Gry

Ancestors - średniowieczny RTS na ostro

przeczytasz w 1 min.

Twórcy Hatred i IS Defense powracają z nowym projektem. Ancestors to strategia czasu rzeczywistego, która przeniesie nas do Średniowiecza.

O gliwiczanach z ekipy Destructive Creations usłyszeliśmy po raz pierwszy dwa lata temu, kiedy zapowiedziano Hatred – niezwykle brutalną strzelaninę, do której premiery wielu nie chciało dopuścić. Rok później otrzymaliśmy kolejny kontrowersyjny tytuł, IS Defense, tym razem poświęcony walce NATO z Państwem Islamskim. Teraz studio powraca z kolejnym projektem. I choć w Ancestors ani nie wcielimy się w psychopatę, ani też z psychopatami nie będziemy walczyć, to nie liczcie na to, że będzie mniej brutalnie.

Ancestors jest pod wieloma względami inną grą niż dwie poprzednie propozycje Destructive Creations. Przede wszystkim nie jest to strzelanina, lecz strategia czasu rzeczywistego. Przez większość czasu wydarzenia będziemy obserwować z góry, ale będzie można również spojrzeć na walkę „od środka” (wiecie, żeby dojrzeć nieco krwi i rzucić okiem na agonię oponentów). 

Ancestors konie

Druga istotna różnica polega na tym, że tym razem zostaniemy przeniesieni do przeszłości. Akcja gry Ancestors została mianowicie osadzona w Średniowieczu. Twórcy przygotowują dla nas podobno obszerną kampanię, w której poznamy losy czterech nacji: Wikingów, Anglosasów, Germanów i Słowian. 

Ancestors zima

Jednostki i podejście do walki poszczególnych nacji mają być całkiem wiernie odtworzone, co pozwoli wykazać się graczom zmysłem taktycznym i umiejętnościami przywódczymi (tym bardziej że znaczenie będą miały: ukształtowanie terenu, doświadczenie i morale). 

Ancestors mury

W grze – która oprócz kampanii zaoferuje jeszcze tryb wieloosobowy – będziemy zarządzać zasobami, budować bazy i walczyć na dużych polach bitew. Wszystko to zaś – jak obiecują twórcy – w przyjemnej dla oka i ucha oprawie audiowizualnej. 

Ancestors RTS

Pierwszy zwiastun stanowi przedsmak tego, co nas czeka, dajcie więc znać w komentarzach, jakie jest wasze nastawienie na ten tytuł. Na koniec dodajmy jeszcze tylko, że Ancestors zmierza na PC i Xbox One.

Źródło: 1C Company

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Słitaśne selfi z ronsi
  -6
  Dobry RTS to byl Kozacy i Earth 2150.

  Ciekawe ile Microsoft dolozyl sie do tej gry, ze nie wychodzi na PS4?
  • avatar
   SirMichael
   0
   ciekawe co z tego wyjdzie. Czekam na gameplay.