Procesory

AMD Llano - nieoficjalne testy wydajności

przeczytasz w 2 min.

Odszukaliśmy i prezentujemy nieoficjalne testy wydajności 4-rdzeniowego procesora AMD Llano, według których osiąga on wyniki zbliżone do 3- lub 4-rdzeniowego procesora Athlon i kart Radeon z serii HD 5500.

Do premiery procesorów AMD Bulldozer i Llano został mniej niż miesiąc, a tymczasem część z zagranicznych redakcji testuje już owe procesory. Czy zatem, któryś z redaktorów podzieli się z nami wynikami osiągniętymi przez układy? Nie wiadomo, ale tuż po nie zapowiadających nic dobrego testach Bulldozerów, do sieci trafiły wyniki wydajności 4-rdzeniowego układu Llano. Warto jednak zaznaczyć, iż są to nieoficjalne informacje, a więc takie, które mogły zostać sfałszowane.

Niestety nie wiadomo dokładnie z jakim modelem mamy do czynienia - jedyne co jest pewne, to jego taktowanie na poziomie 2,4 GHz. Testy wydajności przeprowadzono pod obsługą systemu operacyjnego Windows 7, a wykonano je programem 3DMark 2006 w trybie domyślnym oraz Performance, 3DMark Vantage High i Extreme. O platformie testowej można powiedzieć niewiele – wiadomo jedynie, że oprócz procesora składały się na nią 3 GB pamięci RAM.

 

AMD Llano - wyniki wydajności w 3DMark 2006
 

W pierwszym z benchmarków, układ uzyskał 6098 punktów ogólnych, 3346 punktów CPU Score oraz odpowiednio 2089 i 2566 punktów SM 2.0 Score i HDR/SM3.0 Score. Wynik samego procesora można porównać do 3-rdzeniowego Athlona X3 440, natomiast wydajność zintegrowanego układu graficznego do Radeona HD 5550.

 

AMD Llano - wyniki wydajności w 3DMark Vantage (Performance)

 

AMD Llano - wyniki wydajności w 3DMark Vantage (High)   AMD Llano - wyniki wydajności w 3DMark Vantage (Extreme)

Jeżeli chodzi o nowszy benchmark – 3DMark Vantage – to AMD Llano w trybie Performance może pochwalić się wynikiem 3460 punktów ogólnych, 8017 punktów CPU Score i 2908 punktów GPU Score. Podczas testów trybie High, układ osiąga on odpowiednio 2146 punktów, 8106 punktów i 2908 punktów, natomiast w Extreme 1376 punktów, 7952 punktów i 1318 punktów. Rezultaty te są bliskie procesorowi AMD Athlon II X3 445 lub Athlon II X4 630 wraz z kartą graficzną Radeon HD 5550 lub HD 5570.

 Teoretycznie więc wszystko jest w normie, bowiem wydajność procesora porównywalna jest z 3- lub 4-rdzeniowymi układami AMD o nieco wyższym taktowaniu. Osiągi systemu graficznego są podobne do uzyskanych przez zewnętrzne karty Radeon, wyposażone w procesory graficzne mające 320 – 400 procesorów strumieniowych. Zintegrowany układ graficzny wydajniejszych układów Llano, także ma mieć tyle procesorów strumieniowych. AMD chwali się jednak, że jego układy APU charakteryzować się będą współczynnikiem TDP na poziomie 25 W, 35 W lub 45 W, a więc zdecydowanie niższym niż dotychczasowy procesor i karta graficzna razem wzięte.

 

Więcej o procesorachAMDLlano:

 

źródło: NordicHardware.se, TechPowerUp.com

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lightning
  0
  Te wyniki tak łatwo fałszować, że nie ma się co nad nimi zastanawiać.
  • avatar
   Stork
   0
   Regist, mogles dac odnosniki do screenow, tak to nic nie widac :(
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    3GB pamieci? To chyba chodzi jednokanalowo? Jesli tak to wyniki jak najbardziej zadowalajace...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Czekamy safuse na twój kolejny błyskotliwy komentarz , tak wiem że Nividia robi lepsze procesory
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ja takie wyniki jak i te buldożerów traktuję z dystansem. Do premiery i na oficjalne testy mi się nie śpieszy, choćby wyniki miały być gorsze...
      • avatar
       frozen
       0
       Do budżetowego notebooka - jak znalazł! Fajnie, że AMD postawiło na zwiększenie wydajności układu graficznego "zaniedbując" nieco wydajność procesora (względem Sandy Bridge) ale ten ruch im się opłaci! Dlaczego? Ano dlatego, że do komfortowej pracy biurowej/przeglądania internetu/filmu HD wystarczy coś pokroju Bobcat'a (Llano będzie zatem mieć spoooro zapasu) - konkurencyjne mobilne i3/i5 to swoisty przerost formy nad treścią, oferują wydajność której nie spożytkuje przeciętny Kowalski a skoro nie widać różnicy to po co dopłacać? Gracze także wybiorą tańszą i bardziej wydajną w grach konstrukcję - AMD Llano - gdzie mocniejszy układ graficzny da większego kopa w grach niż duża moc obliczeniowa Sandy Bridge + słaby HD Graphics 3000.
       ~6000pkt w 3dmark 06 podpowiada, że będzie można odpalić wszystkie stare gierki na średnich/wysokich detalach lub nowości na low w rozdz 1366x768 - czego chcieć więcej skoro dodatkowo cena powinna być sporo niższa niż u konkurencji?
       Moim zdaniem tutaj AMD powinno spodziewać się największych zysków ze sprzedaży bo przecieki dot. Bulldozerów nie napawają optymizmem... tak czy siak 3mam kciuki :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Zaklinanie rzeczywistości przez fanatyków AMD. To jak modlitwa frustratów o deszcz na pustyni. Co gorsza niektórzy twierdzą, że pada... A JA ZA PRAWDĘ POWIADAM WAM! TO FATAMORGANA!
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         jak tak to ma wyglądać to amd dalej będzie tracić rynek, nie no kur** miało byc lepiej..
         • avatar
          pwoznicki
          0
          Czy osoba pisząca ten artykuł przyjrzała się tym screenom? Taktowanie procesora nie 2,8 ale 2,4. Wstyd!!! Nawet nie potraficie odczytać danych z gotowca. Gratuluję.
          • avatar
           pomidor
           0
           Skąd wiadomo że już testują Bulldozera i Liano ? Wątpię w to, dostają do testu najdalej tydzień albo i mniej przed premierą.
           A ten Liano to tylko do słabszych notebooków się nadaje. W mocniejszych siedzi SB i osobny GPU, który używany jest tylko w przypadku wymagającej grafiki 3d (czyli gier). Zaś normalnie używana jest integra z SB. Dzięki temu pobór prądu jest pewnie mniejszy niż w tym Liano.
           • avatar
            Stork
            0
            Swoja droga troche lipa - 4 jajka 3300pkt O.o
            Moj start C2D [email protected],3Ghz robil 2900pkt!
            Słabiutko, do tego porównania dodam, u mnie w lapku i3 2,4Ghz robi niecałe 3pkt, a ma 2 jajka z tym, że 4 Wątki..
            • avatar
             Stork
             0
             3k* xD
             • avatar
              Stork
              0
              Będzie z dużej chmury mały deszcz..