Na topie

Windows 10 pobrany już ponad 1 milion razy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Tematyka: Na Topie Windows 10 Producenci: Microsoft

Microsoft opublikował pierwsze statystyki odnośnie użytkowania systemu operacyjnego Windows 10.

Windows 10 - laptop

AA

Od pierwszej prezentacji Windowsa 10 minęło dokładnie pół miesiąca, a dzień później udostępniono jego testową wersję. Microsoft właśnie opublikował statystyki odnośnie najnowszej wersji „okienek” - wynika z nich, że cieszą się one niemałą popularnością.

Zainteresowani testową wersją systemu muszą przystąpić do programu Insider, który jest nastawiony na dopracowywanie oprogramowania i zbieranie opinii wśród użytkowników. Warto jednak zauważyć, że w umowie licencyjnej znalazł się zapis odnośnie zbierania informacji odnośnie użytkowania systemu, dzięki czemu niektóre informacje spływają do producenta automatycznie. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy nie są zbyt zbyt chętni do przedstawiania własnych opinii. Jest wręcz przeciwnie, bo Microsoft do tej pory dostał ponad 200 000 wiadomości odnośnie działania systemu.

Windows 10 w wersji Technical Preview pobrano już ponad milion razy i większości przypadków został zainstalowany na prawdziwych komputerach – 64% użytkowników zdecydowało się właśnie na taki wariant, natomiast pozostałe 36% wykorzystało tutaj maszynę wirtualną. Można jednak podejrzewać, że w większości przypadków nie jest on użytkowany jako główny system.

No właśnie, w jaki sposób nowy system jest użytkowany? Według statystyk, 68% użytkowników uruchamia na nim więcej niż 7 aplikacji w ciągu dnia, około 25% więcej niż 26 aplikacji na dzień, natomiast 5% testuje go jeszcze intensywniej i uruchamia więcej niż 68 aplikacji w ciągu dnia.

Microsoft Windows 10 - pulpit

Informacje odnośnie użytkowania z pewnością pozwolą udoskonalić system i wydać jak najbardziej dopracowany finalny produkt. Przypominamy, że oficjalna premiera Windowsa 10 została zaplanowana na koniec przyszłego roku.

Źródło: Microsoft

Odsłon: 17446 Skomentuj newsa
Komentarze

36

Udostępnij
  1. Ruda glaniara
    Oceń komentarz:

    -39    

    Opublikowano: 2014-10-14 11:30

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Buahaha - i tyle mojego komentarza do newsa na ktory apple zapewne zareagowal podobnie. Ci windowsiarze juz nawet skserowali funkcje przywracania systemu od appla. Ale mimo wszystko mam na kilku komputerach polaczonych w render farme windowsa dla kilku aplikacji

    Skomentuj

    1. blgns
      Oceń komentarz:

      15    

      Opublikowano: 2014-10-14 11:33

      K*** serio? Czemu nikt mu nie da jakiegos perm bana na wszystko, tylko co troche widze te debilne komentarze

      Skomentuj

  2. Artur-9
    Oceń komentarz:

    16    

    Opublikowano: 2014-10-14 11:34

    Kolejny dobry system.

    Skomentuj

    1. Ruda glaniara
      Oceń komentarz:

      -27    

      Opublikowano: 2014-10-14 11:39

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Dobry? Jaja se robisz?

      Skomentuj

      1. Cyf3r0
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2014-10-14 14:42

        Ty sobie już zrobiłaś.

        Skomentuj

      2. Cyf3r0
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2014-10-14 14:42

        Ty sobie już zrobiłaś.

        Skomentuj

  3. adam6056
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2014-10-14 11:51

    Za ten system przynajmniej nie trzeba płacić ( tak naprawdę nigdy) a za to "COŚ" na applach to co najmniej 4k bo trzeba od razu z TYLKO ICH PRODUKCJI sprzętem...
    Co więcej na "tym czymś" od appla nawet se nie pograsz...
    I weź tu znajdź czasami jakiś program na maca... nie znajdziesz bo go nie ma, sam se musisz pisać.

