Filmy / seriale / VOD

Disney+: cena 2022. Ile kosztuje na miesiąc, a ile na rok?

przeczytasz w 2 min.

Ile kosztuje Disney+ w Polsce? Cena jest jak najbardziej atrakcyjna, ale sprawdźmy też, jak wygląda to w porównaniu z konkurencją. Oto wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.

Disney+: cena w 2022 roku w porównaniu z konkurencją

Serwis, będący domem dla takich marek jak Marvel, Star Wars, Pixar czy National Geographic, oficjalnie wystartował w Polsce. W związku z tym wiele osób zastanawia się, ile kosztuje Disney+ na miesiąc. Odpowiedź brzmi: 28,99 zł, co jest naprawdę atrakcyjną ofertą. 

HBO Max jest o złotówkę droższy, z kolei tyle samo, co za Disney+, trzeba zapłacić za podstawowy pakiet Netflix (który wprawdzie oferuje szerszy katalog, ale z ograniczoną jakością, a za porównywalną jakość życzą tu sobie przeszło dwa razy więcej). Zobacz nasze porównanie, jeśli zastanawiasz się czy wybrać Disney Plus czy Netflix.

Disney+ promo

A ile kosztuje Disney+ na rok?

Nie dość, że Disney+ jest tańszy od Netfliksa, to jeszcze – w przeciwieństwie do niego – abonament możesz opłacać nie tylko co miesiąc, ale też za rok z góry. Jest to naprawdę dobra opcja – szczególnie, że możesz wówczas liczyć na prawie 17% rabatu, co przekłada się na 2 miesiące dostępu do serwisu gratis. A zatem podsumujmy… 

Disney Plus - cena (2022):

 • cena Disney+ na miesiąc wynosi 28,99 zł
 • cena Disney+ na rok wynosi 289,90 zł

Porównując raz jeszcze, HBO Max oferuje jeszcze większy rabat (roczny abonament można wykupić za 234,99 zł). Z kolei Netflix (w zależności od wybranego planu) kosztuje od 348 do 720 złotych na rok. 

To otrzymujemy w zamian, czyli oferta Disney Plus w Polsce

Podsumujmy teraz w skrócie to, co otrzymujemy w zamian za opłacanie abonamentu. Każdy użytkownik Disney+ w Polsce może liczyć na to samo, a więc na:

 • katalog liczący ok. 1700 filmów i seriali, 
 • materiały w rozdzielczości od HD (720p) do 4K (2160p), także z HDR, 
 • możliwość oglądania na 4 urządzeniach równocześnie,
 • możliwość pobierania filmów i seriali do późniejszego oglądania bez dostępu do Internetu 
 • oraz możliwość utworzenia 7 profili (w tym: dziecięcych). 

Serwis Disney+ bez problemu działa na większości popularnych urządzeń. To między innymi komputery (na których skorzystamy z usługi z poziomu przeglądarki internetowej), smartfony i tablety z Androidem oraz urządzenia Apple, telewizory Smart TV z Androidem i autorskimi systemami (w tym LG webOS, Samsung Tizen i Panasonic MyHomeScreen), przystawki Smart TV i konsole do gier. 

Disney+ urządzenia

Jeśli zaś chodzi o katalog, to możemy liczyć na klasyczne bajki studia Pixar oraz Disney i nowości tych wytwórni, wszystkie filmy pełnometrażowe z uniwersum Gwiezdnych wojen i najnowsze seriale spod tego znaku, filmowe i serialowe hity z uniwersum Marvela, kultowe seriale z kolekcji STAR oraz programy popularno-naukowe z biblioteki National Geographic. 

Jak wykupić Disney+? Opcji jest kilka

Dostęp do serwisu Disney+ można uzyskać między innymi poprzez dodanie go do swojego abonamentu telewizyjnego / telefonicznego. Taką ofertę mają między innymi Netia, Plus i Polsat Box. 

Abonament Disney Plus naturalnie opłacić można też normalnie (to znaczy samodzielnie) przy użyciu kilku różnych środków płatniczych. Listę tworzą cztery elementy:

 • karty kredytowe i debetowe Visa
 • karty kredytowe i debetowe MasterCard
 • karty kredytowe i debetowe Amex
 • cyfrowy portfel PayPal

Konieczne jest podpięcie danego środka, ponieważ subskrypcja Disney+ odnawia się automatycznie. Oznacza to, że nie musisz nic robić, aby kontynuować korzystanie z serwisu. Oczywiście… 

W każdym momencie możesz zrezygnować – jak anulować Disney+?

Aby anulować swoją subskrypcję należy zalogować się na konto Disney+ na komputerze lub smartfonie, wybrać swój profil i opcję „Konto”. W obszarze „Subskrypcja” wybrać swoją subskrypcję i wcisnąć „Anuluj subskrypcję”, a następnie zatwierdzić wybór, opcjonalnie wypełniając ankietę. 

Po wykonaniu tych czynności z serwisu możesz korzystać do końca okresu rozliczeniowego. Oczywiście taką anulowaną subskrypcję możesz też w każdej chwili wznowić. Możesz również całkowicie usunąć swoje konto. W tym celu wybierz swój profil i „Konto”, a następnie w sekcji „Ustawienia” wybierz „Usuń konto”. Serwis przeprowadzi cię wówczas przez cały proces.

Źródło: Disney+, inf. własna

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  oreonoreon
  3
  Niewygodnie się czyta tekst pisany pod SEO. W 2022 nie trzeba już szprycować tekstu sztucznie frazami, gdyż Google AI zwraca uwagę na semantykę.
  • avatar
   bullseye
   1
   A ja głupi kupiłem na rok za 75zł w turcji :)
   • avatar
    niepokorny666
    0
    Za późno i za kiepsko, powtórki filmów z Netflixa i HBO.
    • avatar
     Wik-Mar
     0
     Ja się zarejestrowałem na promocję i do tej pory linka nie dostałem