Płyty główne

AMD 760G - dyskretny prezent w segmencie Value

przeczytasz w 1 min.

Firma AMD wprowadziła właśnie do oferty nowy chipset dla płyt głównych. Jest to chip 760G, który współpracuje z podstawkami AM2 oraz AM2+. Co ciekawe, układ pojawił się na rynku bez żadnego rozgłosu, ale nie oznacza to jednak, że jest produktem słabym.

AMD 760G otrzymał obsługę technologii Hybrid CrossFire, dzięki czemu możemy wzmocnić zintegrowany układ graficzny za pomocą karty rozszerzeń. AMD 760G posiada zintegrowaną grafikę, również znacznie słabszą niż zintegrowany układ graficzny chipsetu 780G. Jego nazwa to HD 3000, gdzie GPU taktowane jest zegarem 350MHz, pozbawiony został akceleracji przetwarzania materiałów HD i Full HD.

Nie musimy jednak korzystać z zintegrowanej grafiki. Na płycie zainstalować możemy osobną kartę graficzną, dla której został przygotowany interfejs PCI Express 2.0. Jest także HyperTransport 3.0. Na płycie znajduje się mostek południowy SB710 - okrojona wersja mostka SB750. Nie ma obsługi macierzy dyskowych RAID.

Źródło: expreview.com

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  romisz
  0
  hmmm... "AMD 760G nie otrzymał obsługi technologii Hybrid CrossFireX"
  a z tabelki wynika że ma obsługę technologii Hybrid CrossFireX

  To w końcu ma czy nie ma?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   "Hybrid CrossFire, dzięki czemu możemy wzmocnić zintegrowany układ graficzny za pomocą karty rozszerzeń." Karty rozszerzeń? Nie zaś w miarę normalnej karty graficznej sygnowanej przez DAAMIT...?
   • avatar
    force
    0
    mhm sprawdzcie tylko jakie karty moga byc uzyte do hybri :D