Na topie

Seria Uncharted ma już 10 lat - krótki zwiastun z okazji okrągłych urodzin

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry PlayStation 4

Naughty Dog liczyło na sukces, ale jego skala okazała się większa od oczekiwań. Czy Wy również sympatyzujecie z serią Uncharted?

  • Seria Uncharted ma już 10 lat - krótki zwiastun z okazji okrągłych urodzin
A A

Graczom sympatyzującym z konsolami PlayStation nie trzeba chyba przedstawiać serii Uncharted. Warto za to przypomnieć, że jest ona z nami już 10 lat.

Uncharted: Fortuna Drake’a, a więc pierwsza odsłona cyklu od Naughty Dog zadebiutowała (w USA) 19 listopada 2007 roku. Twórcy nie chcieli jednak czekać i urodzinowy zwiastun opublikowali już dziś. Nie ma tu zaskoczenia, zobaczyć możemy sceny, które podziwialiśmy na przestrzeni 10 lat w kolejnych (pięciu) odsłonach serii.

„W owym czasie wiedzieliśmy, że jest to początek nowego, ekscytującego rozdziału w historii studia. Nigdy, nawet w najśmielszych snach nie wyobrażaliśmy sobie jednak, że będzie to pierwszy krok do przygody obejmującej pięć gier na dwóch generacjach konsol w czasie dekady.”


Trzeba wyraźnie zaznaczyć, iż mówimy tu nie tylko o jednej z najpopularniejszych serii na konsole Sony, ale jednocześnie jednej z najwyżej ocenianych.

Od której części zaczęliście swoją przygodę z tym uniwersum?

Źródło: PlayStation EU

Odsłon: 2322 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. chrisu1982gd
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-11-17 22:20

    el classico obok GTA gra która w swojej kategorii nie ma rówych
    ps. żeby nie było uwielbiam Tomb Raidera, ale sorry Lara do uncharted niestety jeszcze brakuje

    Skomentuj

    1. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-11-17 22:49

      O ile poprzednie części tomb raidera mi się nie podobały, o tyle the rise of the romb raidera przeszedłem całego i jest to obecnie jedna z moich ulubionych gier wydanych na tej generacji.

      Co się tyczy serii uncharted, to w jedynkę nawet jak grałem w momencie premiery, to już wtedy żadnego wrażenia na mnie nie robiło po widokach w crysis 1. Ot miła gra, fajne kolorowe lokacje, ale w skali grywalności, to musiałbym dać jakieś naciągane 8/10. Następne części nie były dla mnie wcale bardziej wciągające, ot po prostu fajne gry, ale nic więcej. Część czwartą, to po dziś dzień nie mogę skończyć, a mam jeszcze przecież dokupiony ten dodatek :P. Poza grafiką (której moim zdaniem obecnie nic nie przeskoczy poza tech demkami na PC), to moim zdaniem w tej grze mało jest autentycznej radochy z gry, strzelanie jest naprawdę trudne nawet dla mnie, a gram na padach od 15 lat (w poprzednich częściach nie miałem z tym problemu), a w tomb raiderze te wszystkie rzeczy są już natomiast super rozwiązane. Niby w uncharted 4 można włączyć automatyczne celowanie, aby nie męczyć się, ale to już jednak nie to.

      Skomentuj Historia edycji

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-11-17 23:57

        A mnie wlasnie tomb raider szybciej znudził, pewnie dlatego ze tych czesci cycatej lary to było ... i ciut ciut.
        ROTTR jest spoko nawet, ale tak bez wiekszego szału.

        Skomentuj

      2. SadSam
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-11-18 01:08

        W pozostalych czesciach asysta celowania byla wlaczona na stale, nie mylic z automatycznym cekowaniem, asyste mozna ustawic w przedzisle od 0 do 10 8 to poziom z poprzednich czesci.

