Drukarki i skanery

Brother DCP-9270CDN: bezpieczny druk w kolorze

przeczytasz w 2 min.

Brother DCP-9270CDN to urządzenie wielofunkcyjne, przeznaczone do zastosowania w małych firmach i biurach, które łączy możliwości laserowej kolorowej drukarki, skanera i ksero.

Urządzenie firmy Brother jest w stanie drukować z prędkością do 28 stron na minutę, i to zarówno w kolorze jak w czerni (czarno-białe wydruki). Wydruki mogą mieć maksymalną rozdzielczość wynoszącą 2400 x 600 dpi. Producent zaprojektował podajnik, który w podstawowej wersji urządzenia może pomieścić 250 arkuszy standardowego papieru kserograficznego.
Brother Logo
Brother DCP-9270CDN pozwala także na skanowanie dowolnych dokumentów z jednoczesnym umieszczaniem rezultatów jako załącznika do poczty elektronicznej, jak również ma też możliwość zapisu wyników w plikach graficznych lub wysłaniu danych do oprogramowania OCR (rozpoznającego pismo). Sterowanie ułatwione jest dzięki zamontowaniu kolorowego i dotykowego ekranu LCD.

Nie można zapomnieć o możliwości druku dwustronnego, która pozwala na tworzenie profesjonalnych dokumentów i broszur, a także na oszczędność papieru – na jednej kartce można wydrukować dwie strony dokumentów. Oszczędność poprawia także opcja wydruku kilku stron na jednym arkuszu – uczniowie i studenci doceniają tę funkcję przygotowując „materiały” potrzebne podczas sprawdzianów ;)

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-9270CDN Drukarka skaner ksero


Tonery zastosowane w nowej konstrukcji Brothera pozwalają na wydruk do 6000 stron, a wynik ten może być jeszcze lepszy, gdyż można użyć funkcji „Toner Save Mode” - wydruki będą mniej nasycone, lecz pozwoli to na ograniczenie kosztów. Bęben i toner są osobnymi elementami, dzięki czemu wymiana dotyczy tylko jednego z nich, co znacznie poprawia opłacalność użytkowania urządzenia.

Użytkownicy drukarko-skanera mogą czuć się bezpieczni podczas korzystania z urządzenia, gdyż każdy ma możliwość zabezpieczenia swoich dokumentów przesyłanych poprzez sieć do drukarki specjalnym kodem. Właściciel natomiast może kontrolować ile wydruków wykonują pracownicy, a także nie obawiać się, że ktoś z zewnątrz narazi go na koszty drukując sobie własne, nieautoryzowane dokumenty. 

Producent udziela na to urządzenie wielofunkcyjne dwuletniej gwarancji z możliwością przedłużenia jej do 3 lat. Ceny oscylują wokół 3000 zł.


Więcej o drukowaniu:

Źródło: inf. prasowa, Brother

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Brother stylistyką to się chyba w latach 90'tych zatrzymał.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nie rozumiem, jak można kierować się stylistyką przy wyborze sprzętu biurowego.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    T sprzęt raczej do biura, wiec 3 tys. to nie tak dużo. Jego największą zaletą jest to, że jest anie w eksploatacji, o czym szczegółowo piszę na moim blogu http://blog.copy-net.pl