Systemy operacyjne

Android L umożliwi stworzenie wielu profili na smartfonie

przeczytasz w 1 min.

Dzięki temu można będzie wyłączyć niektóre funkcje, ograniczyć dostęp do wybranych aplikacji i bez większych obaw oddać smartfona chociażby dziecku.

Android L system profile

Zapowiedź systemu Android L już za nami, ale na oficjalną premierę jeszcze czekamy. W związku z tym, nowa wersja platformy Google ma przed nami sporo tajemnic. Wedle najnowszych doniesień do listy nowości dopisać trzeba jednak jeszcze przynajmniej jeden punkt.

Jeden z przedstawicieli ekipy zajmującej się przygotowywaniem systemu zdradził, iż Android L umożliwi stworzenie wielu profili. Dzięki temu można będzie wyłączyć niektóre funkcje, ograniczyć dostęp do wybranych aplikacji i bez większych obaw oddać smartfona chociażby dziecku.

"Zespół do spraw rozwoju wdraża tę funkcję, ale będzie ona dostępna dopiero w ramach kolejnej kompilacji publicznej."

Stwierdzenie nie jest może jednoznaczne, ale kolejną udostępnioną publicznie wersją systemu z logo zielonego robota będzie właśnie Android L.

Warto dodać też, że sama idea nie jest nowa, ponieważ przyniósł ją już Android 4.2 Jelly Bean. Problem w tym, że z rozwiązania tego korzystać mogą do tej pory jedynie właściciele tabletów. Wkrótce pojawić ma się ono również na smartfonach.

Źródło: androidauthority, droid-life

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  16
  Postawić minusa i zapomnieć.
  • avatar
   AmigaPPC
   5
   Czyli L będzie miał coś co CM ma od dawna.
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Wy trochę źle pojmujecie pojęcie profilu z nokii, który to dźwiękiem dzwonka i wibracjami a profilem użytkownika. Autor podkreślił to wyraźnie i tu zaprezentuję wam cytat:
    "Dzięki temu można będzie wyłączyć niektóre funkcje, ograniczyć dostęp do wybranych aplikacji i bez większych obaw oddać smartfona chociażby dziecku."
    Jeszcze nie spotkałem się z telefonem który miałby możliwość tworzenia kont użytkownika (profili).
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Nareszcie, będzie można oddać tablet w ręce rodziców bez obawy ze coś znajdą :D .
     • avatar
      malloth
      1
      Wprowadzają coś co było od dawna (jak autor wspomina od 4.2) i dało się aktywować na zrootowanym smartfonie poprzez komendę "setprop fw.max_users ". Po prostu zmienią domyślną wartość tej właściwości i użytkownicy smartfonów będą mieć dostęp do profili - podobnie jak ich koledzy używający tabletów. Co za dno! To jest tylko zła wola twórców, że nie udostępnili wszystkim tej funkcji dużo wcześniej.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       To on nie miał profili? Czysty android jest masakrycznie wybrakowany. Google niezwykle topornie wprowadza zmiany, a system wciąż nie jest nawet porządnie zoptymalizowany. Ktoś powie, że przecież działa płynnie. Owszem, ale na mocnych 4-rdzeniowych procesorach i co najmniej 1 GB ram. W codziennym użytkowaniu może tego nie widać, ale pokazuje to, że spora część mocy telefonu jest marnowana na system i niepotrzebnie zużywa energię.
       • avatar
        Konto usunięte
        -26
        O! Cos dla mnie. Teraz bede mogla miec ukryte konto przed chlopakiem, zebym mogla bezpiecznie umawiac sie na randki z innymi facetami ;)
        • avatar
         BARTOL48
         0
         Jak ktoś ma telefon na spółkę z kolegą to profile się przydadzą.