Internet

Dokumenty Google wzbogacone o Szablony - proste i szybkie tworzenie CV (i nie tylko)

przeczytasz w 1 min.

Internetowy pakiet biurowy giganta z Mountain View został wzbogacony o Galerię szablonów w języku polskim. Dzięki temu Dokumenty Google pozwalają tworzyć CV, listy, broszury czy raporty w sposób szybki i prosty.

Dokumenty Google to potężne narzędzie, które w wielu przypadkach z powodzeniem może zastąpić klasyczny pakiet biurowy. Sprawdza się zarówno w pracy zespołowej, jak i podczas tworzenia dokumentów dla siebie. Teraz wiele osób może się zainteresować tym rozwiązaniem jeszcze bardziej, ponieważ pojawiły się praktyczne szablony.

Otwierając Dokumenty Google oczom użytkownika pokazuje się już Galeria szablonów, która do tej pory nie była dostępna po polsku. Dzięki temu nie trzeba „bawić się” w formatowanie dokumentu, lecz jedynie uzupełnić potrzebne dane. Co stworzymy w taki sposób? Ano między innymi list, przepis kulinarny, podsumowanie projektu do pracy, broszurę produktową, raport czy – co chyba najciekawsze – CV.

Google Docs szablony
Szablony w Dokumentach Google są podzielone na pięć kategorii: Życiorysy, Listy, Osobiste, Praca i Edukacja. Wszystkie są dostępne za darmo i można z nich swobodnie korzystać. 

Stworzenie dobrze prezentującego się życiorysu staje się więc teraz bardzo proste. Wystarczy wybrać szablon i uzupełnić informacje. Nie trzeba martwić się o dobór fontów, wyrównania, rozmieszczenie sekcji czy o samo to, co powinno się w takim dokumencie znaleźć. Dla osób mniej doświadczonych może to być zatem cenna pomoc, a prawidłowo i atrakcyjnie stworzone CV jest dla rekrutera bardzo istotne.

Jeśli nie widzicie szablonów u siebie, po wejściu na stronę Dokumentów Google otwórzcie menu główne, wybierzcie Ustawienia i zaznaczcie opcję „Szablony”.

Źródło: WP, Google

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nullmaruzero
  7
  Nie żeby coś, ale jak ktoś aplikuje na dyrektora kreatywnego i używa pierwszego lepszego szablonu z neta to coś średnio z tą kreatywnością :P
  • avatar
   monwoz
   0
   Generalnie jak na Google to trochę słabe te wzory dokumentów. Człowiek po takim gigancie spodziewa się jednak czegoś "bardziej" Jakby porównać te wzory cv: https://checklista.pl/kat/wzory-cv-do-pobrania z tymi udostępnionymi przez G, to jednak G wypada słabo :)