Na topie

T-Mobile wkracza do domu - nielimitowany INTERNET DOMOWY

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Internet Smartfony Producenci: T-Mobile

Nowa oferta T-Mobile stanowi alternatywę dla stacjonarnego dostępu do internetu. Bez limitów danych i w rozsądnej cenie.

 • T-Mobile wkracza do domu - nielimitowany INTERNET DOMOWY
A A

Operator komórkowy T-Mobile od środy 13 września uruchamia nową ofertę Internetu domowego LTE. Jej zaletą ma być brak jakichkolwiek limitów (tak przynajmniej to wygląda w tej chwili) na pobrane dane i dość przystępna cena (brak opłaty aktywacyjnej) zważywszy na mobilność całego rozwiązania. Pomimo przymiotnika domowy, router dołączony do zestawu wraz z kartą SIM możemy użytkować nie tylko w domu, ale gdziekolwiek tam, gdzie chcemy poczuć się jak w domu.

Dwie opcje INTERNETU DOMOWEGO

Po udzieleniu zgody na komunikację marketingową osoby decydujące się na nowa ofertę zapłacą 45 złotych miesięcznie w przypadku łącza do 20 Mbps, albo 55 złotych za łącze do 60 Mbps. Umowa zawierana jest na dwa lata. Warunkiem podpisania umowy jest przyjęcie urządzenia, czyli routera.

Dostępne są dwie opcje:

 • stacjonarny Huawei B525 za 1 zł;
 • stacjonarno-mobilny Huawei B529, czyli router kostka, który T-Mobile ma na wyłączność. Huawei B529 ma wbudowany akumulator i wymaga opłaty na start w wysokości 199 złotych.

Jakie ograniczenia czekają nas w umowie? Nie możemy korzystać z roamingu, a standardowo nie jest możliwe wykonywanie połączeń głosowych i tekstowych. Możemy za to raz w miesiącu bezpłatnie zmienić maksymalną prędkość (zmieni się też opłata za okres adekwatny do czasu korzystania z danej opcji nielimitowanego internetu).

Osoby chcące połączyć usługę internetu z głosową i tekstową maja do wyboru trzy warianty. Dla Ciebie w przypadku pojedynczego użytkownika. Dla Duetu dla par i Dla rodziny z trzema kartami SIM do połączeń głosowych.

T-Mobile opcje cenowe

T-Mobile zapewnia, że instalacja routera nie wymaga większej wiedzy, a jeśli nie jesteśmy pewni co do tego jak taki domowy internet zadziała właśnie u nas w domu, możemy wziąć go na 30-dniowe testy. Opłata za router jest zwracana po zwrocie sprzętu.

Dlaczego INTERNET DOMOWY?

T-Mobile decyzję o wprowadzeniu nowej oferty uzasadnia w następujący sposób. Polska nadal jest krajem, który nie został w pełni nasycony usługami stacjonarnego dostępu do Internetu. Są gospodarstwa domowe bez takiego dostępu w przypadku linii stacjonarnych, a które mogą skorzystać z usług mobilnych. Z kolei wśród tych, które korzystają z internetu, często zdarzają się łącza o przepustowości do 10 Mbps, a INTERNET DOMOWY to teoretycznie co najmniej dwa razy więcej.

Prawda może być jednak nieco inna. Prędkości, które uzyskamy w INTERNECIE DOMOWYM są prędkościami Do i zresztą nie można mieć o to pretencji do T-Mobile wszak na wydajność infrastruktury mobilnej wpływają również czynniki niezależne od samego operatora. Może okazać się tak, że mieszkaniec dużego miasta będzie miał problem z uzyskaniem dużej prędkości, a na wsi wręcz przeciwnie.

Teoretycznie routery, które oferuje T-Mobile, jak zresztą każdy inny mobilny zewnętrzny router, pozwalają na uzyskanie lepszych parametrów dostępowych niż sam smartfon funkcjonujący w tej samej lokalizacji.

Źródło: T-Mobile

Odsłon: 10630 Skomentuj newsa
Komentarze

28

Udostępnij

Smartfony w marketplace

 1. cosby
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-09-12 22:35

  Aero też jest bez limitu :) Banialuki jak zawsze i nic nowego. Z ostatnim zdaniemteż się nie zgodzę. Widziałem wiele routerów mobilnych w akcji i nie raz w tym samym miejscu przegrywały w testach ze smartfonem - jest więc różnie...

  Skomentuj

 2. rlistek
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2017-09-12 22:52

  Aha, Plus też się reklamuje "LTE bez limitu". W umowie masz jednak kruczki na kruczkach, że i tak przez pół miesiąca masz 0,5mbit\s.