        Co do serii Uncharted, najwieksze wow zrobila na mnie 3 czesc... 4-ta wyglada niesamowicie, tego sie nie da opisac, wulkaniczna wysba w nocy podczas sztormu i blaskow piorunow... wow... wyskoczylem z butow :)

        4ka poprawila wszelkie mankamenty 3ki wlacznie z kiczowatym scenariuszem... ale chyba jednak ten kiczowaty scenariusz robil z 3ki bardziej Indiana Jones niz gre sensacyjno/przygodowa jak cz. 4

        Na konsoli gram dopiero od Kwietnia. Seria Uncharted 1-4 zajela mi z 2 miesiace. 1 i 2 to juz mocno stare gry, ale 3 i 4 mysle ze sa pozycjami obowiazkowymi dla kszdego kto smie nazywac sie graczem.

        A tak lekko off topic, to samo studio. The last of us - to najlepsza gra w haka kiedykolwiek gralem

        Ps. Do onanistow ortograficznych, pisze z telefonu, obiecuje sie przypalic papierosem i zbiczowac jako pokuta ze wszelkie bledy ortograficzne. Mam nadzieje ze zostanie mi wybaczone i swiat sie nie skonczy

        Skomentuj Historia edycji

        1. LuckyNumber8
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-11-19 00:11

          Jeśli w poprzednich częściach była astysta, to sam nie odczuwałem tak bardzo, aby coś mi kierowało tam celownik na przeciwników i w grę grało się po prostu przyjemnie. To co natomiast zauważyłem w części 4, to taka trochę powolna reakcja celownika na ruch analogami (i to nie jest kwestia input laga tv). W tej grze bardzo mi to przeszkadza, gdyż przeciwnicy na dodatek żywo się ruszają i takim ślamazarnym celownikiem jest trudniej śledzić ich gwałtowne ruchy analogiem. Oczywiście mimo wszystko radzę sobie ze wygrywaniem starć z AI w tej grze, ale takie sterowanie i mechanika strzelania jest dla mnie po prostu irytująca, podczas, gdy gra powinna być przyjemna. Przy tak wymagających starciach jak w tej grze, to już niestety potrzebna jest mysz, aby grało się fajnie. Włączenie asysty w U4 to już natomiast nie wymaga właściwie nic :P, konsola sama celuje i trzeba wcisnąć tylko jeden przycisk. Są to dwa naprawdę skrajne rozwiązania mechaniki strzelania w tej grze. Jeśli mnie po 15 latach gier na konsoli w najróżniejsze FPSy ta mechanika strzelania w U4 przeszkadzała, to nie wiem jak innym graczom, którzy dopiero uczą się grać na padach.

          Skomentuj Historia edycji

      3. mesjan
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-11-18 12:21

        Zabicie wszystkich przeciwników w grze za pomocą automatycznego celowania jest jak przelecenie wszystkich ładnych kobiet za pomocą obcej ci osoby :/

        Skomentuj

      4. Wulfen4
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-11-18 22:33

        Mnie ROTTR momentami nudził. Gra niczym szczególnym mnie nie zachwyciła. Starcia z przeciwnikami takie se, w uncharted 4 lepiej to jest wszystko zaprojektowane. Miejscówki też nic szczególnego, kompleks radziecki mnie wymęczył. Graficznie ładnie, ale bez wielkiego szału. Ogólnie TR z 2013 bardziej mi się podobał.

        Skomentuj

        1. hideo
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-11-19 02:38

          no mi dokładnie tak samo, poprzedni Tomb był ciekawszy bardziej wciągający od tego najnowszego

          Skomentuj

        2. LuckyNumber8
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-11-19 18:04

          Ja natomiast zawsze miałem tu coś do roboty, odkryć wszystkie grobowce, popchnąć fabułę dalej, zobaczyć nowe lokacje, a sam system strzelania był super. Na pewno nie miałem żadnych problemów z płynnym wycelowaniem w odróżnieniu do Uncharted 4. Dużo osób ocenia tego tomb raidera jako jedną z najlepszych gier tej generacji i ja się do nich zaliczam :).

