Na topie

Epson EH-TW5400 - recenzja projektora

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Projektory

Kategoria: RTV Projektory Kino domowe Tematyka: benchmarkTV Producenci: Epson

Projektor Epson EH-TW5400 oferuje nasycone kolory, bardzo dobrą jasność i dobrą szczegółowość obrazu. Jest łatwy w obsłudze, może korygować geometrię w pionie i w poziomie, ma wszystkie najważniejsze złącza oraz kosztuje tylko nieco ponad 2000 zł.

 • Epson EH-TW5400 - recenzja projektora | zdjęcie 1

94%

Ocena benchmark.pl

 

Plusy

- żywe, nasycone kolory (technologia Epson 3LCD),
- ostry, szczegółowy obraz,
- nadaje się do filmów, gier i sportu,
- dobra jasność,
- bardzo dobra równomierność jasności,
- dwa złącza HDMI,
- możliwość wyświetlania obrazu ze smartfona przez MHL,
- przekątna obrazu nawet powyżej 100 cali,
- możliwość montażu pod sufitem,
- korekta trapezu w pionie i poziomie,
- wystarczający kontrast,
- długa żywotność lampy i niski koszt jej wymiany,
- pilot zdalnego sterowania,
- cicha praca w trybach Eco,
- nieduże zużycie energii w przeliczeniu na cal obrazu.

Minusy

- pilot nie jest podświetlany.

A A

Epson EH-TW5400 - test i recenzja

Dobry projektor może dać Ci to, czego telewizor w podobnej cenie nie ma szans zaoferować - wielki obraz, nawet ponad 100 cali. W dodatku przy zachowaniu wysokiej jasności, bardzo nasyconych kolorów, ostrego, szczegółowego obrazu i niskich opóźnień na wejściu. Dokładnie taki jest Epson EH-TW5400. Którego najważniejsze cechy opisujemy w tej recenzji wideo.

Epson EH-TW5400 - test i recenzja

Epson EH-TW5400 ma mocną lampę, która wytrzyma nawet 7500 godzin w trybach Eco. Jeśli oglądamy seriale, których odcinki mają około godziny, to oczywiście możemy obejrzeć 7500 odcinków. Odpowiedzcie sobie na pytanie ile oglądacie odcinków serialu w tygodniu? Załóżmy, że 10. Wychodzi więc, że lampa powinna wystarczyć na około 750 tygodni. Rok ma 52 tygodnie, więc daje nam to ponad 14 lat oglądania – dziesięć razy w tygodniu po godzinie. I analogicznie 7 lat oglądania 10x w tygodniu po 2 godziny. Przyznacie chyba, że jest to dobry wynik.

W dodatku koszt wymiany lampy to około 300 zł, więc projektor można uznać za ekonomiczny. Przeliczając zużycie energii elektrycznej na cal ponownie wychodzi, że projektor jest tańszy od wielu dużych telewizorów.

Autorska technologia wyświetlania obrazu Epson 3LCD, zapewnia bardzo dobre, nasycone kolory oraz wysoką jasność. Możemy cieszyć się rozrywką także w lekko oświetlonych pomieszczeniach. Równomierność rozkładu jasności na całej powierzchni jest znakomita. O wiele lepsza od przeróżnych projektorów z technologią DLP w podobnej cenie. Biel jest bardzo dobra w tej klasie cenowej, a czerń w zupełności wystarcza do komfortowego oglądania filmów i grania.

Epson EH-TW5400 - złącza HDMI MHL

Tak, tak! Grania również, bo Epson EH-TW5400 ma niskie opóźnienie wejścia (input lag), więc granie np. na konsoli jest nie tylko możliwe, ale po prostu przyjemne. Tak ogromny obraz poprawia też wrażenia w czasie oglądania sportu.

Epson EH-TW5400 - pilot

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu i przekonajcie się czy warto kupić projektor Epson EH-TW5400.

Odsłon: 2844 Skomentuj artykuł
Komentarze

3

Udostępnij

Projektory w marketplace

 1. silentwind
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2019-04-10 15:52

  O jakości projektora świadczy nie tylko cena, lampa, itp. ale też rozdzielczość obrazu wyświetlanego -> która wpływa mocno na cenę na projektor. Niestety autor zapomniał o takim "drobiazgu".
  Nie wiadomo także czy posiada wbudowany głośnik, a to też istotna informacja.

  Skomentuj

  1. asceta
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-04-12 15:19

   Full HD 1080p, 1920 x 1080, głośniki są, choć w projektorach uważam je za zbytek.

   Także uważam, że autor się nie popisał nie wymieniając tak podstawowego parametru, nie mniej jednak, projektor wygląda na tyle ciekawie, że obejrzę go na żywo - zwłaszcza, że ilość zachwytów nad tym modelem w jednym artykule jest równie podejrzana co swojego czasu recenzje fallout 76 na benchmarku.

   Skomentuj

 2. HomeAudio
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-04-16 12:06

  Brak jakichkolwiek danych o projektorze. Jak głośność pod obciążeniem? Jaka rozdzielczość? Jaka minimalna odległość od ekranu? itd itd itd itd itd.....

  Moja osobista uwaga - jeśli mielibyście chociaż odrobinę dziennikarskiej uczciwości to takie artykuły powinny być oznaczane jako: REKLAMA lub ARTYKUŁ SPONSOROWANY.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!