  Skomentuj Historia edycji

  1. Tomasz Słowik
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-09-14 00:44

   Korzystam od 4 lat i kompletnie się nie zgadzam, a cały dom z niego korzysta (włącznie ze Steam i HBO GO). Spokojnie 50 mbit mam przez cały miesiąc przy zużyciu ponad 100 GB miesięcznie. Niestety, ping nadal jest trochę wyższy niż przy łączu stacjonarnym (ok 20 ms różnicy).

   Skomentuj

 3. Krzysiak_PL_GDA
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2017-09-12 22:54

  To po przekroczeniu ilu GB transfer spada drastycznie ?

  Skomentuj

  1. bluxblix
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2017-09-13 12:45

   Też sie zastanawiałem jak to wykombinują ale w regulaminie nie podali żadnych lejków, więc oferta wygląda na legitną całkiem

   Skomentuj

 4. Zero-Cool
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2017-09-12 22:55

  Jutro chętnie poczytam o tym bo aż ciężko mi uwierzyć że taką ofertę wprowadzają, gdyby za 55zł bez żadnych dodatkowych opłat (nie licząc jednorazowej zapłaty 1zł za router) oferowaliby 60Mb/s na prawdę bez żadnego limitu to brałbym dla siebie...
  Ale znając jak postrzegają sieci komórkowe pojęcie "bez limitu" to chyba nie będzie to w żaden sposób ciekawa oferta.

  Skomentuj

  1. Zero-Cool
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-09-13 19:19

   No dobra sprawdziłem i wychodzi że nie ma limitu w ofercie domowego internetu:

   "Pojęcie „Nielimitowany Internet domowy” dotyczy dostępu do mobilnego Internetu w zasięgu sieci Operatora i oznacza możliwość korzystania z usługi bez limitu objętości danych oraz bez zmiany deklarowanej szacunkowej prędkości maksymalnej przez cały czas obowiązywania umowy."

   Do tego w ofercie jest napisane że 20zł dotyczy raty za mobilny router tak więc internet teoretycznie jest odpowiednio za 25zł i 35zł(oczywiście pewnie nie ma możliwości podpisania umowy bez routera). Do tego podczas trwania umowy można sobie zmieniać prędkość a tym samym płacić mniej albo więcej, bardzo ciekawa oferta, ale jak w praktyce będzie wyglądał transfer :/

   Skomentuj

   1. marcin0218
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-13 15:40

    A po 2 latach? Skoro już ruter jest spłacony, ciekawe jak liczyć będą

    Skomentuj

 5. wojciechoslaw
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-09-12 22:56

  A po ilu GB prędkość spada do magicznego 64 Kb/s?
  I dlaczego nigdzie nie ma dopisku 'artykuł sponsorowany'?

  Skomentuj

  1. wojciechoslaw
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-09-12 22:59

   Chociaż niby na innej stronie przeczytałem, że:
   "T-Mobile uznał, że jego infrastruktura jest na tyle rozwinięta, że może zaoferować klientom internet bez limitu, w którym nie będzie załączał się lejek. Pytani o to przedstawiciele sieci zarzekali się, że faktycznie tak jest, nie ma tutaj żadnych kruczków i to jest właśnie wyznacznik nowej oferty."

   Skomentuj

 6. silvver
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-12 23:30

  "Po udzieleniu zgody na komunikację marketingową"
  Kolejne oferty w których musisz wyrażać zgodę (np. Orange też tak zaczął robić). Ciekawe co na to UOKiK

  Skomentuj

 7. BadWolf
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-09-13 08:56

  Ach to magiczne do 60 Mbps.
  A ile realne 10 Mbps czy 1 Mbps ?

  Skomentuj

 8. PITUCH1
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-09-13 09:26

  wciąż za drogo, wole 10 mega kablem , niż trochę złej pogody i 64 kilo :P

  Skomentuj

  1. Q'bot
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-09-13 11:33

   Powiem Ci, że też miałem takie obawy (choć teraz piszę o P4), lecz jak się okazało deszcz/mgła praktycznie nie wpływają na osiągane prędkości.
   Jedyne co irytuje, to niska przepustowość BTS'a wieczorami, gdy wszyscy zaczynają ssać dane...

   Skomentuj

  2. rlistek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-09-13 19:21

   Kabel zawsze będzie lepszy. To jest oferta dla ludzi, którzy nie mają tego komfortu możliwości podłączenia neta po kablu, nie mówiąc już o światłowodzie.

