Na topie

Sony będzie oferować smartfony z ekranami OLED 4K

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Sony Xperia Producenci: SONY

Pierwszym z nich może być Xperia XZ Pro. Prócz ekranu o bardzo wysokiej rozdzielczości model ten oferować ma także między innymi procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.

  • Sony będzie oferować smartfony z ekranami OLED 4K
A A

Swojego czasu pojawiało się wiele sugestii, iż Sony wycofa się z rynku smartfonów. Ostatecznie jednak do tego nie doszło i japoński producent cały czas stara się walczyć o klientów. Łatwo nie jest, wyniki sprzedaży nie zachwycają, ale pojawiają się pomysły, których realizacja, przynajmniej w teorii, ma coś mienić.

Jeden z nich to wykorzystanie wyświetlaczy OLED 4K. Wprawdzie Sony już wcześniej postawiło na tak wysoką rozdzielczość, ale przy panelach IPS - np. w Xperii XZ Premium. Wykorzystanie technologii OLED zaowocować ma znacznie lepszymi efektami. Co istotne, nie są to jedynie plotki. Plany na przyszłość potwierdził między innymi Hitoshi Osawa z europejskiego oddziału Sony Mobile.

„Wszystko co mogę powiedzieć to fakt, iż inwestujemy w wyświetlacze OLED. Wkrótce zobaczycie matryce OLED 4K w urządzeniach mobilnych, czego do tej pory nie było. OLED 4K to następny krok, którym nie będziecie rozczarowani.”

Xperia XZ Pro render

Pierwszym smartfonem wyposażonym w tego typu wyświetlacz może być Xperia XZ Pro, na temat której doniesienia zaczynają się ostatnio nasilać. Przekątna wynosić powinna tutaj 5,7 cala.

Oczywiście łatwo domyślić się, że będzie to propozycja z najwyższej półki. Reszta specyfikacji obejmować ma między innymi procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej i podwójny aparat główny.

Źródło: xperiablog, TalkAndroid

Odsłon: 4281 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. xchaotic
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-01-19 19:50

    I tak nie kupie juz wiecej Sony telefonu.
    Mialem kilka Xperii do czasu az musialem skorzystac z obslugi klienta..

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-30 10:24

      ja też nie widzę sensu w kupowaniu drogiej słuchawki, bo jakość obsługi jest bardzo zbliżona do taniej. tyle że taniej nie będzie żal wyrzucić (koszt 400zł vs 900zł i więcej).

      tak nawiasem, w artykule jest zero informacji kto jest producentem tych oledów. znowu samsung?

      Skomentuj

  2. Blejd
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-19 20:03

    A ja miałem kilka Sony Xperia i bardzo polecam , natomiast nie polecam Szajsunga.

    Skomentuj Historia edycji

  3. Pioyer
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-01-19 22:27

    ahh te bezsensowne wysokie rozdzialki w smartfonach

    Skomentuj

  4. owatanka
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-01-20 01:35

    Organiczne ledy to martwa technologia niech zaczna robic syntetyczne to moze wypalen nie bedzie po 4 tygodniach urzytkowania oleda...

    Skomentuj

    1. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-20 02:10

      Przy normalnym użytkowaniu nikt raczej nie powinien mieć problemu na dzisiejszych oledach, a obraz możesz wypalić nawet na LCD (widziałem taki przypadki i sam nawet wypaliłem pasek w monitorze LCD). Miałem przez 5 lat samsunga S3 z oledem zero wypaleń. Mam S8 od premiery i również zero wypaleń. Również nie dostrzegłem nawet sygnałów niesugerujących jakiś problem, przykładowo na plazmach gdy miałeś przez jakiś czas wyświetlane jedno logo na ekranie, to później widać było cień tego loga na innych tłach i tak samo na LCD, a na S8 nigdy nawet jeszcze nie widziałem takich rzeczy.

