• benchmark.pl
 • TP-LINK
 • TP-Link TL-MR3040: kompaktowy i mobilny router N Lite 150 Mbps - cena i specyfikacja
Routery

TP-Link TL-MR3040: kompaktowy i mobilny router N Lite 150 Mbps - cena i specyfikacja

z dnia 2012-05-17
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Na podróże

W ofercie firmy TP-Link pojawił się nowy mobilny router, przeznaczony dla osób często podróżujących. TL-MR3040 cechuje się zgodnością ze standardem N Lite oraz niewielkimi gabarytami.

TP-Link TL-MR3040 to kompaktowy router zgodny ze standardem N Lite, dzięki czemu umożliwia bezprzewodowy transfer danych z prędkością nawet do 150 Mb/s. Router ten to kolejne urządzenie w ofercie tego producenta, które cechuje się jeszcze jedną ważną funkcją – wspiera modemy 3,5/3,75G.

TP-Link TL-MR3040 router przód, porty

Router TL-MR3040 wyposażony został we wbudowany akumulator o pojemności 2000 mAh, który zagwarantować ma nawet cztery godziny pracy bez konieczności podpinania dodatkowych źródeł energii. Gdybyśmy jednak potrzebowali więcej czasu, router może być także zasilany poprzez port miniUSB, np. z laptopa, gniazdka samochodowego czy adaptera sieciowego. 

TP-Link TL-MR3040 router niewielkie gabaryty

Urządzenie wyposażone zostało również w port Ethernet 10/100 Mb/s, dzięki któremu możliwe jest korzystanie ze zwykłego kablowego połączenia internetowego w stałym miejscu. Firma TP-Link zwraca także uwagę na bezpieczeństwo, które gwarantować mają protokoły WEP (64/128 bitów) i WPA-PSK/WPA2-PSK oraz funkcja filtrowania po adresie MAC.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

TP-Link TL-MR3040 router na podróże

Specyfikacja:

TP-Link TL-MR3040 router specyfikacja

Router TP-Link TL-MR3040 jeszcze w tym miesiącu ma pojawić się w sprzedaży. Jego cena wynieść ma natomiast 189 złotych.
 

Więcej o produktach TP-Link:

Źródło: TP-Link

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jakby wbudowali do tego cacka modem GSM to osiągnąłbym nirwanę.
  Bez modemu nie ma szału...
  Zaloguj się
 • avatar
  Może mi ktoś sprecyzować zastosowanie tego urządzenia ? Konkretnie chodziło by mi o odpwoiedź na pytanie, czy dzięki temu urządzeniu będę miał mobilny dostęp do internetu ? CZy działa to na takiej samej zasadzie jak np. router/modem z UPC tylko, że w wersji przenośnej ?
  Zaloguj się
 • avatar
  To jest router kieszonkowy :D
  Jak chcesz korzystać z mobilnego neta to podłączasz genialny modem do portu USB, konfigurujesz i masz mobilny router GSM.
  Jak interesujesz się routerami to określę to tak: pomniejszyli router TL-WR3220 i dodali baterię, nie mówiąc że jest tylko 1 wyjście ethernet.
  Powiem że pomysł dobry, ale dalej brakuje wbudowanego modemu.