Klawiatury

Asus Eee Keyboard – komputer w klawiaturze dostępny od czerwca

Michał Papuga | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Michał Papuga
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Asus logoInnowacyjny produkt firmy Asus – Eee Keyboard to kompletna jednostka komputerowa zintegrowana w pełnowymiarowej klawiaturze. O niezwyklej klawiaturze Asusa mogliście usłyszeć na styczniowych targach CES, jednak wtedy do końca nie było wiadomo co i w jakiej cenie znajdziemy w "klawiaturze". Podczas trwających targów CeBIT, szef firmy Asus - Jonney Shih udzielił oficjalnych informacji o specyfikacji Eee Keyboard.

Według zapowiedzi nettop pojawi się w dwóch wersjach: pierwsza (tańsza) będzie wyposażona w zwykłe wyjście HDMI a druga w nowe bezprzewodowe HDMI. Tajemnica bezprzewodowego HDMI tkwi w technologii HDMI over UWB (ultrawideband), która charakteryzuje się prędkością przesyłania danych do 2 Gb/s na odległość do 10 metrów. W obu wersjach znajdziemy: procesor Intel Atom 1.6 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności od 16 do 32 GB. Oprócz wspominanego HDMI, komputer możemy podłączyć przez standardowe wyjście analogowe. Urządzenie z siecią będzie się łączyło przez interfejs Wi-Fi 802.11b/g/nBluetooth 2.0.
W miejscu klawiszy numerycznych umieszczono 5-calowy ekran LCD o rozdzielczości 800x480 punktów, który po włączeniu urządzenia oddaje do dyspozycji użytkownika funkcje sterowane dotykiem. Klawiatura waży 1,1 kg.

Asus Eee Keyboard
Asus Eee Keyboard - komputer zintegrowany w klawiaturze

Urządzenie na tegorocznych targach CeBIT zdobyło pierwsze miejsce i nagrodę PREVIEW AWARD CEBIT 2009. Nagrody przyznano na podstawie głosów od dziennikarzy z ponad 300 niemieckich mediów.
Według zapowiedzi Jonney Shiha, w ofercie rynkowej firmy Eee Keyboard możemy spodziewać się na przełomie maja i czerwca tego roku.

Model ze zwykłym wyjściem HDMI został wyceniony na ok. 400 dolarów, podczas gdy wersja z bezprzewodowym interfejsem kosztować może nawet 600 dolarów.

Zobacz także:

 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Fajny gadżet, tylko będzie go się dziwnie obsługiwało bez podłączonego monitora/TV...
 • avatar
  Konto usunięte
  Nieciekawie jak sie zaleje klawiatura :P
 • avatar
  Dragon
  Nie ma to jak naśladowanie poczciwej Amigi :P
 • avatar
  Konto usunięte
  No faktycznie wielka innowacja. 20 lat temu było - Synclair Spectrum, Atari ST i kupa podobnych...
 • avatar
  assistant
  ogółem to nic innego jak "większy" netobook bez ekranu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Klawiatura zapewne jest zabezpieczona jak w mojej Toshibie. Kiedy mi kapło na klawiaturę trochę drinka to płyta poszła i kosztowało mnie to 1000 zł. A co do jego oryginalności, to nie ma to jak odgrzewane kotlety:)