Procesory

Znamy specyfikację 12 procesorów AMD Godavari - następców Kaveri

przeczytasz w 1 min.

Nowe układy zaoferują wyższe taktowania, co przełoży się na wyższą wydajność.

AMD Kaveri procesor

Znamy specyfikację wszystkich procesorów AMD APU Godavari, które zastąpią modele APU Kaveri. Czego zatem możemy się spodziewać?

Modele Godavari to tak naprawdę odświeżone jednostki Kaveri – nadal bazują one na rdzeniach Steamroller i grafice korzystającej z architektury GCN. Zwiększyły się natomiast taktowania, co pozytywnie wpłynie na wydajność (zwłaszcza zintegrowanej grafiki).

Producent planuje wydać modele A10-8850K, A10-8750, A8-8650, A8-8650K, A6-8550  ze zintegrowaną grafiką, a także modele Athlon X4 870K i Athlon X4 850 bez zintegrowanej grafiki. Wzorem poprzedniej serii, modele A8 i A10 mają 2 moduły/4 rdzenie i grafię Radeon R7, natomiast A6 i A4 już 1 moduł/2 rdzenie i słabszą grafikę Radeon R5. Dopisek „K” oznacza odblokowany mnożnik.

Oprócz tego pojawią się wersje do zastosowań biznesowych: A10 PRO-8850B, A10 PRO-8750B, A8 PRO-8650B, A6 PRO-8550B i A4 PRO-8350B - modele te wyróżniają się z 24-miesięcznym cyklem życia, 18-miesięcznym wsparciem programowym i funkcjami zarządzania opracowanymi na bazie otwartych standardów).

AMD APU Godavari - specyfikacja procesorów

Premiery nowych procesorów powinniśmy się spodziewać w drugim kwartale tego roku. Ceny poszczególnych modeli nie są znane, ale powinny być zbliżone do tych z modeli APU Kaveri.

Źródło: VR-Zone

Komentarze

50
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chudyzam
  12
  Banda debili jak zwykle komentuje "durne AMD życzymy im jak najgorzej!". Nie rozumiecie barany, że monopol intela oznacza Pentiumy za 600zł a i5 od 1500zł? Jak można być takimi intelektualnymi jamochłonami. Plankton nie użytkownicy, szkoda słów...

  Oczywiście słowa te kieruję do geniuszy, którzy piszą w tym stylu
  • avatar
   Konto usunięte
   8
   Wyższe zegary przy tym samym TDP oznacza progres.

   Większość komentujących zapomina że Intel od początku był i jest ponad 100 razy większą i bogatszą firmą od AMD a oczekujecie wyrównanej konkurencji.
   Fucking logic.
   • avatar
    entropic
    2
    Te procesory to jest przedluzenie zycia podstawki FM2+, poniewaz carrizo jest przeznaczone wylacznie na rynek mobilny a nie tak jak zapowiadano na poczatku takze desktopowy, wiec skoro zabrali potencjalna sciezke rozwojowa w postaci carrizo to dali taki refresh zeby 'cos bylo', nie jest to moze super posuniecie ale moim zdaniem potrzebne.
    • avatar
     studionti
     2
     Jestem wielkim fanem AMD, od AMD K62 233Mhz do dziś kupuję ich procesory. Niestety pakowanie prymitywnego układu graficznego do podstawki procesora uważam za idiotyzm. Z jednej strony zabiera on moc procesora (można by dodać kolejne rdzenie lub więcej pamięci cache) a z drugiej podraża jego koszt. Może mi ktoś wyjaśni po co mi ta namiastka karty graficznej w desktopie, który ma na pokładzie np.: GTX 650Ti?
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Dalej czekam na nowe Radeony, a oni bublami się zajmują zamiast za poważne rzeczy się zabrać.
      • avatar
       mbe13
       1
       Nikt nie zauważył że jednak zegary mimo wszystko są niższe niż. W obecnych kaveri. Athlon 870k ma zegar w turbo jak 860k bazowy. Mam wrażenie że może będzie to Mix kaveri z carrizo.
       • avatar
        LGA2011
        0
        szykuje się przełom w wydajności procesorów x86...
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ale tutaj cenzura... Zablokujcie w ogóle możliwość komentowania, jeśli was coś boli.
         • avatar
          Konto usunięte
          -7
          No super... Krzyk technologii... 2 rdzeniowe procesory jako nowość na rynku! AMD gnie dając Intelowi monopol do ręki za darmo!!
          • avatar
           Konto usunięte
           -16
           Wstyd takie coś produkować w 2015r.
           W dodatku po jakiego diabła wkładać grafikę, która z jednej strony zajmuje większość układu, a z drugiej do grania się nie nadaje (to również tyczy się Intela).
           No jeszcze w laptopach, gdzie króluje wciąż 1366x768, to może. Ale, kto dziś kupuje do PC monitor nie min FHD. W jakiej nowej grze opartej na D3D, sprawdzi się taka zintegrowana grafika? Przecież jak dziś kupuje komputer, to chciałbym aby chociaż te 2 lata obsłużył każdą grę w natywnej rozdzielczości monitora który kupuję.
           Lepiej dali by w APU, podstawową grafikę pozwalającą wyświetlać pulpit i max nowoczesne wsparcie dla kodeków Audio Wideo, czyli na dzień dzisiejszy HEVC/V9.
           Youtube już zaczął masowo przerzucać wszystko na V9.
           I co napiszą do tego APU w sterach programowe wsparcie, gdzie GPU będzie grzało cały procek i wentylator będzie hulał.
           • avatar
            BILI82
            -26
            No i jak tu sie nie smiac z AMD :)
            • avatar
             jkbrenna
             0
             ale w koncu co sie tam zmienilo, mieli szanse 3 lata temu z tymi APU cos zrobic, ale ja sobie zjedli ...licze tylko, ze w koncu 8 rdzeniowe z konsol do mobilnych przeniosa i tyle...