Gry

W Alien: Isolation nie trzeba będzie nikogo zabijać

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Grę da się ukończyć bez najmniejszego rozlewu krwi, czy w tym przypadku może raczej kwasu.

Alien: Isolation gra

Wprawdzie nie wydaje się, aby ulubioną rozrywką pacyfistów były gry, ale jeśli tak to z pewnością zainteresują się oni Alien: Isolation. Co wspólnego ma jednak brak przemocy z grą o Obcym, w której trup słać się powinien bardzo gęsto?

Przedstawiciele studia Creative Assembly już nie raz zapewniali, że Alien: Isolation nie powinno być utożsamiane z innymi grami o Ksenomorfach, ponieważ gracze otrzymają tutaj produkt zupełnie inny. Zamiast strzelanki spodziewać należy się bardziej survival horroru, w którym celem nie będzie wystrzelanie wszystkiego co się rusza, ale przetrwanie, które najlepiej osiągnąć pozostając w cieniu.

Gary Napper, główny projektant gry, wyjawił w ostatnim wywiadzie, że Alien: Isolation można będzie ukończyć bez zabicia kogokolwiek. Zapewne będzie wymagało to od graczy sporego sprytu, ale rozwiązanie takie pasuje do tego typu produkcji jak mało gdzie. Chyba niewielu byłoby bowiem w stanie stanąć oko w oko z Obcym, nawet mając na wyposażeniu potężne uzbrojenie.

"Możesz przejść przez całą grę bez zabijania kogokolwiek. To coś co było może nie tyle wyzwaniem, co naturalnym wyborem bohatera znajdującego się w przedstawionej tu sytuacji."

Przypominamy, iż Alien: Isolation zadebiutuje 7 października. Gra dostępna będzie w wersji na PC oraz konsole Xbox OnePlayStation 4, a także Xbox 360 i PlayStation 3.

Źródło: vg247

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  10
  Choć horrory omijam szerokim łukiem, muszę przyznać że takie podejście do tematu daje powiew oryginalności i świeżości. Ode mnie +

  Walka jako konieczność a za razem ostateczność gdyż związana z wielkim ryzykiem (z perspektywy członka załogi) będzie znacznie bardziej dramatyczna w takiej sytuacji.
  To co budzi emocje to próba przetrwania w takich warunkach.
  A hałasowanie bronią by wszyscy przeciwnicy z okolicy nas usłyszeli i zlokalizowali jest... ee.. no...
 • avatar
  wdowa94
  2
  Mam nadzieję, że będzie tutaj sporo elementów survivalu, a sama rozgrywka będzie nieliniowa... Ile razy można przechodzić jakiś trudny kawałek, przy którym wszystko dzieje się identycznie tak samo, a jeszcze gorzej jak są jakieś oskryptowane eventy...
 • avatar
  scoobydoo19911
  2
  fajnie że dali taką możliwość. zwykle albo nie da się nikogo zabić albo trzeba sobie wyżynać drogę do celu a tu swoboda.

  "Dla mnie bomba siostro"
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Dla mnie trochę szkoda, chciałbym żeby jednak była możliwość odpierania ataków a w ostateczności zabicia xenomorpha. Pozostawanie w cieniu jest ok ale coś na czarną godzinę bym chciał mieć. Idąc śladem Aliena 1. ograniczyłbym zestaw broni do:
  1. czujnika ruchu,
  2. klucza francuskiego/rurki (myślałem o łomie ale na tę grę i tak też wszyscy czekają:) stalowej
  3. Palnika przekształconego w mały miotacz.
  4. gaśnicy śniegowej, która z palnikiem stanowiłaby kombos rozgrzewająco- chłodzący.
  5. Spawarka plazmowa do zamykania drzwi
  6. Nitownica/gwoździarka pneumatyczna - ale taka nie za mocna raczej służąca do odstraszenia i trzymania na dystans niż zabijania.


  a to wszystko podane w taki sposób żeby jak w half-life trzeba było pokombinować z matką naturą.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  To nie jest zaskoczenie jak się od początku śledzi info o tej grze. Ale radzę malkontentom się wczytać w tekst, z którego jasno wynika, że można przejść bez zabijania, a nie że tylko taka opcja będzie.

  Spodziewam się czegoś z gameplayem na kształt Outlast. Jak tak będzie to bomba bo dla mnie to jedna z najbardziej klimatycznych i świeżych gier jakie wyszły w ostatnich latach. Czysta adrenalina gwarantowana, pieluchy znikną ze sklepów.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  No to kicha już mam postrzelane :( Jestem rozczarowany i to bardzo...
 • avatar
  Konto usunięte
  -12
  To w takie gry to ja nie gram. Lubie gdy jest duzo przemocy w grach, a krew teyska jak sok z soczystej pomaranczy!
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Czekam na ta gre :d
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  To co to za gra w której nikogo się nie zabija ;p
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Uuuuu i już mi się podoba;) Jak najbardziej podoba mi się takie rozwiązanie. Działanie z ukrycia. Starać się przetrwać. Bardzo interesujący sposób, że wcale nie trzeba będzie latać z bronią i strzelać do wszystkiego co się rusza...:) Zobaczymy jak mi to wyjdzie podczas gry;)