Na topie

Unboxing Xiaomi Mi A1 - ciekawego smartfona z czystym Androidem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Unboxing Producenci: Xiaomi

Xiaomi Mi A1 powstał w ramach programu Android One. Smartfon oferuje solidną specyfikację. Pora sprawdzić, jak komfortowe jest jego użytkowanie.

  • Unboxing Xiaomi Mi A1 - ciekawego smartfona z czystym Androidem
A A

Jeśli śledzicie nasz profil na Facebooku wiecie, że trafiły do nas dwa kolejne smartfony - Xiaomi Mi A1 oraz Apple iPhone 8 Plus. Zadaliśmy pytanie, którego z nich przetestować w pierwszej kolejności. Po tytule publikacji widać, jakie odpowiedzi przeważały.

Zaskoczenie? Niekoniecznie. O Xiaomi Mi A1 powiedziano do tej pory zdecydowanie mniej, a patrząc na relację ceny do możliwości ma on spore szanse na wzbudzenie większego zainteresowania. Pod warunkiem, że równie dobrze wypadać będzie w praktyce i właśnie to mamy zamiar sprawdzić.

Xiaomi Mi A1 powstał w ramach programu Android One. Oznacza to, że znajdziemy tu czysty system Android, a o aktualizacje dbać będzie Google. Na poniższym materiale wideo zobaczyć możecie jak smartfon wygląda, a także co poza nim znalazło się w opakowaniu.


Interesuje Was ten model? Które kwestie najbardziej? Wiele informacji na jego temat znajdziecie w zapowiadanej recenzji. Poniżej przypominamy parametry urządzenia.

Specyfikacja techniczna Xiaomi Mi A1:

  • Android 7.1.2 Nougat
  • 5,5-calowy wyświetlacz IPS, 1080 x 1920 pikseli, 2.5D Corning Gorilla Glass
  • ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625
  • 4 GB RAM
  • 64 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
  • kamera główna 2x 12 Mpix (obiektyw standardowy f/2.2 + teleobiektyw f/2.6) i przednia 5 Mpix
  • Bluetooth 4.2, Wi-Fi, LTE
  • czytnik linii papilarnych
  • dual SIM (hybrydowy)
  • akumulator 3080 mAh, USB typu C
  • waga 168 g

Źródło: inf. własna

Xiaomi Mi A1

Cena od 1 099.00 do 1 099.00

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 8466 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. stach122
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-10-03 17:29

    ,,Ma szanse szybciej chodzić od MIUI" Ja nie mówię że nie ale MIUI jest zajebiście zoptymalizowany więc będzie ciężko to przebić.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Tomasz Duda
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-10-03 18:25

      To prawda - MIUI jest świetne (to jedna z rzeczy dla których lubię Xiaomi), ale tutaj mamy po prostu "czysty system", więc może będzie jeszcze lepiej.

      Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

      Skomentuj

      1. Hezen
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-10-03 20:06

        Może tak, ale bardziej skłaniałbym się ku temu że różnice w szybkości nie będą zauważalne :)
        Za to czysty system a więc bez żadnej nakładki powinien być delikatnie oszczędniejszy?

        Skomentuj

        1. Tomasz Duda
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-10-04 08:59

          Funkcjonalność jest mniejsza, więc bardzo możliwe. :)

          Skomentuj

          1. ahael
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-04 09:21

            Panie Tomaszu, nie "majuaj" tylko "mijuaj" :) MIUI - > Mi UI jak inerfejs użytkownika Mi po polsku ;).

            Skomentuj

          2. Tomasz Duda
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-04 09:26

            Thx :), postaram się pamiętać.

            Skomentuj

  2. laska300
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-04 07:41

    gdyby tylko wprowadzili taki soft dla innych telefonów... bajka

    Skomentuj

  3. MarcinLodz
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-04 08:41

    MAm od wczoraj, kupiony w xkom. Przyzwoicie wszystko chodzi, jak na takie parametry. Moze troche wolniej niz w op5, ale nie gram w wymagające gry wiec bardzo mi to nie przeszkadza. Stabilnie, czysto i bez opoznien np. w opoznieniach, polaczeniu bt.

    Skomentuj

  4. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-04 14:17

    Szkoda że taka mała bateryjka w stosunku np. do tańszego i niemal identycznie wyposażonego Note 4

    Skomentuj

  5. CrisPL
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-04 15:18

    Po jakiego zmniejszyli tą baterię. 4100mAh w Xiaomi to największy plus wraz ze snapem 625.

    Skomentuj

    1. obcypl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-05 12:20

      Sądzę, że własnie dlatego, żeby nadal sprzedawać słuchawki z MIUI a nie oddawać tortu AndroidOne.
      Przy tej cenie nisetety A1 to telefon dla pasjonatów czystego andka. Nie wierzę, że inny aparat jest wart 25% ceny telefonu.

      Skomentuj

  6. exposiure
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-06 12:58

    Jak w tym modelu działa GPS? w porównaniu z innymi telefonami, jak szybko łapie sygnał i czy go nie gubi?

    Skomentuj

  7. Nazir50
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-09 00:25

    Miałem w rękach ten Mi A1 i zastanawiam się nad zakupem aczkolwiek cena 1299 zł. oficjalna w Polsce trochę mnie zniechęca aby tyle wydać na dodatkowy smartfon