Na topie

TP-Link Archer C1200 - następca cenionego modelu Archer C5

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Routery

Kategoria: Komputery Sieci Routery Producenci: TP-LINK

Archer C1200 zachowuje wszystkie najważniejsze funkcje modelu Archer C5, ale producent wprowadził kilka usprawnień.

  • TP-Link Archer C1200 - następca cenionego modelu Archer C5
A A

Firma TP-Link wprowadziła do oferty router Archer C1200, który zastąpi świetnie przyjęty na rynku model Archer C5 – podobnie jak poprzednik, urządzenie sprawdzi się w domowym zastosowaniu, a wprowadzone zmiany mają zapewnić lepszą łączność. Wszystko to w bardziej atrakcyjnej cenie.

Jedną z podstawowych cech urządzeń w jest emitowanie sygnału w dwóch częstotliwościach: 2,4 GHz oraz 5 GHz. Dzięki temu możemy jedno pasmo wykorzystać do mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna i przeglądanie stron internetowych, a drugie do bardziej wymagających zastosowań, takich jak transmisje strumieniowe wideo w jakości HD lub gry online.

TP-Link Archer C1200

Podstawową zmianą jest zastosowanie trzech anten zapewniających większy zasięg i wydajność połączeń bezprzewodowych – przy wykorzystaniu obydwóch pasm pozwalają one uzyskać przepustowość do 1200 Mb/s.

TP-Link Archer C1200

Wbudowane cztery gigabitowe porty Ethernet pozwolą w pełni wykorzystać możliwości urządzeń przewodowych w domu, a za pomocą portu USB 2.0 można udostępniać drukarkę lub dane na zewnętrznych dyskach (zarówno urządzeniom w domowej sieci, jak i  przy użyciu funkcji serwera FTP przez Internet).

TP-Link Archer C1200

Producent chwali się również łatwą konfiguracją i obsługą routera - wszystko za sprawą intuicyjnego interfejsu lub aplikacji Tether dostępnej na urządzenia z systemami Android lub iOS.

Archer C1200 jest dostępny w sprzedaży w cenie 215 złotych. Udzielana gwarancja trwa 36 miesięcy.

Źródło: TP-Link

Odsłon: 10788 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij

Routery w marketplace

  1. pscager
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-05-23 15:50

    215zl warto

    Skomentuj

  2. Gramveln
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-23 16:01

    Kiedy beda jakies testy? Na poczatek lipca chce kupic nowy router, jakies niedrogi i nie wiem co wybrac, tak w okolicach max do 200zl. Pasmo 5GHz rowniez bede uzywac.

    Skomentuj

      1. naqerpl
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-05-24 08:25

        Warto patrzeć na prędkość wan-lan.
        To, że router ma porty wan i lan po 1 Gb/s nie znaczy, że taką prędkość internetu udźwignie.
        Np popularny wrt 1043nd ma takie porty, a obsługuje prędkość max 150Mb/s.
        Archer C5 obsługuje ponad 900Mb/s, a ten model (c1200) cholera wie.
        Niby nowszy, ale póki testu nie ma to ludzie którzy potrzebują większej przepustowości są w kropce.

        Skomentuj

  3. grewest
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-23 17:39

    "Wszystko to w bardziej atrakcyjnej cenie niższej cenie."

    o jedno "cenie" za dużo.

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-05-23 19:04

      Dzięki! Poprawione

      Skomentuj

  4. voo6d6oo6
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-23 21:43

    "Jedną z podstawowych cech urządzeń w jest emitowanie " to "W" przed jest dziwnie wygląda.

    Skomentuj

  5. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-23 23:35

    ".. przy użyciu funkcji serwera FTP przez Internet)."
    No proszę mi pokazać jak to q...... działa, bo kolesie z BOK nawet nie wiedzą jak to odpalić !!!!! Mam C2 :)
    i tu też widzę tylko

    "
    Udostępnianie urządzeń USB Serwer Samba(udostępnianie dysków)/serwer FTP/serwer multimediów/serwer druku
    "
    dodam tylko , że nowe routery są coraz gorsze pod względem
    zasięgu , stary wr340g leciał z góry do 5 piętra, C2 ledwo do 8 bije :( EU jakieś normy wprowadziła ? czy sąsiad na 9 podłogę z ołowiu sobie zrobił ?

    Skomentuj Historia edycji

    1. PITUCH1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-05-29 04:10

      Benchmark ?
      Panowie , Panie ktoś to pyknie ?
      PLEASE ?
      Czy puścić w eter ?
      nikt nie potrafi :P

      Skomentuj

  6. decrypterie
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-24 14:32

    tzn że jak ten router kupię to mogę mieć w tym samym czasie 2.4 i 5ghz włączone?

    Skomentuj

    1. bartoliniog
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-05-26 10:47

      no tak działają routery 2-zakresowe ;)
      dokładnie to będziesz miał widoczne 2 sieci, jedna to będzie 2,4, druga 5 GHz