Telefony

Apple sprzedało milion iPhone'ów 3GS

przeczytasz w 1 min.

Jak dotąd Apple sprzedało już milion najnowszych iPhone'ów 3GS. Taki wynik przekracza prognozy analityków rynkowych.

We wszystkich 8 krajach, gdzie Apple wprowadziło do sprzedaży iPhone'y 3GS, klienci kupili już ponad milion sztuk. Wynik ten jest równy liczbie uzyskanej w lipcu ubiegłego roku, kiedy do sprzedaży trafił iPhone 3G.

Firma wyjawiła ponadto, że 6 mln osób pobrało do swoich iPhone'ów i iPodów Touch oprogramowanie iPhone 3.0, które wprowadza nowe funkcje do tych urządzeń, m.in. możliwość kopiowania/wklejania.

- Klienci głosują, a iPhone'y wygrywają - powiedział Steve Jobs, CEO Apple. - Z ponad 50 000 dostępnymi aplikacjami w rewolucyjnym sklepie App Store, pozycja iPhone'a jest silniejsza niż kiedykolwiek - dodał.

Nowy iPhone 3GS jest szybszy niż poprzednik (wersja 3G), oferuje też cyfrowy moduł fotograficzny o rozdzielczości 3 mln pikseli z funkcją nagrywania wideo, cyfrowy kompas, czy też więcej pamięci na dane.

Analitycy przewidywali, że iPhone 3GS nie będzie tak popularny wśród klientów Apple, jak iPhone 3G. Informowano też, że najnowszy smartphone Apple'a to bardziej ewolucja niż rewolucja, jeśli chodzi o serię tych telefonów. Co więcej, wielu klientów ciągle jest związanych umową z popularnym operatorem O2 - wynika z niej, że przez czas trwania umowy nie mogą wymienić iPhone'ów 3G na inny telefon, nawet jeśli byłoby to uaktualnienie do iPhone'a 3GS.

Według analityków ok. 56 proc. konsumentów nabywających iPhone'a 3GS to klienci Apple, którzy korzystali dotąd z innego iPhone'a i teraz chcą wymienić go na lepszą, bardziej funkcjonalną wersję.

Źródło: Inf. własna

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  naviretlav
  0
  Przydał by sie konkurs na benchmarku z taką nagrodą :P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   mam iPhone 3G i stwierdzam ze nie warto by mi robic upgrade ZA WIECEJ niz 100f - a tel powinien byc warty nie wiecej niz 400f (+-50f wiecej niz 3G) w pay and go z simlock do O2.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja właśnie wróciłem ze swoim, a że nie miałem wcześniej żadnego, to wybrałem właśnie 3Gs 16GB. Simlock aż tak nie boli, gdyż na dniach ma się pojawić ultrasn0w. Co do ceny - telefon mam za friko na abonamencie Ł73/miesiąc i głównie z tego powodu wziąłem 3Gs.
    • avatar
     suntzu
     0
     Taka mała ciekawosta Iphone 3g i 3gs mają ten sam CPu tylko w 3g odkręcili go o 200mhz:P