Gry

Steam Top 10: nowy lider na liście popularności gier

z dnia 2012-05-22
Andrzej Sitek | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Kto rządzi tym razem?

Najnowsze notowanie bestsellerów Steam za tydzień 13-19 maja otwiera ArmA II, strzelanina z 505 Games, kontynuacja świetnej gry taktycznej ArmA: Armed Assault z 2006 roku. „Dwójka” pojawiła się w 2009 roku i zyskała rzesze nowych fanów, głównie za sprawą realizmu rozgrywki i niezłej fabule.

Steam oferuje kilka pakietów do wyboru, najtańszy za niecałe 15 euro a najdroższy, zawierający 6 produktów, w cenie 49,99 euro. Warto jeszcze nadmienić, że już w listopadzie planowana jest premiera ArmA III.  

Steam Top 10 notowanie

Drugie miejsce najnowszego zestawienia okupuje nieustępliwy Dragonborn, natomiast na trzecim uplasowała się świetna gra studia Runic Games.

Tytuł z rodziny akcji RPG, wykuty przez twórców Diablo jest aktualnie dostępny w przedsprzedaży (18,99 euro), ale jak widać, gracze wiążą z nim duże nadzieje.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Niemała w tym zasługa prekursora serii z 2009 roku, który zebrał bardzo pozytywne recenzje na Metacritic może poszczycić się oceną powyżej 80 punktów.

 1. Arma II
 2. The Elder Scrolls V: Skyrim
 3. Torchlight II
 4. Call of Duty: Modern Warfare 3 Collection 1
 5. Tom Clancy's Ghost Recon Future Soldier
 6. Portal 2
 7. Resident Evil: Operation Raccoon City
 8. Tom Clancy's Ghost Recon Complete Pack
 9. Dear Esther
 10. Rayman Origins

Na czwartym miejscu okopał się Modern Warfare 3. Wersja Collection 1 to pakiet map dla multi, dwie misje Special Ops, itd. Całość kosztuje niecałe 14 euro i wymaga oczywiście podstawki.

Tom Clancy's Ghost Recon Future Soldier zajął wysokie, czwarte miejsce za sprawą przedsprzedaży. Promocja nie jest jakaś powalająca bowiem zamiast 54,99 euro można aktualnie zapłacić niecałe 50. Przypomnijmy jeszcze, że premiera planowana jest za około trzy tygodnie.

Twórcy Portal 2 nie odpuszczają. Aktualnie, od 17 maja, dostępna jest m.in. elektroniczna książka umożliwiająca zwiedzenie wszystkich zakątków siedziby Valve i odkrycie procesu twórczego, jakby było tworzenie Portal 2. The Final Hours, bo tak nazywa się to dzieło, kosztuje zaledwie 2 euro. Takie akcje Valve sprawiają, że fanie nie zapominają o Portal 2 co ma odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży.

Resident Evil: Operation Raccoon City zawdzięcza miejsce na liście bestsellerów premierze z 18 maja i ciekawości graczy, co też nowego wydarzy się w Raccoon City. Gra kosztuje na Steam 39,99 euro.

Ósma lokata Tom Clancy's Ghost Recon Complete Pack to wynik 33 % obniżki ceny do poziomu 20 euro. Jak widać nadal można zarobić na starszych produkcjach. Dear Esther - mroczna przygodówka, czarny koń zestawienia, wciąż o sobie przypomina co zapewne wynika z niskiej ceny (wciąż tylko 7 euro).

10 miejsce dla Rayman Origins to kolejna promocja. Wydana pod koniec marca wesoła, przekomiczna gra dla młodszych (i nie tylko) fanów gier zręcznościowych została przeceniona o 10 euro, do poziomu 20,09. Nie bez znaczenia jest też cały czas dostępne na Steamie, bezpłatne demo.
 

Więcej o Steam i grach:

Źródło: bluescreen

marketplace

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "nie zasypuja gruszek w popiele" - Wy tak na poważnie?
 • avatar
  T2 jak diablos :D
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Nie mam pojęcia po co redakcja bencha wrzuca nam te top 10 skoro to jest uzależnione od promocji, i nic z tego nie wynika
 • avatar
  lol arma II 1 miejsce??
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Niech żyje LENIN!!!
 • avatar
  "
  Twórcy Portal 2 nie zasypują gruszek w popiele. Aktualnie, od 17 maja, dostępna jest m.in. elektroniczna książka umożliwiająca zwiedzenie wszystkich zakątków siedziby Valve i odkrycie procesu twórczego, jakby było tworzenie Portal 2. The Final Hours, bo tak nazywa się to dzieło, kosztuje zaledwie 2 euro. Takie akcje Valve sprawiają, że fanie nie zapominają o Portal 2 co ma odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży.
  "
  Gdzie tam. 8 maja został wydany nowy DLC, który pozwala na łatwe tworzenie i wymienianie się mapami poprzez Steam. Dziś, 2 tygodnie później, dostępnych jest już 95 TYSIĘCY map. To absolutny rekord.

  A z tym zasypywaniem... Czarny Iwan? Takie rzeczy? Aż się wierzyć nie chce.
  Zaloguj się
 • avatar
  Gruszek się nie zasypia, a nie zasypuje.
  Zaloguj się
 • avatar
  hmmm nie wiem jak jest z wersja na PC ale
  Tom Clancy's Ghost Recon Future Soldier
  na konsole ma premiere 25 maja a nie 3 tygodnie
 • avatar
  Na pc trochę później
  jestem ciekaw tych HQ tekstur i DX11
  wymagania dość małe ma:)
 • avatar
  Ja polecam -arma 2 free- super zabawa za darmo.
 • avatar
  Polecam gry z dinozaurami D-Dino i ORION do multi super