Technologie i Firma

Aktywna redukcja szumu - Plantronics tłumaczy, dlaczego jest tak istotna

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 2 min.

Active Noise Cancelling, czyli aktywna redukcja szumu, jest technologią, która może mieć niezwykle pozytywny wpływ na komfort i produktywność pracowników. To właśnie hałas stanowi bowiem dla nich największy problem.

Rosnąca popularność biur typu open office i pracy mobilnej sprawia, że coraz trudniej jest o koncentrację. Naprzeciw potrzebom osób oddającym się obowiązkom w zatłoczonych miejscach wychodzą producenci słuchawek, a wśród nich znajduje się Plantronics – pionier komunikacji głosowej dla klientów biznesowych, mający w swoim katalogu urządzenia z Active Noise Canceling i innymi technologiami stanowiącymi rozwiązanie wspomnianego problemu.

ANC to nic innego jak aktywna redukcja szumu. Jej działanie opiera się na mikrofonach wyłapujących niepożądane dźwięki z otoczenia i algorytmów, które je odfiltrowują. Efekt jest taki, że do uszu dociera jedynie to, co powinno. Jest to rozwiązanie skuteczne, a zarazem bezpieczniejsze dla użytkowników niż wyciszanie pasywne (izolujące ich całkowicie od otoczenia, powodując problemy zdrowotne i uniemożliwiając usłyszenie na przykład alarmu przeciwpożarowego lub prośby kolegi z biurka obok). 

Plantronics ANC zgiełk

Dobrze jest wybierać słuchawki oferujące ANC (takie jak Plantronics Blackwire 725) dla siebie, jak i dla swoich pracowników. Dziewięciu na dziesięciu respondentów badania na zlecenie tego producenta przyznało bowiem, że to właśnie hałas jest jednym z najważniejszych powodów spadku ich koncentracji podczas pracy. Oprócz urządzeń warto też stosować materiały tłumiące w biurach czy też ustawiać w nich pionowe ścianki.

Wróćmy jednak do urządzeń, bo obecność ANC to jeszcze nie wszystko, na co warto zwracać uwagę przy wyborze słuchawek mających eliminować problem hałasu. Inne praktyczne dodatki to: funkcja niwelowania hałasu w mikrofonie (dzięki czemu rozmówca nie jest rozpraszany odgłosami z tła), procesor DSP (zapewniający naturalne i nieulegające deformacji brzmienie, pozwalające mniej wytężać słuch) czy też Sidetone (opcja zapewniająca słyszalność własnego głosu w słuchawkach).

Plantronics ANC hałas

„Skuteczna eliminacja hałasu, która kiedyś była przywilejem, dziś jest koniecznością biznesową” – zwraca uwagę Plantronics. – „Słuchawki z systemami eliminacji hałasu zmniejszają niechciany szum otoczenia. Dzięki temu możesz skoncentrować się na tym, co ważne. […] Należy przy tym pamiętać, że każdy styl pracy jest inny i zestawy słuchawkowe powinny być dostosowane do funkcji, jakie dany pracownik pełni w firmie”.

Źródło: Plantronics

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  corwin999
  5
  To nie jest artykuł sponsorowany tylko reklama.

  W artykule było być coś więcej poza bełkotem marketingowym.

  Nie oceniam słuchawek, firmy ani technologi opisanej ale tylko jakość treści a ta w większości jest przepisaniem informacji usłyszanych w filmiku ze strony producenta.
  • avatar
   rlistek
   -1
   Nie dzięki. Wolę przyzwoitą jakość dźwięku.