• benchmark.pl
 • Foto
 • Canon W-E1 - najmniejszy moduł Wi-Fi do lustrzanek z podwójnym slotem kart pamięci
Foto

Canon W-E1 - najmniejszy moduł Wi-Fi do lustrzanek z podwójnym slotem kart pamięci

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy lustrzanek Canona z podwójnym slotem na karty pamięci, mogą teraz wykorzystać jeden z nich na instalację pełnowartościowego adaptera Wi-Fi

Czy Canona EOS 7D Mark II można kupić w wersji z modułem Wi-Fi? Od końca października będzie to jak najbardziej możliwe, dzięki wprowadzeniu do sprzedaży Canon W-E1, czyli adaptera karty Wi-Fi umieszczonego w obudowie karty pamięci SD.

Tenże adapter jest dedykowany lustrzankom Canon, które dysponują dwoma slotami na karty pamięci. Są to modele EOS 5DS, EOS 5DS R oraz EOS 7D Mark II. Do tego ostatniego aparatu  karta będzie dodawana gratisowo.

Adapter W-E1 - moduł Wi-Fi w obudowie karty SD

O planach wprowadzenia na rynek modułu Wi-Fi, który można umieścić w slocie na karty SD, w aparacie cyfrowym, informowaliśmy już pewien czas temu. Teraz poznaliśmy wszystkie szczegóły. Nie jest to karta pamięci z funkcją Wi-Fi jak ma to miejsce w przypadku produktów Eye-Fi, a samodzielny pełnowartościowy moduł Wi-Fi, który zmieścił się w obudowie karty pamięci.

Z tego też powodu do pracy z Canon W-E1 konieczny jest aparat wyposażony w dwa sloty na karty pamięci. W drugim slocie umieścimy bowiem kartę pamięci, na której będą zapisywane zdjęcia. Zaletą tego modułu, jest dostarczenie funkcjonalności podobnej jaką dają zewnętrzne moduły Wi-Fi bez ingerencji w konstrukcję aparatu.

Canon W-E1

Canon W-E1 pozwala na zdalne sterowanie aparatem z odległości 10 metrów. Pod tym względem jest gorzej niż w przypadku zewnętrznego modułu, ale 10 metrów nadal pozwala na sporą kreatywność. Aplikacje współpracujące z modułem Wi-Fi to Canon Camera Connect w przypadku urządzeń mobilnych, a w przypadku pecetów i maków należy zainstalować aplikację EOS Utility.

Oprócz sterowania funkcjami foto-wideo wspomnianych aparatów możliwe jest również zdalne pobieranie zdjęć i filmów w pełnej rozdzielczości. Dostępny jest również tryb zdalnego LiveView.

Moduł Canon W-E1 pozwoli połączyć się z aparatem bezpośrednio, a po skonfigurowaniu również poprzez istniejącą sieć. 

Źródło: Canon

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Mowa tu o bardzo starym standardzie, który nazywa się SDIO, zdefiniowany jako moduły rozszerzeń do slotu SD. wystarczy że software urządzenia to obsłuży.

  Canon nie odkrył tu układu słonecznego, lecz usiłuje po raz kolejny wynaleźć koło:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/SDIO
  ale więcej tu:
  https://en.wikipedia.org/wiki/SDIO
  należy wejść w odnośniki. na tym nawet kamerka może wisieć.