      Ja z OLEDA w samsungu S8 jestem mega zadowolony, problemów z wypalaniem nie mam, a jakość obrazu jest dla mnie idealna i ciężko później patrzeć tak na ekrany innych telefonów jak nawet na TV jakie mam w domu. Wiele ludzi widząc ekran mojego S8 i zdjęcia komentuje, że jakość obrazu jest niesamowita, a ja nie pytałem ich o opinie, mówią to sami z siebie. Minęło tyle miesięcy, a ja ciągle zachwycam się ekranem tego telefonu.

      Skomentuj Historia edycji

      1. owatanka
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-21 04:49

        Jestes jedynym czlowiekiem na ziemi ktoremu oledy sie nie wypalaja...

        https://www.youtube.com/watch?v=Sa0fc34ph5U

        Testy przeprowadzone na oledach przecza wszystkiemu co napisales wlasciciele ekranow zmatrycami VA czy IPS nie maja sie czego bac ale oledy to juz zupelnie inna bajka ale zobacz sam.

        Skomentuj

        1. LuckyNumber8
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-01-21 18:20

          Gdybym był jedyny, to miliony osób reklamowało S8 czy inne telefony z OLED'ami i żadnemu producentowi nie opłacałoby się produkować takich teflonów z OLEDami. Ja wypowiadam się z perspektywy własnego doświadczenia, a nic nawet nie sugerowało, że może być z tym problem. Na plazmach natomiast rzeczywiście bardzo realny, już po 15 minutach przełączając na inną stację widziałem logo poprzedniej i panel potrzebował paru minut, aż ten duch zniknie.

          ""ekranow zmatrycami VA czy IPS nie maja sie czego bac""
          Wypaliłem pasek adresu internetowego na monitorze LCD z panelem IPS neca, więc nie masz racji.

          Co do twojego linku, to chociaż oglądałeś co tam wkleiłeś? TV był włączony na okrągło i dopiero po dwóch tygodniach logo zostało widocznie utrwalone. Na plazmie trwałe wypalenia zdarzały się po godzinie, więc nie ma tu co porównywać. Zresztą nawet w tym twoim linku gość mówi, że ludzie którzy wyświetlają rożne obrazy nie powinni mieć żadnego problemu (dokładnie w 2m25s). Po swoim doświadczeniu z oledami szczerze wątpię, aby przy rozsądnym użytkowaniu TV można było tu coś wypalić, a przynajmniej ja nigdy nie oglądam tej samej planszy tygodniami.

          Ponieważ jednak czasem ludzie narzekają na wypalenia, to problem jest na pewno i nie należy go całkowicie ignorować. W przyszłości technologia OLEDów pewnie zostanie poprawiona i pojawią się też inne technologie (np. te micro ledy samsunga prawdopodobnie nawet zdeklasują jakość OLEDÓW), ale do tej pory ja spokojnie będę używał OLEDów, gdyż jakość obrazu zdecydowanie deklasuje obecne LCDki.

          Skomentuj Historia edycji

  5. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-20 03:09

    Może to być niezłe do vr

    Skomentuj Historia edycji

    1. sebger
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-20 09:55

      A skoro ja widzę z bliska na mojej XZ Premium, to znaczy, że mam nadludzki wzrok? Szczerze w to wątpię. Może więc ci co nie widzą, powinni udać się z wizytą do odpowiedniego lekarza? :)

      Skomentuj

      1. Vendeur
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-20 16:25

        Nie, to znaczy, że nie myślisz samodzielnie i jesteś podatny na marketingową papkę producentów... Nawet jeśli byś z lupą zauważył różnicę pomiędzy FHD a 4K na malutkim ekranie, to co z tego? Popieścisz w ten sposób własne ego?

        Skomentuj

      2. owatanka
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-21 04:54

        Widzisz roznice miedzy fullHD a 4k na ekranie 5"? o to niezly jestes , zainstalowalem sobie gierke ktora jak sie okazalo byla portem przeglondarkowej gry z kompa , rozdzialka dopasowala sie do ekranu oczywiscie i co? napisy byly tak male ze nie szlo tego przeczytac wielkosc liter to 4 piksele i bez lupy 4x nie dalo sie odczytac zwyklego tekstu w opcjach a mam rozdzialke ~2k.

