Internet

Spotify zapyta czym się interesujesz i zasugeruje odpowiedni podcast

z dnia 2019-12-15
Marta  Andronik | Redaktor serwisu benchmark.pl
Dyskutuj z nami

Serwis znacząco ułatwia znalezienie podcastów, które nas zainteresują.

W celu zebrania jak największej ilości informacji o zainteresowaniach, pojawi się nowy przycisk u osób, które wcześniej podcastów na Spotify nie słuchały. Co warte uwagi, wybór tematów ma się różnić w zależności od kraju użytkownika, a dotyczyć ma jedynie USA, Irlandii, Danii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Meksyku, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Podcasty w Spotify

W tym roku Spotify bardzo skupił się na podcastach. A tworząc coraz lepsze programy chce się upewnić, że wszyscy użytkownicy ich słuchają, tym samym korzystają z inwestycji firmy. Chcąc to osiągnąć, usprawniono proces wyszukiwania programów dzięki rekomendacjom, opartym na konkretnych zainteresowaniach czy na rzeczach popularnych lokalnie.

Przycisk uruchomi automatycznie dostosowaną listę odtwarzania podcastów, która ma wyświetlać nowe programy zgodne z gustem słuchacza. Zostanie również zaktualizowana opcja poproszenia Alexy o odtworzenie konkretnego podcastu.

Większość z nas używa Spotify raczej do odtwarzania muzyki, podcastów słucha mniejszość. Jednak polityka firmy zdaje się zmierzać w kierunku intensywnego nakłaniania użytkowników do przerzucenia się właśnie na te treści. Firma wiele zainwestowała i zapowiada, że będzie polecać zarówno własne treści, jak i te z innych sieci.

Źródło: theverge.com

Warto zobaczyć również:

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

0
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!