Gry komputerowe

Detached - polski kosmiczny survival ląduje w Steam Early Access

przeczytasz w 1 min.

Detached to eksploracyjna przygodówka z przetrwaniem w tle. Autorami są Katowiczanie z Anshar Studios.

Katastrofa kosmiczna – wybucha bomba. Przetrwał tylko nasz bohater i jego wróg. Zadanie: przetrwać i bezpiecznie wrócić na planetę. Tak pokrótce przedstawia się Detached – polska przygodówka, która właśnie trafiła do programu Early Access na platformie Steam.

W Detached większość czasu spędzimy na eksploracji (otwartego) kosmosu, rozwiązywaniu zagadek oraz walce o zasoby. To kolejny reprezentant gatunku FPX (first person experience), podobny nawet nieco do Adr1ft, choć nieco mroczniejszy. Tak to wygląda:

Katowiczanie z Anshar Studios tworzą ten tytuł z myślą o goglach VR – Oculus Rift i HTC Vive. Obecna wersja gry na Steamie dostępna jest wyłącznie na takie właśnie urządzenia. Spokojnie jednak – w dniu premiery pełnej wersji pojawi się też możliwość gry na ekranie.

„Kluczowe elementy rozgrywki: eksploracja pięknego, sandboksowego środowiska oraz rozwiązywanie doskonałych zagadek w trakcie rywalizacji z innymi graczami były projektowane w jednym celu – aby umożliwić pełną immersję w grze” – twórcy zapowiadają i prezentują screeny:

Premiera pełnej wersji gry planowana jest na początek 2017 roku.

Źródło: Outreach, Anshar Studios

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  3
  Problem w tym że do puki nie założymy VR na głowę, to takie gry oglądane na monitorze podczas grania czy na YT, tracą bardzo dużo, odczucia jakie towarzyszą kiedy mamy na głowie VR są naprawdę nie do opisania. Byłem sceptycznie nastawiony do tej zabawki, ale kiedy pierwszy raz założyłem i zagrałem sobie to opad szczęki ;) odwzorowanie ruchu głowy jest niemalże identyczny jak w rzeczywistości. Po kilkunastu minutach człowiek się tak wczuwa że traci kontakt z rzeczywistością ;)))
  • avatar
   Satanski
   2
   "Premiera pełnej wersji gry planowana jest na początek 2017 roku."
   Ooo to niedługo. Poczekam z zakupem żeby mieli motywację do roboty.
   • avatar
    Azirafal
    2
    Wyglada troche jak Adr1ft minus sapanie. Te 4 minuty raczej nie zachęcają do kupna.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     matrix is coming