Na topie

Zobacz intrygujący fragment kampanii Battlefield 1

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kampania Battlefield 1 rozpocznie się od mocnego uderzenia. Prolog przyniesie bardzo ciekawy schemat rozgrywki.

  • Zobacz intrygujący fragment kampanii Battlefield 1
A A

Przez dłuższy czas serwowane były nam materiały z trybu multiplayer, ale teraz twórcy Battlefield 1 wyraźnie koncentrują się na kampanii. Trzeba przyznać, że zapowiada się ona bardzo ciekawie.

Nieco szczegółów poznaliśmy kilka dni temu, kiedy to mieliśmy okazję zapoznać się ze świetnym zwiastunem kampanii. Dowiedzieliśmy się między innymi tego, że należy przygotować się na rozgrywkę kilkoma postaciami, losy każdej przybliżane będą w kolejnych misjach. Wyjątek stanowić ma jednak sam początek zabawy.

Prolog zatytułowany Storm of Steel ma od razu zaakcentować nam to, jak dramatycznie wyglądał los biorących udział w wojennych bitwach. Jeśli zginiemy, za chwilę wcielimy się w następnego żołnierza. Tym samym w ciągu kilkudziesięciu minut obserwować będziemy starcia z perspektywy wielu walczących.


Co sądzicie o takim sposobie rozgrywki? Przypominamy, że Battlefield 1 zadebiutuje już 21 października - na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: youtube - Westie, battlefield

Odsłon: 6582 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
  1. Chiny_X
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2016-10-02 19:47

    Wiem jak to brzmi, ale jak dla mnie odwzorowanie detali twarzy wraz mimiką wraz gorsze niż w pierwszej części crysis...

    Skomentuj

  2. rlistek
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2016-10-02 20:15

    To czego brakuje tutaj to systemu gore jaki był np. w CoD: World at War. Przy takiej grafice, efektach i destrukcji otoczenia, te zwykłe ragdolle po prostu wyglądają komicznie i zabijają klimat.

    Skomentuj

    1. bartus_s
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2016-10-02 20:30

      Teraz napisze cos co moze cie zszokowac - to jest gra komputerowa, liczy sie rozrywka. Chcesz realistycznych doznan to idz do wojska.

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2016-10-02 21:00

        On ma rację. Widać na siłę ciśnięty klimat WW1 podczas gdy cała walka jest z jakiegoś Dooma. Nie było kolczastych pał ani saperek, tylko bagnety lub szable. Nie było pistoletów maszynowych tylko jednostrzałowe karabiny, pistolety u oficerów. Broń maszynowa ważyła 60-80kg i nikt z nią nie biegał. Jaki teatr WW1 miał miejsce na pustyni? itd itd...

        Skomentuj

        1. Shunex
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-10-03 09:33

          Em tak się składa że w Afryce Niemcy mieli kolonie i tam toczono bitwy...
          A Co do broni to w późniejszym okresie 1wś była broń automatyczna.
          Oczywiście że pałki z kolcami były zobacz sobie w muzeum...

          Skomentuj

    2. myceK
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-03 14:19

      Za dużo z klimatu BF4 w tej grze zamiast odważnego powrotu do korzeni BF1942.

      Skomentuj

    1. bartus_s
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-02 20:29

      Sorki, pomylka :)

      Skomentuj Historia edycji

  3. kosq83
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-10-02 20:52

    Dla wszystkich tych którzy chcą poznać bardziej realistyczny klimat, polecam Red Orchestra 2.

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-10-02 21:38

      Nie nudzi ci się to wrzucanie screenshotów? Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie zaprzeczy wyższości PC na konsolami :|

      Skomentuj Historia edycji

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2016-10-02 22:01

          Myślisz że jak będziesz spamował tymi twoimi linkami, to to coś zmieni ? weź się zacznij jakoś normalnie zachowywać na tym BM, bo naprawdę kiedyś to może było to śmieszne, dzisiaj to już żałosne i denerwujące, denerwujące normalnych ludzi, którzy chcą przeczytać jakieś sensowne komentarze, a nie przewijać twój spam.

          Skomentuj

          1. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-10-03 10:55

            Co "no i"?

            Skomentuj

    2. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-02 22:05

      Co ty masz z tym wrzucaniem screenshotów z gier i jaraniem się 4k?
      Już widzę te ogromne różnice pc vs konsole.Nie mówię,że ich nie ma,ale nie przesadzajmy.Porównując PS4 vs mocny PC i tak powinny być dużo większe.

      Skomentuj

    3. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-03 10:53

      Rozdzielczość i kwestia jakości obrazu oraz zawsze będzie lepsza na PC. Jednak w chwili obecnej na konsoli HDR ma szansę zaoferować coś względem PC robiącego wrażenie. Szczerze mówiąc wolałbym zagrać w Forza 3 w 1080p z HDR na konsoli, jak na PC w 4K ale bez HDRu.
      https://www.youtube.com/watch?v=56y2fLIIhiQ

      Na konsoli będzie wiele gier i już teraz pojawiają się pierwsze pozycje z HDR'em, a wraz z patchami do gier będzie ich w niedługim czasie kilkadziesiąt, a kiedy HDR pojawi się (na taką skale) na PC to nie wiem. Pascale niby już wspierają HDR, ale nie słychać, aby ktoś coś mówił o tej funkcji na PC (i np. w forzy horizon 3 na PC tego nie ma). Każda xbox one S lub ps4 pro będzie to wspierać i na konsolach ta technologia ma szanse szybko wystartować, choć też po drodze zanosi się na niezły wałek ze zwykłym ps4, które to niby dostało update z HDR, a które najprawdopodobniej będzie jednym wielkim oszustwem.

      https://www.youtube.com/watch?v=M2voQfCJD8c
      http://arstechnica.co.uk/gaming/2016/09/ps4-hdr-no-games-media-useless/

      Skomentuj Historia edycji

      1. miedzianek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-10-03 16:38

        Jeśli mogę spytać-co to HDR?

