Child Seat Concept, czyli innowacyjny fotelik dla dzieci według Volvo

z dnia 2015-07-10
Przemysław Jankowski | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Volvo zaprezentowało innowacyjny fotelik dla dzieci, w którym nasze pociechy mogą siedzieć odwrócone przodem do tylnej kanapy.

Volvo

Volvo to marka kojarzona z bezpieczeństwem i luksusem, co potwierdzają jednoznacznie nowe modele. Wspomnieć można tu choćby o docenionym i wyróżnionym, luksusowym oraz ciekawie zaprojektowanym wnętrzu nowego XC90. Projektem nowatorskiego fotelika dla dzieci Szwedzi przekonują, że szerokorozumiane innowacje nie są im obce i czują się doskonale w tworzeniu nowatorskich rozwiązań, nie tylko z zakresu technologicznego zaplecza swoich samochodów.

Child Seat Concept to fotelik dla dzieci, którego forma jest kompromisem między bezpieczeństwem a innowacyjnością. Fotelik pozwala na przewożenie dzieci przodem do tylnej kanapy, co w naturalny sposób pozwala na ciągły kontakt między tylną kanapą a małym pasażerem, między matką lub innym opiekunem a dzieckiem. Fotelik razem z całą platformą montuje się w miejscu przedniego fotela pasażera, a jej konstrukcja pozwala na obracanie fotelika, dzięki czemu łatwiej jest wsadzić do niego dziecko i przypiąć je pasami. Ponadto, pod platformą znajduje się przydatny schowek na praktyczne rzeczy.

Volvo2

Rozwiązanie Volvo jest o tyle ciekawe, że trudno przewidzieć skalę jego ewentualnej seryjnej produkcji. Jest to element wyposażenia pokazowego Volvo XC90, flagowego modelu szwedzkiego producenta. Choć koncern na pewno trafiłby do pewnej grupy klientów zainteresowanej nowatorskim fotelikiem, pytanie brzmi jednak, jak liczna byłaby, lub będzie, to grupa? Musimy pamiętać, że platforma Child Seat Concept, montowana w miejsce przedniego fotela pasażera, mimo iż zapewnia dzieciom bezpieczną i komfortową podróż, w codziennym użytkowaniu ogranicza praktyczność flagowego SUV-a, która przez wielu postrzegana jest jako największa zaleta tego typu samochodów.

Czy i w jakim zakresie Volvo zdecyduje się na wprowadzenie Child Seat Concept do seryjnej produkcji, czas pokaże. Dziś możemy tylko docenić starania konstruktorów i projektantów szwedzkiego koncernu oraz ich odważne pomysły na nowatorskie powiększenie poczucia bezpieczeństwa i komfortu pasażerów.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: Volvo

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  volvo od dawna nie jet szwedzkie tylko chinskie....
  Zaloguj się
 • avatar
  Głupi pomysł. Chyba opracowywali bezdzietni. Dziecko (jeszcze w tym wieku) w tej pozycji (anfas) będzie się awanturować do mamy. Poza tym dziecko z przodu, to generalnie gorszy pomysł jak z tyłu.
 • avatar
  To zdecydujcie się Volvo czy Seat.