Gry

Awaria PSN – lepiej nie włączaj swojego PS3!

przeczytasz w 1 min.

Serwis Playstation Network zaliczyło wczoraj totalny „crash” powodując nieprzewidziane skutki dla posiadaczy Playstation 3. Błąd 8001050F może całkowicie  unieruchomić Waszą konsolę.

Problemy z PSN zaczęły się wczoraj przed północą. Nieoczekiwanie serwis ten stał się całkowicie niedostępny dla użytkowników. Jednocześnie w sieci zaczęły pojawiać się informację o nieznanym dotąd błędzie 8001050F. Szybko okazało się, że problem jest dużo poważniejszy niż można było początkowo przypuszczać.

Błąd 8001050F powoduje bowiem, że niemożliwe staje się nie tylko połączenie z PSN, ale także uruchomienie sporej liczby gier i dodatków DLC. Istnieje też duże prawdopodobieństwo trwałego uszkodzenia posiadanych motywów dynamicznych i utracenia zdobytych dotąd trofeów. Co gorsze nic na to nie jesteśmy w stanie poradzić, gdyż błąd ten leży po stronie Sony. Wszystko wskazuje bowiem na to, że na skutek usterki PSN w części konsol doszło do przestawienia ich wewnętrznego zegara na jakąś datę z przeszłości, najczęściej 31 grudnia 1999 roku. 

Wiadomo już, że problem dotyczy jedynie starszego modelu PS3 i konsole Slim działają bez zarzutu. Jeśli  więc posiadacie „grube" Playstation 3 lepiej nie uruchamiajcie jej do czasu oficjalnej informacji z Sony o usunięciu błędu. Sony już pracuje nad tym, aby jak najszybciej przywrócić funkcjonalność wszystkim konsolom. Tylko w ten sposób  możliwe będzie ewentualne naprawienie skutków błędu 8001050F.

Źródło: Joystiq.com

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bchrubas
  0
  hehe... syndrom roku 2000 dopadł ich dopiero teraz? ;-)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Rada bez sensu... wystarczy tylko nie podłączać konsolki do sieci :) Grać się da :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Dzięki za info, muszę bratu powiedzieć ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Wiadomo już, że problem dotyczy jedynie starszego modelu PS3 i konsole Slim działają bez zarzutu."

     Może się mylę, ale wydaje mi się, że większość na rynku jest konsoli starszego typu, więc "jedynie" nie bardzo tu pasuje.

     Pozdrawiam :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      To jakiś kretyński spisek .... (jak dla mnie) , akurat dzisiaj miałem taką ochotę wykosić trochę w MAG ... i MW2 :P
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ja powiem tak Dziś od 13 do 15 grałem w MW2 i nic się nie działo :)) i powiem że mam "grubą" (ja bym to nazwał obszerniejszą) wersje z dyskiem 80GB i co do czasu to przecież jak ktoś "umie" się posługiwać odpowiednio (znaczy się np ma samemu instalnietego Ubuntu lub cos w tym stylu) to sobie bez problemu z takim błędem poradzi :PP

       PS a ostatnio złamali szyfrowanie PS3'ki więc może i zabrali się na PSN ;]
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        awaria juz naprawiona jak sony napisalo, naprawilo sie samo ^^ blad tkwil podobno w tym ze luty taki krotki ;)