          Skomentuj

    2. hideo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-19 02:36

      całkowita racja

      Skomentuj

  2. mutissj
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-11-17 22:59

    nie ma gry na PC = nie interesuję mnie :P

    Skomentuj

    1. chrisu1982gd
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-11-18 08:23

      najgłupsze myślenie ever, nie stać mnie na nowe porshee to nawet nie oglądam top gear, nie mam szans u znanej modelki aktorki to wole zabawić się z kolegami ;)
      stary dobry gracz nie patrzy na platformę tylko na tytuł
      jeśli najlepszą bijatyką ever był tekken to człowiek usilnie nie ogrywał jakiegoś gó... na piecu

      Skomentuj

  3. mutissj
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-11-17 22:59

    nie ma gry na PC = nie interesuję mnie :P

    Skomentuj

      1. Sander Cohen
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-11-18 01:56

        Zacznijcie juz zbierac na upgrade sprzetu i za kolejna dekade pogracie na emu. Lepiej kupic konsole nawet z drugiej reki, ograc co sie przegapilo i sprzedac (kompa ;-D). Jest jeszcze PS Now na ktorym dostepne sa czesci 1-3 na PC. Jest tam tez masa innych gier jak The Last of Us czy chocby Red Dead Redemption. Ale chyba lepiej kupic PS3/PS4 i grac jak przystalo. No chyba ze gry "nabywacie" na torrencie.

        Skomentuj

        1. chrisu1982gd
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-11-18 15:54

          już widzę to emulowanie, co kilka lat ta sama śpierwka, jestem ciekaw czy ograli tytuły z PS2 ;) a też kiedyś było gadane, God of War fajny, ogram na piecu jak będzie emulacja, lata lecą gry się starzeją a gimby dalej swoje, że ogram jak będzie emu :D

          Skomentuj

          1. KrzychuG
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-11-19 12:47

            Przeciez tytuly z PS2 mozesz ograc na emulatorze. God of War tez sie chyba do nich zalicza. Emulator PS3 tez w sumie dziala choc Uncharted odpala sie do intro. Jeszcze z pare lat i da rade ;-) Jak komus sie nie spieszy, moze poczekac. Majac na uwadze ile wlozonej pracy i czasu wymaga stworzenie emulatora bez dostepu do dokumentacji - postep i tak jest bardzo duzy.

            Skomentuj

      2. chrisu1982gd
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-11-18 08:21

        good luck, po pierwsze do emulacji PS3 daleka droga, po drugie nawet jak to jako tako ogarną to wcale nie powiedziane, że akruat ten tytuł będzie działał
        po trzecie i najważniejsze, uncharted wyszedł na PS4 w poprawionej wersji, jak juz ograć taką perełke to w normalny sposób
        ps4 dzisiaj można wyłapać za 500-600zł to ciut więcej niz palenie paczki fajek dziennie przez miesiąć, dla mnie totalna bzdurą jest jakieś czekanie na pseudo emulacje

        Skomentuj

  4. Kynareth
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-18 13:52

    Uncharted jest bardzo fajne. Mi się przyjemnie grało.

    Skomentuj

  5. Kieresz
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-11-18 17:50

    6 gier zrobione na jedno kopyto......biedny cover shooter + lame wspinaczka przplatane press X to win.....czyli typowa gra konsolowa.....

    Skomentuj

    1. Sander Cohen
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-11-18 20:50

      Ok. Idz pograj w typowo pecetowe Call of Duty X (bo szutery to tylko na PC). Jak co roku innowacyjna rozgrywka... Tak innowacyjna ze zeby nadazyc z wydawaniem tego szitu Activision ma 3 studia tworzace ten tytul, a wlasciwie to kopiujace, bo czasami to autoplagiat. A zastanow sie ile wystarczy przyciskow zeby wygrac? LMB/LPM? Pomijam kwestie kilkugodzinnej kampanii i zdawkowego scenariusza.

      Skomentuj

  6. hideo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-11-19 02:36

    Uncharted dwójeczka, trójeczka, czwóreczka mmmmm :) cudowna seria