Monitory

Cyfrowa tablica ogłoszeń dla domu

przeczytasz w 1 min.

Gdy myślimy o monitorze wyobrażamy sobie urządzenie, które jest podłączone do komputera i wyświetla generowane przez niego obrazy. Acer postanowił odmienić to myślenie rozbudowując możliwości klasycznego monitora o nowe, ciekawe funkcje.

Acer D241H Display+ jest urządzeniem, które w założeniu ma ułatwić życie. Określenie „monitor” nie oddaje w pełni jego możliwości. Jest jak elektroniczna tablica ogłoszeń, umożliwiająca umieszczanie wiadomości lub notatek, a także dzielenie się informacjami z rodziną. Pozwala na bezpośredni dostęp do Internetu, bez potrzeby włączania komputera. Pełni też funkcje cyfrowej ramki na zdjęcia, umożliwiając wspólne oglądanie fotografii, a ponadto może odtwarzać pliki muzyczne i filmy.

Panel Acera jest wyposażony w funkcje oparte na widgetach, które służą do wyświetlania pozycji kalendarza, synchronizowania informacji z Internetu, prognozy pogody, wskazania zegara oraz zdjęć. Zdjęcia, wiadomości lub notatki można dodawać w każdej chwili, z każdego miejsca – wysyłając wiadomość e-mail lub MMS. Ponadto, można użyć pilota zdalnego sterowania z wysuwaną klawiaturą albo wbudowanego dyktafonu.

Rozbudowany monitor pozwoli na bezprzewodowe korzystanie z dostępu do kont pocztowych w serwisach Google oraz Yahoo!, a także na dodawanie i synchronizację zawartości kalendarza z innymi urządzeniami mobilnymi. Dodatkową funkcją wyświetlacza jest obsługa kanałów RSS, która umożliwi wyświetlanie na monitorze bieżących informacji ze świata.

Wbudowana aplikacja Photo Gallery pozwala natomiast na wyświetlanie zdjęć z albumów w serwisach Picasa lub Flicker, strumieniowe przesyłanie zdjęć z domowego serwera, a także na przeglądanie zdjęć z pamięci USB lub karty pamięci włożonej do wbudowanego, wielofunkcyjnego czytnika.

Monitor Acera został wyposażony w matrycę Full HD o przekątnej 24-cale. Urządzenie posiada złącza HDMI oraz DVI.

Cena monitora D241H wynosi 1599 zł.

Źródło: Acer

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  0
  Takie zintegrowane centra multimedialne czy wręcz 'centra kontroli' to najpewniej przyszłość branży. Od lat pojawiają się koncepcje inteligentnego domu i sieci globalnej, to kolejny krok.
  • avatar
   mgkiler
   0
   Ciekawe jaki system operacyjny ma zainstalowany
   • avatar
    wizdar
    0
    Przydałby się dotykowy ekran do czegoś takiego a nie jakiś pilot.