Systemy operacyjne

Cyanogen zapowiada duże zwolnienia - tak kończy się rywalizacja z Google

przeczytasz w 1 min.

Najpopularniejsza modyfikacja systemu Google Android zostanie uśmiercona?

Czarne chmury zbierają się nad Cyanogen - twórcami najpopularniejszej modyfikacji systemu Google Android. Rozrastająca się w ostatnich latach ekipa teraz zacznie się kurczyć i to od razu bardzo zauważalnie.

Jak mówią nieoficjalne jeszcze informacje, Cyanogen zwolnić musi w najbliższej przyszłości około 30 osób. Teoretycznie mogłoby się wydawać, że nie jest to wiele. W przypadku Cyanogen oznacza jednak 20% załogi.

Dlaczego trzeba było podjąć taką decyzję? W okresie świetności CyanogenMod jego twórcy chyba zbyt mocno uwierzyli w swoje możliwości. Zrezygnowano, i to w dość dziwnych okolicznościach, ze współpracy z OnePlus, ale przede wszystkim ogłoszono chęci uwolnienia systemu Android od Google. Skończyło się jedynie tym, iż od Cyanogen systematycznie odwracali się dotychczasowi partnerzy.

Czeka nas powolna śmierć CyanogenMod? Być może za wcześnie jeszcze na tego typu stwierdzenia, ale zwolenników tej modyfikacji niepokoić może dodatkowo informacja, iż Cyanogen przyłożyć chce teraz większą wagę do aplikacji.

Źródło: engadget

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudzio993
  5
  Cyanogenmod to na prawdę dobra modyfikacja, potrafi do życia przywrócić najwolniejsze urządzenie, sprawdzałem osobiście. Szkoda byłaby gdyby zrezygnowali z kontynuacji tego dzieła na rzecz aplikacji czy innych rzeczy.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   szkoda że podwinęli ogon, zamiast załatać to co google napsuło, czym mogliby przyciągnąć do siebie rzesze użytkowników.

   cyanogenmod był szansą, że słuchawki z andkiem będą miały tak długie wsparcie jak słuchawki z iOS.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    To że CDP Red zwolnił paru twórców wiedzmina oznacza że nastaje koniec polskiego studia? Wróżenie z fusów i nabijanie newsów bo widzę że zaczyna brakować tematów..
    • avatar
     spamator12
     0
     " ale zwolenników tej modyfikacji niepokoić może dodatkowo informacja, iż Cyanogen przyłożyć chce większą wagę do aplikacji." CO? Ma mnie to niepokoic? To chyba google jest czyms wystraszone, ze placi za takie teksty. Zwolnienia w ekipie to norma. Czesc ludzi sama odchodzi po zorganizowanych projektach, czesc nie pasuje, czesc ulega wypadkom losowym, firma chce pozyskac swierza krew, lub skupic sie na okreslonych zadaniach - zmieniaja sie priorytety i pewne osoby przetaja byc potrzebne.

     "W okresie świetności CyanogenMod jego twórcy chyba zbyt mocno uwierzyli w swoje możliwości." skad ta opinia?

     Google firma z taka kasa mialby miec problem z przekonaniem podmiotow aby z kims nie wspolpracowali? No jak chca oderwac andka od google no to nie dziwota, ze partnerzy drza.

     Kibicuje tej firmie pelna geba. JEZELI google cos kombinuje to najlepiej aby to byl jeszcze lepszy android (kiedys tak robili, udowadniali, ze sa najlepsi, nikomu nie musieli szkodzic, ale widac na pewnym etapie firmy sie psuja) a nie jakies pozakulisowe niuanse.

     • avatar
      misko8791
      0
      Miałem kiedyś CyanogenMod 11-super system. Byłem zadowolony, szybki i stabilny. Potem postanowiłem zrobic sobie update do nowszej wersji (po odłączeniu od Google) - nie tędy droga wg mnie. Jak szybko zainstalowałem tak jeszcze szybciej odinstalowałem.