Na topie

Smok wśród gryzoni powraca w nowej, jeszcze lepszej wersji - oto Sharkoon Drakonia II

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Myszki

Kategoria: Komputery Peryferia Gry Sprzęt do gier Myszki Producenci: Sharkoon

Świetny sensor optyczny, duża liczba programowalnych przycisków, ergonomiczna konstrukcja i podświetlenie RGB – to właśnie w skrócie myszka Sharkoon Drakonia II dla graczy.

  • Smok wśród gryzoni powraca w nowej, jeszcze lepszej wersji - oto Sharkoon Drakonia II
A A

W mijającym tygodniu na polskim rynku zadebiutowała gamingowa myszka Sharkoon Drakonia II – następczyni „smoczego gryzonia” od lat zbierającego głównie pozytywne opinie za ergonomię, precyzję i wygląd. 

Ze względu na swój charakterystyczny wygląd nowa Drakonia nie wszystkim przypadnie do gustu – jedni się zachwycą, inni niekoniecznie. Jeśli jednak chodzi o samą specyfikację, to naprawdę trudno się do czegoś przyczepić.

Sharkon Drakonia II góra

Sharkoon Drakonia II jest bowiem gryzoniem wyposażonym w jeden z najlepszych sensorów optycznych na rynku, mianowicie PixArt PMW3360. Jego czułość można regulować w zakresie od 100 do 15 000 DPI, a między sześcioma ulubionymi stopniami można przełączać się, wykorzystując specjalny przycisk.

Sharkon Drakonia II bok

Gryzoń w nowej wersji ma też więcej przycisków – w przestrzeni pod kciukiem znalazło się miejsce aż dla sześciu, a wszystkich łącznie jest dwanaście. Do ich programowania, ale też modyfikacji czułości czy zmiany ustawień podświetlenia RGB, służy natomiast oprogramowanie. 

Cztery ślizgacze z PTFE zapewniać mają płynne ruchy po blacie, 180-centymetrowy przewód – komfort instalacji i użytkowania, a przełączniki Omron w lewym i prawym przycisku – wysoką trwałość. Nie można też nie wspomnieć o systemie regulacji wagi (z 5 odważnikami po 5,6 g).

Myszka Sharkoon Drakonia II dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych, a jej cena wynosi około 180 złotych. Osoby poszukujące szczegółów odsyłamy natomiast do specyfikacji…

Specyfikacja myszki Sharkoon Drakonia II:

  • Sensor: optyczny, PixArt PMW3360
  • Czułość: od 100 do 15 000 DPI
  • Odświeżanie: 1000 Hz (1 ms)
  • Szybkość: 250 ips
  • Akceleracja: 50 g
  • LOD: 2 mm
  • Podświetlenie: RGB
  • Liczba przycisków: 12
  • Główne przełączniki: Omron
  • Wbudowana pamięć: tak, 16 KB
  • System odważników: tak, 5 x 5,6 g
  • Wymiary i waga: 127 x 83 x 42 mm, 134 g 
  • Przewód: 180 cm, z oplotem, pozłacany styk USB

Źródło: Sharkoon, Wave Distribution

Odsłon: 3674 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij

Myszki w marketplace

  1. pawluto
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-12-15 15:33

    Myszka pewnie dobra ale ten wygląd odpycha...!
    Czy ktoś mógłby sensownie napisać co jest lepsze - sensor optyczny czy laser ???
    Cały czas nowe myszki mają sensor optyczny - a co z laserem ?
    Czy lepszy czy za drogi ???
    Jak to jest ??? Pozdro

    Skomentuj

    1. Berry
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-15 16:14

      Myszkami dla graczy są przede wszystkim modele z sensorami optycznymi (czerwona dioda), gdyż nie mają największej (i jedynej według mnie) wady myszy laserowych: problemów z akceleracją (być może pomyliłem nazwę; prędkość ruchu myszy wpływa na przebyty dystans kursora)

      Skomentuj

    2. eninede
      Oceń komentarz:

      -8    

      Opublikowano: 2018-12-15 16:24

      Przecież sensor optyczny i sensor laserowy to to samo. Oba (w sumie jeden i ten sam) baują/e na tetekcji wiązki światła.

      Skomentuj Historia edycji

      1. eninede
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-12-16 00:30

        Tyle minusow i niby za co?

        Skomentuj

        1. eninede
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-12-16 20:37

          Przeciez senso laserowy jest senosrem optycznym, czyz nie? Gdzie sie myle?

          Skomentuj

          1. mesjan
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-12-17 09:39

            Masz rację obydwa rozwiązania mają sensor optyczny tylko rodzajem podświetlenia się różnią w jednym jest dioda w drugim laser.

            Skomentuj

          2. eninede
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-12-18 01:00

            Skoro sensor laserowy jest sensorem optycznym to nie ma roznicy, a wszystko zalezec bedzie tylko od metodologii oznaczen sprzedajacego... bo oznaczenie myszki z sensorem laserowym jako "mysz optyczna" przeciez bledem - nie bedzie. Prawidlowym oznaczeniem dla "sensora optycznego" dla tego przypadku byloby - "sensor LED"... w przeciwnym wypadku bedzie to oznaczenie - nieprecyzyjne.

            Skomentuj

    3. sambaverde
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-12-16 15:43

      Laser jest lepszy.
      Rozpoznasz taką mysz po tym, że nie świeci jak optyczna.
      Po prostu światło lasera jest w paśmie niewidocznym dla człowieka...co nie znaczy, że można przykładać taką mysz do oczu ;)
      Wiązka w myszy optycznej jest bardziej rozproszona, czyli jest mniejsza dokładność odczytu światła odbitego przez sensor.
      Laserowe myszy potrafią dobrze działać nawet na kiepskich powierzchniach i dają lepsze wyniki, kiedy potrzebujesz dużej czułości np. ponad 3000 dpi.
      Tak poza tym to zasada działania identyczna.
      Polecam Ci laserowe myszy a4tech - najtańsze a takie same dobre jak te najdroższe ;)

      Skomentuj

  2. demeryth
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2018-12-15 15:47

    Zdaje się, że wszystkie nowe myszki wyposażone są w laser. Sensor optyczny odczytuje światło lasera odbite od powierzchni na której mysz się porusza.

    Skomentuj

    1. Cacek93
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-12-15 17:00

      Przecież to optyk, "moda" na laser przeminęła wraz z ADNS 9500 / 9800. Pixart wykupił avago i powstały optyki, które pod względem osiągów je wyprzedziły i pozbyły się bolączek.

      Skomentuj

  3. eninede
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2018-12-15 16:28

    A może coś o baterii? 1 dzień? Tydzień? ... TO ja zostane przy moim Logitech M570... co prawda nie ma 12 przycisków, ale nawet nie pamiętam kiedy wymienialem baterie.

    To uczucie kiedy podczas rozgrywki w MOBA pada ci bateria... bezcenne :D

    Skomentuj

    1. owatanka
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-12-15 17:23

      Jaka beteryja przecie tam je ino kabel.

      Skomentuj

      1. eninede
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-12-16 00:32

        ...no popatrz... XXI wiek a tu jeszcze robią myszki z kablem i to do grania :D