Ciekawostki

1 mld dolarów kary dla Binance? Giełda kryptowalut w tarapatach

przeczytasz w 1 min.

Binance w tarapatach. Prawnicy żądają od największej giełdy kryptowalut i współpracujących z nią influencerów zapłacenia kary w wysokości 1 mld dolarów.

Początek roku nie jest najlepszy dla giełdy Binance. Zaczęło się od pozwu Amerykańskiej Komisji ds. kontraktów terminowych i handlu towarami, które zarzucały niejasne warunki oferowanych produktów. Okazuje się, że giełda kryptowalut ma kolejne problemy. Amerykańskie kancelarie prawnicze pozwały firmę na 1 mld dolarów.

Binance pozwane na 1 mld dolarów 

Według informacji serwisu Fortune, kancelarie prawnicze Moscowitz Law Firm i Boies Schiller Flexner złożyły pozew zbiorowy przeciwko giełdzie Binance, dyrektorowi generalnemu Changpengowi Zhao oraz trzem influcencerom - gwieździe koszykówki Jimmy'emu Butlerowi, Grahamowi Stephanowi i Benowi Armstrongowi (znanemy jako BitBoy Crypto).

Według pozwu, giełda miała oferować niezarejestrowane papiery wartościowe i opłacać influencerów do promowania usługi. Pozew został złożony w imieniu trzech osób, które miały stracić pieniądze na handlu cyfrowymi aktywami oferowanymi przez Binance i promowanymi przez influcencerów. Co więcej, sprawa miała być badana od ponad roku.

Nie wiadomo, jak się skończy sprawa pozwu. Wypłata kary i ewentualnych odszkodowań mogłaby poważnie zaszkodzić giełdzie. Nie musi być to jednak koniec sprawy. Kancelarie twierdzą, że poszkodowanych i kwalifikujących się do odszkodowania mogą być nawet miliony inwestorów.

Źródło: Fortune, Be in Crypto

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Obiektor
  0
  A ja czytałem że chodzi o coś zupełnie innego niż influencerzy xD i stratni inwestorzy. Na każdej platformie są stratni inwestorzy więc powinni wszystkie te platformy pozwać.
  Binance pomagała rejestrować się omijając KYC i robili machloje między swoimi kontami żeby dane krypto zyskal lub stracił. Jest tego trochę ale o influncerach i stratnych inwestorach dowiedziałem się tu na benchmark...
  • avatar
   Nibynóżka
   -4
   Skoro już o giełdach kryptowalut mowa, Banderland "zainwestował" sto kilkadziesiąt milionów dolarów przeznaczonych na pomoc w walce z Rosją na giełdzie FTX. Wkrótce potem FTX upadł a pieniążki się ulotniły. Ale to nic, dalej popierajcie to frajerstwo oddawania banderowcom ostatniej koszuli.
   • avatar
    kokosnh
    0
    pozwać można każdego na jakąkolwiek kwotę... tak tylko przypomnę.