Na topie

Windows 10 i Projekt NEON, czyli idą zmiany

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Microsoft sprezentuje w przyszłym roku systemowi Windows 10 lifting. Projekt NEON to także otworzenie drzwi holograficznej przyszłości.

 • Windows 10 i Projekt NEON, czyli idą zmiany
A A

Już w przyszłym roku najnowszy system operacyjny firmy Microsoft, czyli Windows 10, doczeka się poważnej aktualizacji – Redstone 3. Wraz z nią wprowadzony zostanie nowy język projektowania, znany jako NEON.

Na razie szczegóły na temat projektu NEON nie są znane, ale są pierwsze doniesienia. Według nich będzie on kolejnym etapem rozwoju obecnego interfejsu graficznego bazującego na „kafelkach”. 

Najciekawsze jest jednak to, że ten nowy język projektowania miałby umożliwić tworzenie interfejsu aplikacji zmieniającego się w zależności od tego, w jakim środowisku z niego korzystamy. Ale co to właściwie oznacza? Ano poważny krok w stronę przyszłości z „holo” w nazwie.

Nie jest tajemnicą, że Microsoft interesuje się rzeczywistością rozszerzoną, wirtualną i – przede wszystkim – mieszaną. Niedawno mogliśmy zobaczyć prezentację platformy Windows Holographic i można się domyślać, że projekt NEON pozwoli właśnie tworzyć interfejsy aplikacji, przystosowane zarówno do ekranu komputera, jak i gogli – czy to VR, czy też AR.

Oprócz bycia swego rodzaju mostem łączącym środowisko desktopowe, VR/AR i holoraficzne, język projektowania NEON ma również wprowadzić więcej „dynamiki i płynności” do interfejsu. Rozumieć należy przez to najpewniej ciekawsze animacje przechodzenia itp.

To na razie wszystko co wiemy. Aktualizacja Redstone 3 powinna zostać udostępniona pod koniec przyszłego roku, ale pierwsze kroki w opisywanym kierunku najpewniej zostaną poczynione wcześniej. Już w marcu bowiem użytkownicy Windows 10 będą mogli skorzystać z aktualizacji Creators Update koncentrującej się właśnie wokół 3D oraz wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Źródło: WindowsCentral, Digital Trends, Softpedia

Odsłon: 9015 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij
 1. arnakus
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2016-11-28 18:11

  A może najpierw poprawiliby stare błędy zamiast dokladać nowe.

  Skomentuj

    1. macieqq
     Oceń komentarz:

     7    

     Opublikowano: 2016-11-28 22:49

     A za swojego macbooka ile zapłaciłeś? :) meeeeee meeeee

     Skomentuj

 2. mrocznysedes
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2016-11-28 20:26

  Na razie mam takie zmiany w W10, że po jakimś czasie net misie wyłącza. I to w taki dziwny sposób, że stream z jutubusia leci w najlepsze ale żadnej innej strony nie da się otworzyć w żadnej przeglądarce ani podłączyć się przez vpn z firmą. Ale jak pinguję we wszystkie strony świata do z każdej jest normalna odpowiedź. Ale interneta nie ma. Poza jutubusiem, który nadaje sobie w najlepsze. Pomaga na to tylko restart systemu. ;-)

  Skomentuj

 3. Avantu
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-11-28 21:07

  *kopia*

  Skomentuj Historia edycji

 4. Avantu
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-11-28 21:07

  Jak dla mnie Windows 10 to najlepszy system Microsoftu. Niepotrzebnie przy premierze zrobili sobie kontrowersje wymuszanymi aktualizacjami do 10tki oraz tą nieszczęsną telemetrią. Gdyby nie to myślę że użytkowników nie było by mnie a niektórym pozostał niesmak. Coraz bardziej podoba mi się w jakim kierunku idzie Windows i niech tak zostanie. Telemetrie po instalacji systemu wyłączam - ale tak czy siak gdyby Microsoft chciałby mieć dostęp do moich plików to myślę że to dla nich nie problem - z telemetrią czy bez, na w10 czy w7..

  Skomentuj Historia edycji

  1. Fiona
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2016-11-28 22:08

   syty niewolnik, marzenie każdego pana......

   Skomentuj

    1. Altru
     Oceń komentarz:

     -3    

     Opublikowano: 2016-11-29 14:24

     Starty nie dość, że jesteś jednym z najgrubszych trolli na benchmarku to jeszcze ewoluowałeś w taki sposób, że to co piszesz jest tak tłuste aż grozi zawałem .

     Skomentuj

   1. franiux
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-29 12:27

    Czyżbyś miał tel z Androidem ? bo przy nim Win10 to mały pikuś jeśli chodzi o szpiegowanie.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!