Na topie

Wreszcie, Android 8.0 Oreo trafia na Galaxy S8 i Galaxy S8+ [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Samsung kazał czekać bardzo długo, ale wreszcie uporał się z pracami. Prócz Androida 8.0 Oreo, aktualizacja przynosi także nową wersję nakładki Samsung Experience oraz ostatnie poprawki bezpieczeństwa (z lutego).

  • Wreszcie, Android 8.0 Oreo trafia na Galaxy S8 i Galaxy S8+ [AKT.]
A A

Pisaliśmy ostatnio o statystykach systemu Google Android. Najnowsza wersja może pochwalić się bardzo skromnymi udziałami na rynku (1,1%), ale trudno się dziwić, skoro producenci zmuszają nas do czekania na aktualizacje kilka miesięcy, niekiedy nawet w przypadku topowych modeli. Samsung to w tym przypadku „najlepszy” przykład.

Koreański producent dopiero w połowie stycznia zakończył beta testy systemu Android 8.0 Oreo dla Galaxy S8 i Galaxy S8+. Po ponad 3 tygodniach wreszcie rozpoczyna się proces wdrażania aktualizacji.

Paczka waży 487 MB. Prócz Androida 8.0 Oreo, aktualizacja przynosi także nową wersję nakładki Samsung Experience oraz ostatnie poprawki bezpieczeństwa (z lutego).

Android 8.0 Oreo na Galaxy S8

Aktualizacja ruszyła już w Niemczech. W pierwszej kolejności trafia ona do osób biorących udział w beta testach, pozostali powinni otrzymać ją po kilkudziesięciu godzinach. Miejmy też nadzieję, że szybko zjawi się także w Polsce.

AKTUALIZACJA, 13.02.2018

Wygląda na to, że teraz wszystko idzie już w tempie, którego życzyliby sobie użytkownicy. Aktualizacja pojawiła się bowiem także we Francji i, co cieszy nas najbardziej, w Polsce. Również u nas w pierwszej kolejności otrzymują ją osoby biorące udział w beta testach.

Źródło: sammobile

Odsłon: 7673 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij

Systemy operacyjne w marketplace

  1. topiq
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-08 12:36

    Niemcy dostali wersję CRAP, źle to wróży ;)
    A tak serio, tylko czekać i może do weekendu dostanie też XEO. Brandy pewnie poczekają kilka tygodni. Szkoda, że to 8.0 nie 8.1 pewnie S9 dostanie nowszą.

    Skomentuj

  2. DeltaWorld
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-08 12:44

    Akurat wczoraj kupiłem S8 z amazona z Niemiec... Sam telefon ma być u mnie w poniedziałek, ciekawe,czy po wyjęciu z pudełka zobaczę komunikat o aktualizacji :P

    Skomentuj

  3. pietroPL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-08 13:06

    Ciekawe kiedy Oreo pojawi się na LG G6... :)

    Skomentuj

  4. Franz
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-02-08 14:17

    Dobrze, że się w ogóle pojawił - przecież Samsung to niewielka, niezamożna firma koreańska - nie stać jej na stworzenie odpowiednio dużego zespołu dobrych programistów, smartfonami i Androidem tez zajmuje się całkiem od niedawna, więc i doświadczenia jeszcze brakuje, no i poprzednia seria była tania, więc zarobili na niej niewiele - teraz jak ceny podwyższą to i aktualizacje będą mieli za co robić.

