Procesory

45nm od AMD jeszcze w tym roku

Daniel Grodkowski | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Daniel Grodkowski
4 komentarze Dyskutuj z nami

AMD przysmpiesza premierę swoich nowych procesorów wykonanych w wymiarze 45nm. Nowe Phenomy Deneb oraz Shanghai pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym roku, a dokładniej w czwartym kwartale. Przesunięcie premiery spowodowane jest wysokimi osiągami procesorów Core2 oraz brakiem konkurentów dla nich ze strony AMD.

Jednak po wprowadzeniu nowych procesorów pracujących na częstotliwościach sięgających nawet ponad 3GHz nie mają one szans walczyć z nadchodzącymi procesorami Core i7 na architekturze Nehalem od Intela.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jeszcze wszystko jest na "papierze" a tu już zwroty:
  "...nie mają one szans walczyć z nadchodzącymi procesorami Core i7 na architekturze Nehalem od Intela."
  Poza tym wyznacznikiem będzie stosunek wydajność/cena proszę nie zapominać.
 • avatar
  Dragon
  Tu nie chodzi akurat o stosunek wydajnosc/cena tylko o wydajnosc. Poza tym w jaki sposob maja one konkurowac z Nehalemami jezeli AMD pozostaje na starej architekturze, a Nehalem ma byc nową i lepsza od Core2.
 • avatar
  Dzban
  Zobaczymy po premierze akurat w grach Nehelem nie przyspieszy. A w profesjonalnych programach AMD też radzi sobie dobrze.
 • avatar
  darek11
  Najlepiej bedzie poczekac az wyjda oba (amd, intel) poczekac na testy w grach/ aplikacjach biurowych i wtedy sie wszystko wyjasni. Bo mozliwe ze AMD zaskoczy (oby...), bo takie gdybanie to mozna do smietnika wlozyc.