• benchmark.pl
 • Gry
 • CD Projekt i City Interactive kłócą się o "władzę nad światem"
Gry

CD Projekt i City Interactive kłócą się o "władzę nad światem"

przeczytasz w 1 min.

Spór dwóch wielkich wydawców - CD Projektu i City Interactive - zatrząsł dziś całą rodzimą branżą gier komputerowych. Czy rozchodzi się tylko o semantykę?

Wszystko zaczęło się od wiosennej konferencji CD Projektu. Firma chwaliła się tam swoimi wynikami oraz ambicjami, a między wierszami zasugerowała, że planuje stać się "pierwszą, prawdziwie globalną polską firmą, której produkty i usługi będą znane przez klientów na całym świecie".

 Warto przeczytać:
 

Premiera PORTAL 2

Na te słowa zareagowałą firma City Interactive. Choć kojarzy się ona głównie z tworzeniem i dystrybucją gier budżetowych, a dopiero od niedawna z ambicjami nieco wyższymi, jest to obecnie najlepiej zarabiająca polska firma związana z przemysłem gier, ciesząc się przy tym znakomitymi notowaniami giełdowymi.

Marek Tymiński (na zdj. poniżej), prezes City Interactive w liście otwartym do prasy oświadcza dziś, że „Firma City Interactive docenia wysiłki PR’owe CD Projektu. Śpieszymy jednak donieść, że miejsce „pierwszej, prawdziwie globalnej polskiej firmy” w segmencie gier video jest już niestety od dawna zajęte.”

Swoistym potwierdzeniem tej deklaracji jest lista biur City Interactive rozmieszczonych w krajach będących znaczącymi rynkami, a także dochody firmy, spośród których 93% zostało zarobione za granicą.

Źródło: Gry-OnLine

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  b1tzz
  0
  Co nie zmienia faktu, że robią(CI) straszne g***o. -_-
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Gdzie 2 się bije tam...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Hahah, kto by sie CI przejmował!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "21.III.2017r Take2 i Rockstar zostały zdetronizowane na rynku przez City Interactive, które wydało grę GunCity, która okazała się 2razy lepsza od GTA6! " ;d
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Niedlugo sie okaze, ze te popluczyny od CI sa lepsze od Wiedzmina.