        Skomentuj

      3. Himoto
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-21 05:21

        Wszystko powyżej FHD na 4-5calach jest przerostem formy nad treścią. te 2k jestem w stanie zrozumieć na telefonach z ekranem 6-7 cali, ale 4k?

        4K jest dobre, ale na monitorach i TV powyżej 27 cali [choc i tu niektórzy będą się sprzeczać].

        8K będzie fajne ale dopiero przy 32 calach lub więcej dla projektantów i grafików [nie nie mam na myśli tych dtp tylko osoby realnie zajmujące się pracą przy dużych rozdzielczościach np. projekty na 8k x 10k px].

        Skomentuj

    2. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-21 18:57

      Wcześniej sam byłem zdania, że na telefonie wystarczy fullhd czy nawet 720x1280. Po kupnie S8 zmieniłem jednak zdanie, różnica jest widoczna (choć względem fullhd nie jest już drastyczna) a zwłaszcza, gdy chcesz np. obejrzeć stronę w widoku komputerowym. Na zdjęciach i grach też ładnie widać te dodatkowe piksele. Są też jednak minusy, a z uwagi na wyższą rozdzielczość skalowany obraz wygląda trochę jednak gorzej (choć i tak jestem zaskoczony na plus jakością skalowania w tym telefonie, nawet jak zdarzy mi się oglądać filmiki 360p na YT to nie mam wrażenia, że wygląda to dużo gorzej jak powinno).

      Czy jednak korzyści z ekranu 4K na telefonie będą jeszcze warte zachodu, skoro między fullhd vs 1440p ta różnica była już mała? Sam tego nie wiem, musiałbym zobaczyć taki telefon na żywo

      Skomentuj

  6. piccardo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-20 09:26

    Miałem SGS3 i tam ekran miał problem z wypaleniami, później xperie Z3 i tam ten problem również się pojawiał i to na 3 sztukach! Pierwszą "wodoszczelną" utopiłem robiąc zdjęcia pod powierzchnią wody... drugą już tak nie testowałem ale ekran po dniu działania też miał wypalenia i od dziewczyny smartfon miał ten sam problem, nie wspominając że sony zostawiło Z3 na beznadziejnie działającej aktualizacji androida i przestało go aktualizować a smartfon przestał dobrze działać. Co do ekranów teraz mam S8 i jestem mega zadowolony ale i tak korzystam z niego w trybie FHD+ i nie widzę potrzeby ani różnicy w wyższych rozdzielczościach, ale na pewno bym zauważył gdyby któryś producent poszedł po olej do głowy i dał na prawdę DUŻĄ baterię i też na to bym "poleciał" do sklepu żeby kupić, po za tym fakt że flagowce krótko żyją i nie dostają później aktualizacji tylko są zostawiane na dziadowskiej wersji która ma nam obrzydzić smartfon żebyśmy kupili nowy, tutaj też chętnie poszedłbym na producenta który pozwoli mi w spokoju chociaż 3 lata używać sprzętu normalnie.

    Skomentuj

    1. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-21 18:33

      Oczywiście można mówić, ze jestem szczęściarzem itd. ale jednak na S3 po 5 latach nigdy mi się nic nie wypaliło, a takie rzeczy widać zwłaszcza na niebieskiej planszy testowej.

      Co do S8, to tryb fullHD wygląda stosunkowo dobrze, ale jednak po przełączeniu na 1440p bez trudu widać zysk jakości.

      Skomentuj

  7. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-01-20 12:44

    Po premierze SOC EXYNOS 9810 w pierwszych urządzeniach przecież SNAPDRAGON 845 zostanie pożarty i jeżeli chodzi o całą moc i możliwości tego układu spadnie na najniższą półkę PREMIUM.
    Między tymi dwoma chipami może się okazać ,że będzie tak duża różnica ,że nie wiem czy przypadkiem nie można byłoby oceniać właśnie SNAPA 845 jako najwyższy model ze średniej półki.

    Skomentuj

  8. Much_
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-01-20 15:27

    Jak patrzę na telefony Sony kumpli to śmiało mogę powiedzieć ze bardzo szybko się zużywają...