   Skomentuj

   1. Tomasz Słowik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-14 00:46

    Owszem, ale jeśli 20 ms wyższy ping Ci nie przeszkadza i wystarczy ok 50 mbit, to takie LTE daje radę.

    Skomentuj

  3. marcin0218
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-10-13 15:42

   Wiesz, co, mam od roku na wsi (przeprowadziłem się z miasta) internet RADIOWY. Mówiono mi: Wiatr ci zawieje, deszcz będzie padał, burza, sraka itp i będzie ci zwalniał jak cholera. BZDURA! Orkany nie orkany radiówka śmiga aż miło. Ok prędkości podczas ściągania np filmu trochę spadają, ale granie online, Netflix, ytb itp bez zarzutu!!!

   Skomentuj

 9. BeeTobee
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-09-13 12:48

  Mam LTE plusa od półtora roku i w praktyce działa to bardzo dobrze. Z powodzeniem może zastąpić internet po kablu, super dla osób które się często przeprowadzają albo podróżują.
  Zwykle jest wysokie kilkanaście i dochodzi do 40 MB.
  Nie ma problemów z wierceniem i kładzeniem kabli. Umowa na 2 lata tak nie boli jak można zabrać internet ze sobą.

  Skomentuj Historia edycji

  1. rlistek
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-09-13 19:24

   Aha, oferta może dobra dla kogoś kto nie korzysta z internetu więcej niż sprawdzanie poczty i facebooka. Do tego ma strasznie niskie wymagania co do jakości samego połączenia. ~200GB w Plusie i przez resztę miesiąca masz transfer 0,5mbit\s. Ping poniżej 80ms nie schodzi praktycznie nigdy, a gubi pakiety jak szalone. Faktycznie rewelacyjna oferta.

   Skomentuj Historia edycji

   1. Tomasz Słowik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-14 00:49

    To chyba korzystamy z usług różnych operatorów Plus. Z resztą w mojej umowie jest tylko zapis o FUP, który umożliwia operatorowi obcięcie transferu, a nie zmusza go do tego. W ciągu 4 lat zdarzyło mi się to raz, jak wprowadzali no limity na neta. Fakt, nie przekraczam 200 GB w każdym miesiącu, ale zdarza mi się to i nadal mam 50 mbit.

    Skomentuj

    1. rlistek
     Oceń komentarz:

     -1    

     Opublikowano: 2017-09-14 10:08

     FUP w moim przypadku oznaczał codziennie 1-1,5mbit\s (i pingi 300+) w godzinach wieczornych, tak ok. 20, do praktycznie północy. Później w nocy z normalną prędkością, kilkunastu, do powiedzmy 25mbit\s, których chyba nigdy mu się nie zdarzyło przekroczyć. Niestety później zaczął się tradycyjny lejek, na sztywno ustawione 0,5mbit\s, niezależnie od pory dnia czy nocy. Gorszego łącza w życiu nie miałem, a przerobiłem bardzo dużo różnych operatorów.

     Skomentuj

 10. prycek
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-09-13 13:33

  Mam internet LTE w PLAY. Limit 100GB na mc. Płacę 15zł/mc. Doładowuję za 50zł raz na 100 dni.

  Skomentuj

 11. vegasnight9
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2017-09-13 14:31

  Już widzę 60mb/s hahaha na tych zapchanych nadajnikach. W godzinach szczytu żeby 1mb był to będzie dobrze. I ciekawe co się stanie gdy ktoś sobie będzie ściągnął cały czas gry Z Origin lub steam. A to są setki gigabajtów. Nagle z no limit zrobi się limit. Szukałem regulaminu na ich stronie. Oczywiście go nie ma

  Skomentuj

  1. sjozwiuk
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-09-13 18:51

   http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/documents/doc_00008/D_007_0015455.pdf
   Słabo szukałeś

   Skomentuj

 12. Goldfinger
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-09-13 15:41

  ze strony
  https://www.t-mobile.pl/pl/tmobile1-oferta-dla-domu

  "W usłudze Internet bez limitu danych po przekroczeniu 10 GB w cyklu, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do maks. 1 Mb/s do końca tego cyklu."

  Skomentuj

  1. wojciechoslaw
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-09-13 15:56

   To się dotyczy tej dodatkowe karty z smsami za 50zł/osoba, co jest po prawo od tej z internetem.

   Skomentuj

   1. Goldfinger
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-14 14:03

    @wojciechoslaw

    Dzięki za zwrócenie uwagi. Faktycznie masz rację, mój błąd. Przepraszam.

    Skomentuj

 13. marcin0218
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-10-13 15:38

  Czy można na tym grac online np w Starcrafta 2?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!