Obudowy

Chieftronic G1 - Chieftec prezentuje pierwszą swoją obudowę typowo dla graczy

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
22 komentarze Dyskutuj z nami

Nowa marka i pierwsza typowo gamingowa obudowa. Czy model Chieftronic G1 ma szansę podbić serca graczy?

Firma Chieftec do tej pory raczej nie była kojarzona z podzespołami dla graczy. Producent postanowił jednak to zmienić i przygotował nową markę gamingowych produktów - Chieftronic. Pierwszym jej przedstawicielem jest obudowa G1.

Model G1 zalicza się do konstrukcji formatu midi tower (całość ma wymiary 502 x 210 x 476 mm). Przedni panel wyposażono w programowalne podświetlenie RGB LED, a z boku wstawiono panel z hartowanego szkła. Sekcja ze złączami obejmuje wejście i wyjście audio, dwa porty USB 2.0 i dwa porty USB 3.0.

Chieftronic G1

Wnętrze podzielono na dwie komory, co ma poprawić estetykę komputera i usprawnić obieg powietrza wewnątrz obudowy. W głównej części zmieści się płyta główna ATX i siedem długich kart rozszerzeń (do 400 mm).

Chieftronic G1

Chieftronic G1

Pozostałe elementy przeniesiono na drugą stronę obudowy. Producent przewidział miejsce na cztery nośniki 2,5 cala, jeden 2,5/3,5 cala i jeden 3,5 cala. Zasilacz montowany jest na górze (został on schowany pod specjalną osłoną).

Chieftronic G1

Chieftronic G1 łącznie pomieści sześć wentylatorów: dwa 120/140 mm z przodu, trzy 120 mm na dole i jeden 120 mm z tyłu (miejsca z przodu i na dole zabezpieczono filtrami przeciwkurzowymi). Standardowe wyposażenie jest skromne, bo obejmuje tylko tylny wentylator (z podświetleniem RGB LED). Na uwagę zasługuje również kontroler do podłączenia kolejnych wentylatorów i urządzeń RGB.

Chieftronic G1

Pierwsza obudowa Chieftronic trafi do sprzedaży w pierwszej połowie marca. Cena jeszcze nie jest nam znana.

Źródło: Chieftronic

marketplace

Komentarze

22
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zabudowany front, zasilacz montowany u góry...
  Ważne, żeby LED RGB się zgadzało, a poprawna wentylacja i trwałość zasilacza są nieistotne.

  Czyli nie mogę się nazywać GEJMEREM, jeżeli moja obudowa nie mieni się wszystkimi kolorami tęczy? :(
  12
 • avatar
  Dosyć małe wloty powietrza z przodu nie rokują niskich temperatur :(
 • avatar
  Czy może mi ktoś wyjaśnić, ale tak naprawdę przekonująco, dlaczego podzespoły komputerów "dla graczy" muszą świecić, a dla innych mogą nie świecić?
 • avatar
  ciekawe jak z zasysaniem powietrza przez wentylator zasilacza o.O albo łykanie ciepłego powietrza z budy, albo duszenie się przez cienki wlot, albo kurzozbieracz
 • avatar
  USB 2.0 ? błagam, mamy 21 wiek
 • avatar
  Ja posiadam od wielu lat ich obudowę (aegis) i złego słowa nie mogę powiedzieć. Bardzo dobrze wykonana, dobrej jakości materiały i przewiewna. Zasilacz też ma montowany na górze i zero problemów. Biadolenie że zasilacz jest o góry nie ma aż takiego znaczenia. Jak zamontujesz porządny zasilacz nie będzie problemów, wsadzisz szrota to i umieszczenie na dole nie pomorze.
 • avatar
  Jakoś nie jestem przekonany, że wentylacja będzie ok skoro 5 wentylatorów podaje zimne powietrze, a tylko 2 wyciągają nagrzane. Jednak nie ma co cisnąć zanim ktoś nie przeprowadzi testów. Tak jak wspomniał awesome, wentylator pod GPU może tam robić dobrą robotę. Są budy, które też mają możliwość montażu wentylatora na dole ale przed zasilaczem, a nie bezpośrednio pod grafą. Być może jest to strzał w dziesiątkę.
 • avatar
  Jak czytam : "dla graczy" to widzę "kroimy frajerów"

  Obudowa z 2019 z zasilaczem u góry ? Z mocnym środkiem (grafika CPU) ? I za free gotowanie zasilacza ?

  I do tego głośna jak odkurzacz przemysłowy - ja passsssss
 • avatar
  AIO montowane na dole?