        Skomentuj

  4. rlistek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-02 21:35

    Mnie tylko zastanawia czy poziom trudności w tym gameplayu to konsolowy "hard" czy pctowe "uber easy". A w sumie na jedno wychodzi.. ;)

    Skomentuj Historia edycji

  5. raczek70
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-10-02 21:45

    Nie wiem, jakoś mam dziwne odczucia. Nie tak wg mnie wyglądała I wojna, za dużo broni automatycznej, skąd te maczugi, zbroje, jak istotne były walki na pustyni?. Po obejrzeniu tego materiału widzę inną wersję Diablo... :(

    Skomentuj

  6. Szymon331
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-10-02 22:02

    Graficznie bajka ale to latanie na banzaja na otwartym terenie pełnym wrogów z automatem w łapie jakoś mnie nie przekonuje, mało to prawdziwe.

    Skomentuj

    1. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-10-02 22:08

      Dla ciebie bajka,dla mnie wygląda nieźle.Nie wiem czym tu się jarać jeśli chodzi o grafikę.No ale co tam,najważniejsze,że będzie można ją uruchomić w 4k,co oznacza super grafikę,nieważne ,czy gra jest ładna,czy nie,jest w 4k to super.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Szymon331
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-10-03 22:31

        No tu akurat nie trafiłeś bo ja jestem z tych którzy wybiorą 720p i ultra detale niż 1080p i medium.

        Beta graficznie wyglądała ok, tak jak piszesz ale ta mapa we (francji?) w deszczu i ogólnym syfie naprawdę świetnie się prezentuje.

        Skomentuj

  7. Lukasr29
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-02 22:59

    Z tego co widzę to teraz będzie tak, że trzeba bedzie "zginąć" kilka razy żeby akcja posunęła się dalej....

    Skomentuj

  8. endrju_pl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-03 08:00

    Wiem oczywiście, że gra głównie ma dawać po prostu radość z grania, ale granie w fps na padzie to jest jakaś porażka.

    Skomentuj

  9. kombajn
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-10-03 09:17

    Grafika ładna... reszta to science fiction. Tak dokładnie rzecz ujmując to w czasie pierwszej wojny światowej podstawą były powtarzalny 4 taktowe (tanie w produkcji)karabiny (4 pozycje przez które trzeba było ręcznie przesunąć wajcha zamka),a pod koniec wojny pokazały się pierwsze pistolety maszynowe oraz "lekkie" karabiny maszynowe ważące 15-30 kg z których strzelała jedna osoba w pozycji leżącej albo z trójnogu. Od początku były też ciężkie praktycznie stacjonarne karabiny maszynowe obsługiwane prze 3 do 6 osób. Pistolety maszynowe były co prawda konstrukcjami zbliżonymi w działaniu do tego co widać na filmie ale były bronią eksperymentalną, drogą, wymagająca bardzo dużo amunicji która nie rosła na drzewach a więc stosowaną na bardzo wąska skale. Akcja filmu niby pokazuje (sądząc bo mundurach) wojsko francuskie i ni z gruszki ni z pietruszki po chwili angielskie, rodzaje broni są kompletnie wymieszane. Podczas gdy standardem było że jednostki walczyły jako całość na konkretnym odcinku frontu a nie nieregularna zbieranina 5 francuzów 3 anglików i kilku chłopaków z USA. Absurd totalny. To co widać na tym filmie z gry to jakaś wojna ale na pewno nie 1 wojna światowa. Nie ma okopów, czołgi jeżdżą po wszystkim 10 razy za szybko (ówczesne konstrukcje można było wyprzedzić idąc spacerowym tempem) bo z założenia za nimi miała poruszać się piechota, każdy żołnierz dzierży broń maszynową a walka toczy się na otwartym terenie a nie w okopach. Standardowy dzień na froncie zachodnim pierwszej wojny światowej wyglądał mniej więcej tak:
    https://www.youtube.com/watch?v=iRmE1TtvHI4

    Jednym słowem twórcy gry chyba chcieli zrobić grę o pierwszej wojnie światowej ale w którymś momencie doszli do wniosku że jednak zrobią gre taką sama w mechanice jak poprzednie tylko z uzbrojeniem wzorowanym na broni z okresu 1 wojny światowej.

    Skomentuj Historia edycji

    1. miedzianek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-03 16:36

      W grach niestety muszą być pewne uproszczenia;)

      Skomentuj

  10. Komar_2
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2016-10-03 10:59

    Ci co twierdza, że nie było broni maszynowej niech zobaczą jaka jest data, 1918 to ostatni rok walk, a nawet stwierdzę, że jest pokazany ostatni dzień i zakończenie.
    Nikt nie mówił, że gra będzie odwzorowaniem WW I ale to właśnie pierwsza wojna była przeskokiem technologicznym w broni.
    Dla mnie rewelacja, pokazuje jak kruche jest życie podczas wojny. Po śmierci nie ma powrotu do ostatniego punktu tylko walczy się kolejnym żołnierzem.
    Dla wszystkich młodych co nie maja pojęcia o realiach wojny mogę dużo powiedzieć o WW II bo się przez wiele lat nasłuchałem od pradziadka który walczył pod Monte Cassino.

    Skomentuj

  11. xchaotic
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-04 13:51

    Gdzie najtaniej kupie?
    Czy naprawde najlepiej sie udac do marketu?