    Skomentuj Historia edycji

    1. topiq
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-02-08 14:56

      Nie przesadzaj. Do A5 2015 dostałem dwie "duże" aktualizacje najpierw z KK 4.4 do LP 5.0 a później wyszła MM 6.0.1. Można? Można, tylko im się nie zawsze chce. Google sobie wymyśliło, że do 7.0 trzeba już innych bebechów i odcięło dalsze aktualizacje. Na szczęście istnieje XDA. Lepiej niech wyjdzie później ale dopracowana aktualizacja niż chwilkę po wypuszczeniu, ze wszystkimi bugami i następne łatanie, irytacja ludzi, że baterię im drenuje albo że niestabilny.
      Do dziś nie zapomnę, jak Samsung chciał zrobić dobrze i na Samsunga Galaxy S Advance wypuścił aktualizację z 2.3.6 na 4.1.2, która kompletnie zamuliła ten telefon. Na szczęście te czasy minęły, a zamulaczami są sami użytkownicy wgrywający setki śmieciowych apek i grzebiącymi w procesach, kompletnie nie wiedząc co robią.
      Swego czasu naście lat temu, na flagowce stać było tylko prezesów. Takie stare BB czy inne topowe biznesowe telefony. Dziś każdy gimbus chciałby mieć flagowca za grosze. Uwierz, dla każdego coś się znajdzie na każdej półce cenowej. Dzisiejsze smartfony ze średniej półki nie są takie złe, zawsze można też poczekać rok, półtora na spadek cen poprzednich flagowców.
      Przypomina mi to płacz sąsiada, że ten to lexusem jeździ i on też by chciał ale za drogo je wyceniają i musi się bujać passeratti w TDI...

      Skomentuj Historia edycji

      1. Tomasz Słowik
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-02-08 15:17

        W ostatniej becie ludzie na XDA narzekali na ok. 2 godziny krótszy SOT niż w przypadku 7.0, więc tutaj nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. Równie dobrze nadal to może być bubel, ale opóźniony.

        Skomentuj

        1. topiq
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-02-08 16:00

          Słowo klucz "beta" Do tego aplikacje nie zaktualizowane pod Oreo.

          Skomentuj Historia edycji

  5. KENJI512
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-08 14:23

    Oraz na HTC 10, galaxy nie jest górą :)

    Skomentuj

  6. Michu55
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-08 18:09

    Mam zamiar go kupić w najbliższych dniach. Dalej występuje problem z różowymi ekranami?

    Skomentuj

    1. lysycoprobo
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-02-08 18:51

      cały czas odpuść sobie lepiej ja mam ekran cały różowy masakra jakaś każdy s8 którego widziałem ma totalnie różowy ekran porażka

      Skomentuj

      1. hali8
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-02-09 11:08

        A to ciekawe bo 2 tygodnie temu zakupiłem z kumplem 2szt. S8+ i ani mój ani jego nie ma różowego ekranu.

        Skomentuj Historia edycji

      2. franiux
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-02-13 12:36

        Kupił wersję dla Słitt nastolatek i narzeka. Trzeba było kupić wersję dla dorosłych.

        Skomentuj

      3. LuckyNumber8
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-02-14 02:47

        Nie wykluczam, że inne modele S8 mogą mieć ten problem i przed zakupem ludzie powinni dokładnie obejrzeć telefon. Mój S8 nie ma jednak ani trochę różowego zafarbu bieli, biel była idealna i ciągle taka jest. Ogólnie wyświetlacz (a przynajmniej w moim) S8 jest kapitalny i zauważyłem że często jak komuś pokazuje zdjęcia, to ludzie sami z siebie komentują, że jakość obrazu robi na nich duże wrażenie. Ja używam S8 już 7 miesięcy, nie dostrzegam wad gdy mowa o wyświetlaczu (pierwszy wyświetlacz, gdzie nic mnie nie denerwuje i gdzie wszystko wydaje mi się wręcz idealne) i ciężko później patrzeć na inne ekrany, łącznie z telewizorami. Następny TV albo monitor jak kupię, to chciałbym, aby miał taką jakość jak ten OLED w moim S8, bo taka jakość jest dla mnie idealna.

        Skomentuj Historia edycji

  7. dzejsonista
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-08 22:50

    Ba! HTC10 dostał jakieś 2 tyg wczesniej :)