Systemy operacyjne

Windows 10 - kolejne aktualizacje i nowości

opublikowano przez Kamil Zych w dniu 2014-10-23

Microsoft wypuszcza 3 aktualizacje systemu Windows 10, które przynoszą dość ciekawe rozwiązania.

Niedawno Microsoft pokazał światu swój nowy wytwór – Windows 10. Od pewnego czasu do pobrania dostępna była jego wersja poglądowa, a teraz ukazują się kolejne aktualizacje systemu.

Łatki KB3008956, KB3008968 i KB3008931 są już dostępne i wymagają kompilacji 9860 systemu do instalacji. Mimo, że pobrać można wszystkie trzy aktualizacje już teraz, występują jeszcze problemy z instalatorem. Najprawdopodobniej wniosą one nowości znajdujące się w nieupublicznianych kompilacjach. Mowa o Batery Saver oraz Data Sense. Pierwszy z programów jest dedykowany dla urządzeń mobilnych, a jego działanie polega na ograniczaniu procesów pracujących w tle gdy bateria osiągnie 20%. Druga aplikacja ma ułatwiać dzielenie się plikami z sprzętem pracującym pod kontrolą systemu Windows Phone.

Nam pozostaje jedynie zaczekać na poprawienie instalatora. Jakie jest wasze zdanie na temat nowych rozwiązań, które mają znaleźć swoje miejsce w Windows 10?

Źródło: Winbeta

 

marketplace

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "Druga aplikacja ma ułatwia dzielenie się plikami z sprzętem pracującym pod kontrolą systemu Windows Phone."
  Brakuje "ć" w "ułatwiać"
  Zaloguj się
 • avatar
  A co najlepsze: nie musisz posiadać Windows Phone'a!

  Microsoft wypuścił dzisiaj nową wersję testową Windowsa 10, oznaczoną numerem 9860. Oprócz poprawek, pojawiło się w niej kilka nowych funkcji, które z pewnością was zainteresują.

  Korzystamy z coraz większej liczby urządzeń, przez co możliwość ich wzajemnej integracji z dnia na dzień staje się coraz bardziej potrzebna. Zauważył to Apple, który w swoim nowym systemie operacyjnym Yosemite dodał możliwość odbierania/wykonywania rozmów telefonicznych i obsługi SMS-ów z poziomu Mac OS-a. Zauważył to również Microsoft i w tym przypadku stworzył o wiele lepsze od Apple'a rozwiązanie.

  Windows 10 pozwoli na "podłączenie" do niego telefonu z dowolnym systemem operacyjnym, dzięki czemu na otrzymanego SMS-a, czy przychodzącą rozmowę telefoniczną odpowiemy (lub nie) bez konieczności sięgania po telefon. Nie jest to jeszcze potwierdzona informacja i istnieje szansa, że wersja konsumencka nowego systemu Microsoftu ograniczy integrację do modeli telefonó z zainstalowanym Windows Phone, jednak jak na razie analiza API opublikowana w serwisie developer-tech nie wskazuje, aby Microsoft zaimplementował takie ograniczenie.
 • avatar
  Witam. Działa Wam przyciąganie okien do 1/4 ekranu po tej aktualizacji?
  Zaloguj się
 • avatar
  Mam Preview od wczoraj na SSD. Wcześniej na maszynie wirtualnej. Działa jak poprawiony Windows 8.1. Sterowniki Nvidia zainstalowały się same po trzecim restarcie. Jedynie z Xonarem był problem z nim to tylko na linuksie problemó nie ma.
  Zaloguj się
 • avatar
  A ja mam pytanie z innej beczki. Czy system da rade użytkować jako główny, czy jeszcze na to za wcześnie? Jak z instalacją gier i programów?
  Zaloguj się