Procesory

Nowe procesory AMD Ryzen 3000 już w naszym rankingu CPU

przeczytasz w 1 min.

Ranking procesorów ułatwi porównywanie ze sobą układów Intela i AMD. W najnowszej aktualizacji dodaliśmy dwa ostatnio przetestowane modele AMD Ryzen.

Nowe procesory AMD Ryzen spotkały się ze świetnym odbiorem branżowych mediów i mają szansę jeszcze bardziej zamieszać na rynku komputerów PC. Przetestowane przez nas modele: Ryzen 7 3700X i Ryzen 9 3900X są już dostępne w naszym rankingu procesorów.

Ranking procesorów powstał z myślą o tych użytkownikach serwisu, którzy chcą szybko znaleźć specyfikację danego modelu lub porównać ze sobą dwa dowolne układy – zarówno pod względem wydajności, jak i innych parametrów. Najciekawsze porównania zebraliśmy w dziale Gorące Pojedynki.

AMD Ryzen 7 3700X vs AMD Ryzen 9 3900X

W najnowszej aktualizacji dodaliśmy dwa najciekawsze modele z nowej generacji Ryzenów – 8-rdzeniowy/16-wątkowy model Ryzen 7 3700X i 12-rdzeniowy/24-wątkowy model Ryzen 9 3900X. Jak wypadły nowe jednostki na tle konkurencyjnych układów Intela? Zerknijcie do porównania np. z Core i7 9700KCore i9 9900K (zainteresowanych szczegółami odsyłamy do naszej recenzji).

Nowa generacja procesorów AMD może jeszcze bardziej namieszać na rynku, ale na topowy model – 16-rdzeniowy/32-wątkowy Ryzen 9 3950X będziemy musieli poczekać do września. Wiemy jednak, że Intel nie zamierza spoczywać na laurach i już przygotowuje się do wydania kolejnej generacji topowych modeli Core X. Wychodzi więc na to, że koniec roku też może być ciekawy.

Źródło: inf. własna

Warto zobaczyć również:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  krzemien95
  15
  Wybaczcie za offtop, ale jak zmienić (jeśli w ogóle się da) wygląd witryny na ten stary? Aktualny jest okropny i mało przejrzysty na pc...
  • avatar
   SirMichael
   6
   dlaczego benchmark ma całkowicie nieczytelny układ strony? Beznadzieja.
   • avatar
    Marucins
    4
    Ten ranking potrzebuje aktualizacji wyników dla starszych modeli.
    Np. mając swojego 4790K chciałbym zobaczyć jak wygląda w konfrontacji z 3900X. I co zobaczę?
    Suche liczby ze specyfikacji :(
    Lipa
    • avatar
     kitamo
     2
     a 5700/XT beda w komparatorze ?