/hqstream_ghost_of_tsushima_e3_2018_trailer-42330_en.html

        https://www.gamersyde.com/hqstream_death_stranding_e3_trailer-42329_en.html

        Pliki można pobrać i sobie obejrzyj jak będą jeszcze prezentowały się gry na starej poczciwej PS4. Teraz pomyśl co zaprezentują na PS5 :) Będziesz chciał progres konkretny to poczekaj na nową generację konsol hej.

        Skomentuj

        1. LuckyNumber888
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-08-21 17:05

          Już na 1080ti każdą grę multiplatformową odpalałem w znacznie lepszej jakości jak na PS4, a nie mówiąc o płynności. Konsole nadają się tylko do eksluzywów, no chyba, że kogoś nie stać na dobry komp to wtedy będzie miał konsole do wszystkiego. Swoją drogą obecnie najładniejszą grą w jaką grałem jest uncharted 4, ale wydaje mi się, ale po materiałach które widziałem całkiem możliwe, że nowy tomb raider go zdetronizuje.

          Skomentuj

          1. blebleble
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-08-21 17:23

            LuckyNumber888

            Bo nie grałeś w nic innego niż Unchater 4 to się jarasz taką grafiką.

            Skomentuj

          2. LuckyNumber888
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-08-22 10:29

            Grałem w każdą wartą uwagi grę na PC, ale będąc obiektywnym i tak muszę przyznać, że Uncharted 4 wyglada super, nic obecnie na PC poza tech demkami UE4 nie zbliżyło się do tego i dopiero pewnie nowy tomb raider to zmieni.

            Skomentuj

        2. ncc1701
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-08-21 17:07

          Po raz kolejny nazywasz RT "ficzerem" co swiadczy o twojej kompletnej ignorancji.

          Przywolujesz "The Last of Us II" - nad gra zaczeto pracowac w 2014 roku. Teraz mamy 2018 a nie ma nawet wyznaczonej daty premiery. Myslisz ze Sony specjalnie tyle siedzi nad gra bo tak lubia? Nie maja innego wyjscia. Aktualnie wlasnie kombinuja "jak za pomoca tanich sztuczek graficznych, podmiany tekstur na wyliczone wczesnie i kilku efektow uzyskac efekt RT". Dokladnie do tego sie to sprowadza.

          Uzywajac RT mozesz wygenerowac scene tak jak ja widzisz, a jesli nie masz mocy obliczeniowej - musisz oszukiwac. To wlasnie robi sie aktualnie w grach - czy to na konsole czy komputery - oszukuje sie shaderami i przygotowanymi wczesniej teksturami w taki sposob, aby efekt byl podobny do rzeczywistego.

          Gdy developerzy beda mieli do dyspozycji RT w czasie rzeczywistym - odpadnie masa pracy przy tworzeniu gier. Oczywiscie - to nie stanie sie z dnia na dzien, ale sie stanie - i nowa generacja kart nV ten dzien znaczaco przyblizyla.

          Tylko ignorant moze nie widziec potencjalu RT, nazywac go "nieznaczacym ficzerem" czy twierdzic, ze "beda rozwiazania lepiej zrobione".

          Skomentuj

  8. HardCorak
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-08-21 22:54

    @PS4Ekskluzyw

    "Sory Gregory ale U4 ma lepszą oprawę i to z konsoli za śmieszne pieniążki :)"

    Sory Gregory ale nie ma.

    Kiedyś może zobaczysz wydajnego PC to zmienisz zdanie.
    Teraz co by Ci nie napisał ty i tak ślepo swoje będziesz klepał i zaraz będzie wylewania bzdur ciąg dalszy.