Ciekawostki

Android czy iOS? Odpowiedź Google jest szokująca

przeczytasz w 2 min.

Który system operacyjny jest lepszy: iOS czy Android? Na ten temat wypowiedziała się sztuczna inteligencja Google. Odpowiedź jest co najmniej zaskakująca.

Wydawać się może, że naturalną odpowiedzią sztucznej inteligencji Google Bard o to, jaki jest najlepszy system operacyjny, będzie wskazanie Androida. W praktyce jednak nie jest to takie oczywiste i jak zauważył jeden z użytkowników Twittera (@junaidxabd), na którego wpis powołuje się portal Android Police – Google wybiera rozwiązanie Apple.

Google woli iOS od Androida – sztuczna inteligencja nie ma wątpliwości

Zdobycie ogromnej popularności na całym świecie modele AI mogą zawdzięczać przede wszystkim ChatowiGPT. Inteligentny chatbot z dużą dokładnością odpowiada nawet na skomplikowane pytania, które nurtują użytkowników. Choć nie jest to rozwiązanie doskonałe, AI coraz śmielej wkrada się w codzienne życie wielu z nas i usprawnia pracę, naukę etc.

Czy zatem AI może pomóc w rozstrzygnięciu sporu dotyczącego tego, który mobilny system operacyjny jest najlepszy? Może, ale odpowiedź bynajmniej nie spodoba się twórcom Google Bard, który wskazuje iOS od Apple jako rozwiązanie lepsze od google’owskiego Androida.

Czym Bard argumentuje swój wybór? W odpowiedzi wymienia szereg wad i zalet obu systemów. I tak iOS wygrywa z Androidem z uwagi na prostotę i łatwość obsługi oprogramowania, w którym wszystko jest ułożone w logiczny sposób i łatwe do znalezienia. iOS ma zdaniem Barda przewagę w kontekście prywatności danych użytkownika, bo – jak zauważa AI – “iOS jest znany z bezpieczeństwa”.

Dla porównania, zapytany o to, który system preferuje ChatGPT, model odpowiada, że “nie ma osobistych preferencji, ponieważ nie używa urządzeń mobilnych”. Zainteresowanemu tematem użytkownikowi sugeruje zapoznanie się z najważniejszymi funkcjami obu programów w celu identyfikacji ich wad i zalet.

Komentujący wątek użytkownika @junaidxabd zwracają jednak uwagę, że odpowiedź Google Bard zależy od sposobu, w jaki zostanie zadane pytanie. AI odpowie, że woli Androida, jeśli zapytasz, czy woli “Androida czy iOS”. Odwrócenie kolejności (“iOS czy Android”) sprawia, że model sztucznej inteligencji wskazuje na przewagę systemu Apple. Nie jest jednak regułą, że chatbot za każdym razem wskazuje pierwszą opcję jako lepszą – to potwierdza pytanie o inne rozwiązania (np. technologie ekranów w smartfonach).

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  1
  Trza mieć jaja, żeby przyznać się do tego iż konkurencja robi coś lepiej. Kiedyś andek też będzie działał płynniej. Chociaż mogę tej przyszłości już nie doświadczyć :P
  ps.może i android jest słabszy ale za to bardziej uniwersalny
  • avatar
   mun66
   -3
   Dlaczego szokująca? Przecież to prawda. Choć łatwość obsługi to raczej domena androida.
   Ja moim rodzicom kupuję androidy - to prymitywy system dla seniorów.
   iOS ma dużo więcej funkcji, ma wiele możliwości automatyzacji i programowania dostępnych dla użytkowników z poziomu systemu. jest kierowany dla bardziej zaawansowanego technicznie użytkownika.
   • avatar
    Veritatis
    0
    Android bije na głowę zamknięty system od Apple.
    https://www.youtube.com/watch?v=t7RBKXtDmws
    • avatar
     piomiq
     0
     Odpowiedź nie jest szokująca, tylko tak autorowi się wydaje, albo najprawdopodobniej zastosował tzw. "click bajt".
     • avatar
      MokryN
      0
      Po latach przeszedłem na iOS, po prostu działa. Szybko, płynnie itd.

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login