Monitory

AMD FreeSync częścią standardu DisplayPort 1.2a

przeczytasz w 1 min.

Nowe rozwiązanie pozwoli wyeliminować problem zacinania i opóźnień w wyświetlaniu obrazu.

AMD FreeSync DisplayPort

Podczas targów CES 2014 odbyła się pierwsza demonstracja technologii AMD FreeSync, która pozwala kontrolować czas między generowaniem klatek (VBlank) i w efekcie eliminuje problem „rwań”, zacięć i opóźnień w wyświetlaniu obrazu. Dzięki otwartej licencji, ma ona szansę stać się znacznie popularniejsza od konkurencyjnego rozwiązania Nvidia G-Sync.

Francuskie źródła donoszą, że technologia FreeSync została przyjęta przez konsorcjum VESA (Video Electronics Standards Association) jako część powstającego interfejsu DisplayPort 1.2a. Warto jednak zaznaczyć, że będzie to tylko część nowego standardu i to producenci monitorów będą decydować o jej implementacji w swoich urządzeniach.

Biorąc pod uwagę możliwość bezpłatnego stosowania, rozwiązanie to może znaleźć znacznie więcej zwolenników niż G-Sync (wymagające opłacenia licencji). Na pierwsze modele obsługujące FreeSync najprawdopodobniej przyjdzie nam poczekać do końca bieżącego roku.

Źródło: Hardware, Sweclockers

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wolnyfull
  27
  Pomyśleć ze coś co powinno być standardem Nividia chce za to niezłe pieniądze.
  • avatar
   Konto usunięte
   18
   Jak będzie działać to gratulacje dla AMD :D
   • avatar
    Dragonik
    14
    No cóż widać Nievida ciągle chce pieniędzy za wszystko co zrobią
    • avatar
     szynszyl1337
     8
     Nvidia kiedyś była firmą produkującą mało awaryjne akceleratory i sterowniki do nich a teraz gdy AMD w tej dziedzinie się poprawiło w dodatku oferuje podobną wydajność w niższej cenie (nie zawsze ale zazwyczaj) to AMD w ciągu ostatnich lat bardzo dużo zyskało w oczach konsumentów i wszystko robi aby to się nie zmieniło w przeciwieństwie do zielonych, jedną wadą jest brak sensownych procesorów z serii FX