Mobile

Konferencja Apple WWDC 2014 za nami

przeczytasz w 2 min.

Jakie nowości zaprezentowano?

Apple WWDC 2014

Kilka dni temu zapowiadaliśmy konferencję Apple WWDC 2014. Jesteśmy już po tym wydarzeniu i dlatego też czujemy się zobowiązani do tego, by przedstawić Wam najważniejsze informacje.

Jeśli śledziliście relację z konferencji to gratulujemy wytrwałości. Powiedzieć i napisać można wszystko, ale nie to, że Apple poświęciło omawianemu wydarzeniu mało czasu. Na scenie co chwilę pojawiali się inni przedstawiciele giganta z Cupertino i opowiadali o kolejnych produktach Apple.

W głównej mierze mówić należy o udoskonaleniach znanych już usług, chociaż nie trzeba uznawać tego za minus. Wydaje się, że kilka zmian może wielu użytkownikom bardzo się spodobać.

Z wartych odnotowania kwestii na pierwszy ogień poszedł iCloud Drive. Po pierwsze zapowiedziano usprawnione działanie na "różnych platformach sprzętowych" (w głównej mierze mowa naturalnie o Windows). Pod drugie, wszystkie treści dostępne będą z poziomu Findera.

iCloud Drive

Wspomnieć należy również o AirDrop, który od teraz działać będzie pomiędzy iOS i Mac. Można będzie podobno wygodnie przełączać się pomiędzy urządzeniami i w czasie rzeczywistym pracować na swoich dokumentach.

AirDrop

Najbardziej wyczekiwaną zapowiedzią był jednak iOS 8. Zanim go zaprezentowano zdecydowano się nieco zadrwić z konkurencji. Tradycyjnie pojawiły się przechwałki i kolejne dane dotyczące imponującej sprzedaży urządzeń z iOS (już ponad 800 milionów), a jednocześnie oberwało się platformie Android.

Apple wspomniało o bardzo wolno przebiegającym procesie aktualizacji (mniej niż 1/10 urządzeń pracuje pod kontrolą KitKata) oraz o dużej liczbie szkodliwego oprogramowania.

Systemy

Jakie nowości przyniesie iOS 8. Pomijamy w tym miejscu kwestie dotyczące deweloperów, ponieważ dla użytkownika końcowego tak naprawdę nie są one szczególnie istotne. Z uwagi na to, że otrzymali oni nowy język oprogramowania i kilka innych ciekawych usprawnień przełoży się to jednak na to, co zobaczymy w smartfonach i tabletach z nową platformą.

iOS 8

Najważniejsze nowości związane z iOS8:

 • drobna zmiana wyglądu
 • poprawiona wydajność
 • usprawnienia w sklepie App Store obejmujące chociażby możliwość zakupu kilku aplikacji za jednym razem
 • pojawią się widgety
 • usprawniona klawiatura
 • bardziej zaawansowane możliwości szybkiej edycji zdjęć
 • nowe języki obsługiwane przez asystenta Siri
 • aplikacja TestFlight
 • aplikacja HealthKit

Nowa wersja systemu pojawi się na smartfonach od iPhone 4S wzwyż oraz tabletach iPAd 2 i nowszych. Data premiery nie została jeszcze ujawniona.

Źródło: theverge, dhanushparekh.deviantart

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Antiax
  9
  Poprawki błędów, dodanie kilku aplikacji - średnio przydatnych, reszta to pomysły wcześniej zrealizowane w Androidzie. Apple, gdzie ta innowacyjność ?
  • avatar
   klosz007
   6
   To powinien być iOS 7.2 a nie 8.
   • avatar
    deel77
    3
    Jak dla mnie - to już nie wygląda jak rozwój, a jak początek stagnacji. Od najbogatszej firmy spodziewałem się więcej nowości. W kolejnej wersji iOSa dodadzą aplikację dla plantatorów truskawek a w OSX zablokują na dobre możliwość instalowania aplikacji z poza istore.
    • avatar
     daker836
     3
     iphone dostanie ios8 to tak jakby samsung galaxy s2 dostał nie istniejacego jeszcze androida 4.5 albo 5.0;D
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      Jestem zaskoczony, że 4S dostanie aktualizację. Prawdopodobnie jest to ostatnia, ale i tak nieźle. Konkurencja pod tym względem wygląda biednie.

      Atuty Androida znikają coraz bardziej.
      • avatar
       kakagonzalez
       1
       iphone 4s, który wyszedł na rynek 32 miesiące temu dostaje najnowszy iOS, ale 24-o miesięczny samsung sIII już nie.
       Shame you, Samsung. Shame you, Android.
       • avatar
        Kubuś73
        -1
        IOS ŁAPKA W GÓRE ANDROIDOBIEDA ŁAPKA W DÓŁ
        • avatar
         Adixxx
         -1
         Hejt na Apple. Uczulenie się wdaje, pierwsze objawy to: piana z ust, ból dupy, krytyka.
         Apple pokazało wyjątkowo dużo. Wiele pozytywnych zmian w obu systemach.
         • avatar
          Glock
          0
          Problem aktualizacji Androida bierzę się z faktu,że aby ją przeprowadzić potrzeby przejść przez producenta telefonu przez certfikacje google i na koniec przez operatora komórkowego. Nexus pominął ostatnie dwa problemy, bo nie można ich brandować a google i producent to to samo.
          Apple ma taką samą ścierzkę jak Nexus, dlatego ma łatwiej. Otwartość Androida w przypadku aktualizacji jest jego wadą.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Obiektywnie patrząc to jedyną nową nie ukradzioną funkcją jest lista częstych kontaktów po podwójnym naciśnięciu home button. Reszta to bezczelna kopia androida, niektórych funkcji touchwiza, swiftkey i klawiatury samsunga.
           • avatar
            Tyskie89
            0
            Analitycy tak zwani przewidywali ze ios nie bedzie na ipada a tutaj buba bo jest... Tyle warte sa opinie eksperow. Jestę ekspertę