    Skomentuj

        1. miedzianek
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2014-10-14 18:04

          Po plusiku dla panow za pamiec o najstarszym i najbardziej chyba znanym w Polsce CDKEY'u:D

          Skomentuj

          1. Martines
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2014-10-15 20:23

            Ten też jest bardzo popularny:
            5P13R-D4L4J-1KUP5-30RY6-1N4Ł4

            Skomentuj

    1. icecoldart
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2014-10-16 01:08

      Adam6056

      Jesli probujesz trollowac, to jestes kiepskim trollem, a jesli nie probujesz trolowac to jestes zwyklym nie doinformowanym cepem....

      Na Maca masz tysiace programow rowniez takich bezposrednich odpowiednikow windowsowego softa, jest tez oficjalny pakiet office microsoftu. Na macu nie pograsz? Kolejny raz nie masz pojecia o czym piszesz. Prawda natywnie dzialajacych gier AAA jest narazie nie tak wiele, aczkolwiek na kazdym macu mozesz zainstalowac windows i przy starcie komputera wybrac, ktory chcesz odpalic, badz kupic soft ktory emuluje windowsa bezposrednio w OSX i wtedy masz dzialajace 2 OSy na raz.

      "tylko ich produkcji sprzetem'' slyszales kiedys o hackintoshu? blagam miast robic z siebie takiego barana wez choc nastepnym razem przeczytaj o tym o czym zamierzasz napisac.... latwo tylko miesiem rzucac, nie majac o tym nawet pojecia.

      Skomentuj

      1. icecoldart
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2014-10-16 01:10

        I zeby nie bylo nie jestem zadnym fan boyem, ale nie lubie takiej jawnej kpiny. Windows ma swoje zalety, ja z kolei swiadomie do pracy wybralem OSX.

        Skomentuj

  4. Dragonik
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2014-10-14 12:10

    Niektórym apple mózg wypaliło i są jak marionetki, a co do windowsa to na razie mam 7 jak ktoś zrobi porządną modyfikację to pomyślę.

    Skomentuj

  5. Jake24
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-10-14 12:14

    "Od pierwszej prezentacji Windowsa 10 minęło dokładnie pół miesiąca, a od dwóch tygodni jest publicznie dostępna jego testowa wersja." - mistrzowskie zdanie ;)

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2014-10-14 15:08

      Zauważ, że prezentacja systemu nastąpiła 30 września, a dzień później udostępniono go publicznie - pół miesiąca =/= 2 tygodnie. Niemniej jednak poprawiłem :)

      Skomentuj

      1. Jake24
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-10-14 19:39

        Nie no O.K., poprostu zabawnie to wyszło - bez urazy :).

        Skomentuj

  6. znik70
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-10-14 12:17

    to jest element kampanii, tzn. huytu materkingowego :P tak czy siak jest dużo lepiej niż w win8/8.1, niestety począwszy od 8.0 odpycha mnie od tego systemu wszechobecna inwigilacja. widział ktoś przepis jak się od tej inwigilacji skutecznie odciąć, czy jako firewall mam postawić linuxa i puszczać tylko wybrane mając otwarte okienko terminala?

    Skomentuj

  7. PIRAT_PL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-14 12:41

    Fajny system już 8.1 fajnie się używa ale mam problem z grami na 8.1 i muszę siedzieć na 7 puki grafki nie wymienię ale tylko jak grafa się wymieni to przechodzę na 8.1 albo kto wie na 10 od razu (oryginał będzię tak jak 7, 8, 8.1 i XP)

    Skomentuj

    1. Balrogos
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2014-10-14 12:46

      Ja w zyciu siedze Twardo na 7 i tak latwo jej nie oddam :

      Skomentuj

        1. PIRAT_PL
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-10-14 16:40

          Kafelki są użyteczne jedynie dla użytkowników z dotykowym monitorem a spójrzmy prawdzie w oczy kto w domu ma taki monitor i czy w ogóle by się zdecydował (dla mnie taki monitor byłby zbędny)

          Skomentuj

          1. awaw24
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-10-14 18:42

            W USA ludzie mają, bogatemu nikt nie zabroni...

