Smartfony

Asus ZenFone 5 Lite z wyświetlaczem 18:9 i czterema aparatami

przeczytasz w 1 min.

Pojawiły się grafiki, jakie promować mają smartfona po premierze. Poznaliśmy wygląd ZenFone'a 5 Lite, a także kilka informacji na temat jego specyfikacji.

Jeszcze w styczniu stało się jasne, że Asus zaprezentuje na MWC 2018 smartfony z serii Zenfone 5. Najbardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz zakładający premierę trzech modeli - ZenFone 5, ZenFone 5 Max oraz ZenFone 5 Lite. O ostatnim z wymienionych wiemy aktualnie najwięcej.

A zasługę ma w tym Evan Blass (@evleaks), który opublikował grafiki, jakie promować mają smartfona po premierze. W sprzedaży oferowane powinny być trzy warianty kolorystyczne (Midnight Black, Moonlight White oraz Rouge Red), ale najważniejsza kwestia związana jest z wyświetlaczem.

Potwierdza się bowiem, iż po serii ZenFone 5 spodziewać należy się wyświetlaczy o odchudzonych ramkach i proporcjach 18:9. W przypadku ZenFone'a 5 Lite producent postawi na rozdzielczość Full HD+ (1080 x 2160 pikseli).

Asus ZenFone 5 Lite

Evan Blass sugeruje też, że smartfon wyposażony zostanie w cztery aparaty - 2x 16 Mpix na tyle oraz 2x 20 Mpix na froncie. Nie podzielamy jednak pojawiających się głosów, że ten drugi zestaw będzie lepszy, sama rozdzielczość w przypadku aparatów nie jest decydująca.

Pozostała specyfikacja stanowi już większą zagadkę, wyświetlacz powinien być jednak dość spory, być może nawet 6-calowy.

Oficjalna premiera smartfonów z serii Zenfone 5 odbędzie się 27 lutego.

Źródło: @evleaks

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  8
  Wincyj aparatuf do samojebek
  • avatar
   scoobydoo19911
   2
   Ekrany o proporcjach 18:9 rozumiem w kwestiach użytkowych o tyle w kwestiach konsumpcji szeroko rozumianych multimediów moim zdaniem okazuje się to troskę problematyczne gdyż współcześnie większość materiałów tworzy się z myślą o ekranach proporcjach 16:9 i przeważnie dla rozdzielczości 1920 na 1080 lub jej krotności.
   • avatar
    wizard2233
    -1
    Może ten drugi aparat wcale nie robi zdjęć, albo robi my ich nie widzimy i gdzieś tam wysyła by was obserwować,
    ale co ja mogę wiedzieć...