Internet

Dlaczego do Microsoft Edge jest tak mało rozszerzeń?

przeczytasz w 1 min.

Jak tłumaczy rozwijająca ten program firma Microsoft, powody są dwa. Nowe pytanie brzmi jednak, czy taka odpowiedź zadowoli użytkowników...

Choć Microsoft Edge ma swoje niezaprzeczalne plusy, użytkownicy tej przeglądarki internetowej nie mogą narzekać na nadmiar rozszerzeń. Właściwie jest wręcz przeciwnie – niejednokrotnie narzekają na ich niedostateczną ilość.

Przeglądarka Microsoft Edge wystartowała wraz z systemem Windows 10, a rozszerzenia zaczęła obsługiwać rok później. Na start użytkownicy mieli do wyboru zaledwie garść takich „dodatków” i pomimo upływu czasu nadal jest to (może i trochę pełniejsza, ale nadal) garść.

Dlaczego tak się dzieje? Czy programiści nie są zainteresowani tworzeniem rozszerzeń do Edge’a, czy może obowiązują jakieś ograniczenia? Odpowiedzi na to pytanie postanowili udzielić sami zainteresowani, czyli członkowie zespołu rozwijającego tę przeglądarkę.

Powód pierwszy: system obsługi rozszerzeń w Microsoft Edge wciąż jest rozwijany – nie jest więc do końca stabilny. – „Najpierw musimy poprawić naszą platformę, by mogły być tworzone nowe kategorie rozszerzeń i nowe funkcje w tych dostępnych obecnie”.

Drugi powód jest bardziej istotny. – „Rozszerzenia są jedną z najważniejszych części przeglądarki, a my mamy spore wymagania, jeśli chodzi o jakość” – napisała ekipa na swoim blogu. Jak czytamy, nie ma możliwości, by rozszerzenie, które pogarsza bezpieczeństwo, wydajność lub niezawodność Edge’a trafiło do użytkowników.

Stawianie jakości nad ilością to coś, co zdecydowanie jest warte docenienia. Pozostaje jednak pytanie o to, jak niesamowicie wysokie muszą być wymagania stawiane przez Microsoft, skoro rozszerzeń jest zaledwie 70.

Źródło: Microsoft, ghacks

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fiona
  10
  Już tłumaczę z miękomiekiego na Polski:

  1. Nasza przeglądarka jest nadal w wersji beta - rozszerzenia by to ewidentnie pokazały

  2. Chcemy mieć absolutną kontrole nad naszą przeglądarką, dlatego nigdy niezależnych rozszerzeń. A nóż widelec powstały by takie które by pokazały jacy z nas beznadziejni programiści. Dlatego niezależnym rozszerzeniom mówimy NIE

  Oczywiście wszystko co robimy robimy wyłącznie dla waszego dobra....

  .............................
  tłumaczenie
  Fiona
  • avatar
   mesjan
   5
   Ponieważ służy tylko raz do ściągnięcia instalki innej przeglądarki.
   • avatar
    Fiona
    1
    Hmmm gdyby był jednostkowym przypadkiem, może byłoby mi go żal.

    Ale mam tylko jedną prośbę: zrób coś dla planety - nigdy się nie rozmnażaj !!!

    Dziękuję