            Skomentuj

          2. vitapy
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2014-10-16 08:23

            Już widzę tą ergonomię pracy jak masz machać rękoma po monitorze 27" ( a co bogatemu zabronisz ) po kafelkach. Pomyśl nim coś napiszesz.

            Skomentuj

        2. miedzianek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-10-14 20:46

          Kiedys mowilem tak z Windows XP-ze wystarcza mi do konca zycia,ale gdy poznalem gry na DX11(wymagany minimum,DX9 nie szlo),ogolnie apki,szybkosc dzialania itp-raczej nigdy w tej kwestii nie powiem 'nigdy'

          Skomentuj

          1. Martines
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2014-10-15 20:54

            Jak większość gier będzie wymagać DX 12 do działania to już Win 10 będzie przestarzały ;)

            Skomentuj

  8. Balrogos
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-10-14 12:45

    Chyba przez piratow i hakerow do znajdywania dziur i wykradania danych :)

    Skomentuj

  9. lysycoprobo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-14 13:40

    ja mam windows 2000 i nie płaczę gta 4 w full detalach w 67fps

    Skomentuj

  10. wiemar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-14 14:49

    zamiast ulepszać istniejące systemy to wolą robić nowe. wiadomo kasa.
    swoją drogą to mogą wydawać system co rok a potem tylko dodać większą aktualizację jak w win 8.1, skoro w całości system jest już gotowy

    Skomentuj

  11. manioor
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-10-14 14:59

    Jak zainstalować ten system przy pomocy windows update ?:>

    Skomentuj

    1. vitapy
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-10-16 08:20

      Pewnie tak samo jak środową poprawkę KB2949927, czyli faul od Microsoftu ( już kolejny z poprawkami ) i my za to płacimy ...

      Skomentuj

  12. Kisiel442
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-10-14 16:39

    Tylu ludzi na podsłuchach ;_;

    Skomentuj

    1. baca130
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-10-14 18:42

      Gorsze od inwigilacji jest tylko panika przed nią.

      Skomentuj

  13. Kisiel442
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-10-14 16:39

    Tylu ludzi na podsłuchach ;_;

    Skomentuj

  14. smokowiec1203
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-10-14 21:08

    przegięcie dopracowali by najpierw 8 żeby była lepsza od 7 a nie. Ja osobiście pracuje na 8 bo kupiłem ją za 120zł z zamierzeniem degradacji do 7 ale okazało się że nie można.

    Skomentuj

  15. R2rrO
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-10-14 22:04

    No to się MS ucieszy z kolekcji różnorakich unikalnych danych :D

    Tyle osób zgodziło się na dobrowolna inwigilację - aż ciężko w to uwierzyć, jak tej korpo łatwo to przyszło...

    Skomentuj

  16. Azprime
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-10-16 07:49

    A teraz mi powiedz ile z tych "tysięcy programów" wykorzystujesz? Odnoszę wrażenie, że brzmisz trochę jak marketingowcy z Cupertino. Programy będące windowsowymi odpowiednikami znajdziesz także na Androidzie. A co do grania na Macu, to jak w ogóle można nazywać "pykanie" w Angry Birds graniem. Nawet jak sobie Windows zainstalujesz na Macu Pro za 10k, to z jego układem graficznym możesz zapomnieć o cieszącej oko rozgrywce. I to jest fakt.
    Więc zanim zaczniesz kogoś nazywać "cepem", bo ma inne zdanie niż twoje, to popraw swoją hipsterska czapeczkę, przeczesz brodę, dopij kawusię ze Starbucksa i przemyśl to dobrze.

    Skomentuj

  17. kozioł
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-10-28 11:17

    Ten guwniany system zepsuł mi karte graficznom!1!1!1!1!!!